Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek podhranjenost otrok

podhranjenost otrok

Sem mlada mamica in večkrat se srečujem z znanko, ki ima fantka starega 2 leti. Od poroda naprej imava obe strašne probleme z odvečni mi kilogrami. Obe seveda zavzeto hujšava. Seveda neuspešno. Me pa strašno boli, stiska v prsih, ko vidim njenega sinka, podhranjenega, ker ga nalašč strada, da se bogi otrok ne bi preveč zredil. Že zdravnica ji je priporočala, da naj ga malo poredi. Nisva si dovolj blizu, da bi ji omenila svoja čustva. In ji najbrž tudi nikoli ne bom. Upam, da ko bo res kritično, da bo resno posredovala zdravnica. Samo boli me, ko vidim fantka, ki joka, da je lačen, mami pa se dere nanj, da še ni čas za malico…

O joj, bogi fantek. Nisem neka kača, tole bi pa prijavila na CSD. No, najprej bi najveretneje kontaktirala njeno zdravnico oz. otrokovo pediatrinjo in ji povedala kako sama vidim zadevo. Potem bi pa upala, da ji bo zdravnia kakšno krepko povedala in otroka naročala magari vsak teden na peglede, tehtanja,…da bi ji vsaj mal ovlila straha v kosti.
Bogi otrok, sploh si ne predstavljam. Da joče od lakote ona pa mu ne da, čeprav ima????????

Se hecaš? Upam…

nova
Uredništvo priporoča

če drži kar pišeš – in se podhranjenost vidi -PRIJAVI

brez zamere, ampak, otrok je očitno pod pediatričnim nadzorom in če bi zdravnica mislila, da gre za zlorabo, bi ga že ona po službeni dolžnosti morala prijavit.

ne pa da se neka znanka vtikuje v to.

Ker CSD lahko gre samo do pediatrinje in prosi za oceno prehranjenosti. Saj ne bodo referentke po lastni presoji ukrepale.

Tiste, ki pa pravijo, da bi kontaktirale pediatrinjo? Pa kaj ste hecne? Res mislite, da se bo ona šla z vami pogovarjat o tujem otroku???

Ti pa tud nisi resna no. Zakaj se pa pediatrinja ne bi želela pogovarjati oz. vsaj poslušati kaj ji imamo za povedati? Svašta.
Jaz osebno ne bi mogla mirno spati niti živeti (ne pretiravam), če bi vedela za takšen primer pa ne bi ukrepala.

pa še nekaj

moja babica, ki je bila v življenju več lačna, kot sita, je ogromno prestradala, je dočakala 94 let.
jaz z mojimi 10 kilami viška jih ziher ne bom toliko.
Dve kili premalo sta vedno boljše, kot 3 preveč.

Zdaj se pa že norčuješ. Umiri konje, punca, kajti res ne vem zakaj bi moral ta fantek stradati. Je morda vojno stanje na našem območju, ni hrane nikjer, niti za 2-letnega lačnega otročka? Daj ga no lomit.

Ti pa tud nisi resna no. Zakaj se pa pediatrinja ne bi želela pogovarjati oz. vsaj poslušati kaj ji imamo za povedati? Svašta.
Jaz osebno ne bi mogla mirno spati niti živeti (ne pretiravam), če bi vedela za takšen primer pa ne bi ukrepala.[/quote]
zaradi etičnega kodeksa, ki zdravnikom prepoveduje debatirat o pacientih z ljudmi, ki niso najbližji sorodniki?
zaradi varstva osebnih podatkov?
Od kod tale sploh ve, da je pediatrinja priporočala, da naj otroka poredi? Znanka je sama povedala, da ima podhranjenega otroka?
eh dajte no

Torej, upam, da ko bo pediatrinja sama zatrdno ugotovila, da gre za zlorabo, da bo ukrepala. Upam tudi, da bo otroka čimpreje dala v varstvo.

a vi spoloh veste kaj pomeni izraz podhranjen,očitno ne,pa si izvolite pogledati v slovar..podhranjenost ni le suhost telesa,je mnogo več,nekdo lahko skoz je in je podhranjen..
to da pa pedij.reče n ga mo poredi,pa se morda le drži tabele in kot je ena napisala,ki imam vsaj malo pameti v glavi za razliko od vas,če bi pedijater sumil na podhranjenost ,bi že ukrepal brez skrbi..
nekatere družine imajo strikten red pri prehranjevanju ,se pravi točno na uro določene obroke..ni pa to življensko ogrožujoče,kot si to predstavljate nekatere in bi kar hitele na socialo,brez da bi se prej dobro pozanimale pri mami o zdravstveni sliki otroka.

pardon ,ki ima vsaj malo pameti za razliko od vas,sem se zatipkala in

to da pedijtr.reče naj ga mlo poredi pa je

Pa si ti prepričana, da ga strada? Lahko otrok izsiljuje za kakšno stvar, recimo sladkarije, ali pa vmesne obroke in potem ne je glavnega obroka? Jaz imam zelo neješčega otroka in sigurno bi kakšna izmed vas rekla, da je podhranjen, ampak tak je in poje bore malo. Pri kosilu mu zadošča juha, krompir, meso poizkusi le za vzorec. Kdor ni imel neješčega otroka, nikoli ne bo vedel kakšne travme dajemo skozi starši, ko se bojujemo z njim, da bi jedel. Otroka prislit, da bi jedel, ne gre. Eni otroci so pač bolj suhi, drugi okrogli. Jaz sem izgubila že tisoč in en živec, pa ne gre nič ne boljše. In vedno me prizadane, ko mi kakšen znanec/znanka prav očitajoče reče, joj, kako je vaš otrok suh. Boli, da veste, pa nimam kaj narediti. K sreči imam vsaj dobro pediatrinjo, ki mi ne mori z raznimi tabelami, ker potem bi se požrla. Vedno mi reče: “Ja, saj ste tudi vi suha!”

Otrok je pred mojimi očmi jokal, ker je bil lačen, a ona je čakala in gledala na uro, če je že čas za obrok. Ko je bil dojenček, je natočila flaško do črtice in čeprav je bil še lačen, mu ni dala niti črtice več, otok ubogi je pa jokal. Sama pa se prenajeda in hkrati včasih drastično hujša.
Seveda mi je hudo, hkrati pa mi zdrava pamet govori, da bo že pediatinja ukrepala, če bo dovolj resno.
Življenje zna biti res kruto.


ne vem, kaj je najbolj prav.
eni otroci imajo neverjeten apetit.
kljub temu, da so za 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} pretežki, so sposobni jokat od “lakote” po obroku, ki bi odraslega nasitil.
verjemi, da se je pri takih hudo ubadat z odvečno težo. če ga hrani po priporočenih normativih, mu ni hudega.

Uf se kar stirnjam.Kdor ima zdrave jedeče otroke so lahko veseli.Tisti ki pa imamo pa težave z neječimi otroci pa imamo ogromno križev in težav.Vse probaš pa ne gre in ne gre.Tukaj je otrok star 2 leti in rad je.joj kok bi bila jaz hvaležna za to.Pa žal nimam te sreče.Hči in to že od njenega rojstva in tudi sedaj bijeva VOJNO ZARADI HRANE.Če bi kdo videl mojo hčer bi se zgražal da jo stradamo,res da ima celiakijo ampak to ni izgovor da ne je ali je premalo.Stara bo 18 let in vaga komaj 44 kg.Ravno včeraj sva se kregale,pa nič ne pomaga.Danes pa je dobila šok,ko je poskusila kopalke kuplene lani pa so ji krepko prevelike sploh v modercu.Sedaj pa je že začela zganat paniko in je obljubila da bo začela bolj jesti.Upam da bo uspelo.
Da pa v tem času kjer je vsega zadosti ne daš otroku za jest in da je revež še lačen je pa sramota.V teh letih mora otrok jesti pa ne glede kakšne težave ima sama s kilogrami.To otroka nič ne briga.ONA GA JE DOLŽNA NAHRANITI TOLIKO DA NI LAČEN IN KONEC.

Opažam,da postaja to kar velik problem .otrok pri 2 letih mora jest ,bit veliko na zraku in se gibat .

vidim pa primere kako “matere ” otrokom pa najbodo še tako majhni štejejo kalorije !!!!!
Groza ! MORAJO ITI DO KAKŠNEGA STROKOVNJAKA “MATERE ” .NI DRUGE POMOČI.
Pediatrinja pa itak ga občasno vidi . Je čist odvisno koliko posluha in občutka ima. Ni se za zanest nanjo ,da bo kar sama od sebe kaj ukrenila. Jaz bi jo šla obvestit ! Kar bo pa bo .
Tud sosede sem prijavila ko so ZVERINSKO pretepali svoje otroke .
Ne boste verjeli .POMAGALO JE !
Kar ukrepaj .Pa to je 2 letni otrok .

Moj starejši je tud nagnjen k debelosti ,zato pa trenira en šport in upam,da ga bo čim dlje.
Ta mlajši pa bolj švoh .Skoz se kaj pritožuje čez hrano .(je bolj suhcan)
Sem šla zdravnici glede tega in je rekla naj ne skrbim ,da je zdrav ,da pa bodo kilce že prišle .
Malo me je umirila ,čeprav sem pozorna na hrano. L.P.

New Report

Close