Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek v srednji šoli hrana zastonj – v “brezplačni” OŠ pa ne?!

v srednji šoli hrana zastonj – v “brezplačni” OŠ pa ne?!

Se vam ne zdi to malo čudno?

Moti me zato, ker potem starši že za hrano toliko damo, da se posledično marsikdo za kake dejavnosti ne odloči ali za razne šole v naravi itd.

Srednješolci pa brezplačne hrane niti cenijo ne. Naj polovico plačajo, polovica sredstev pa naj gre za OŠ…

Kako bi vi to uredili?

Res je, ja, vsak dan vidim, kaj srednješolci delajo s hrano v eni menzi blizu šole, kjer imajo zastonj malice. Marlboro cigarete v eni roki, mobilc v drugi, za to je denar, pomfi pa malo pojejo, malo pa se obmetavajo. Če že komu, naj res raje dajo zastonj osnovnošolcem.

res je, ampak zahvala za to gre populistom iz SDS-a, ki so mislili, da bodo s takimi potezami dobili volitve, enako velja za vrtce, kjer ima drugi otrok zastonj bivanje, ampak samo če sta dva v vrtcu; mi ki pa imamo večjo razliko med otroki, pa veselo plačujemo

Zanimivo. Res me zanima, katere šole gledate vi, da vidite eno samo obmetavanje s hrano?!?

Poleg tega pa bodo tudi vaši otroci kmalu v srednji šoli, kajne?

Osnovnošolci pa cenijo hrano, res ja. Otroci v podaljšanem bivanju jedo, ker jim “težijo” učiteljice. Tisti večji, samo, da bi videla, kako cenijo hrano in kaj pojejo !! Živa žalost. A glede na to, da srednješolci nimajo malice in je to njihov edini obrok, jim ga kar privoščim. Tisti, ki cenijo hrano in jo pojejo v OŠ, jo bodo tudi potem v srednji in obratno. A misliš, da v srednji šoli ne boš imela stroškov z raznimi dejavnostmi in šolami v naravi? Tudi takrat ti bo prišel prav brezplačni obrok. Sploh pa je kvaliteta pripravljene hrane v srednji šoli slabša od tiste v osnovni in bi se na račun brezplačnosti še v osnovni poslabšala. Sem kar za to, da ostane kot je. (doma imam oba primerka) Saj pridemo vsi na vrsto.

Pa ni res, kar govorite. Ne posplošujte. Moj srednješolec s hvaležnostjo poje toplo malico, pripombo ima samo na količino, premalo je namreč:) In tudi njegovi sošolci lepo pojejo. Povsod pa se bodo našli posamezniki, ki ravnajo s hrano nespoštljivo. Vendar so v manjšini.

Pa še to. Otroci, ki ravnajo s hrano neprimerno, so tisti, ki imajo v žepu denar za boljši prigrizek. Tisti, ki ga nimajo, pač pojejo, kar dobijo v šoli. Le kdo jim daje denar? Šola, SDS, kdo bi vedel. Morda pa starši??!!

Naš tudi pojamra, da je premalo. Je pač športnik.

Moj sin hodi v peti, hči pa v tretji razred osnovne šole. V šoli imata naročeno kosilo, a vsakodnevno prihajata domov LAAAAAAAAČNAAAAAAAAAA, saj na naši šoli ves čas furajo pečenice, krvavice, rižoto z lignji,…., za malico pa so hamburgerji, postane pice, hot dogi in različni spackani v kuhinji namazi.
Resno razmišljam, da ju odjavim od šolskega kosila, ker kot že povedano, domov vsakodnevno hodita LAAAAAAČNAAAAA, mesečno pa za to plačujem cca. 130€.

meni ni jasno zakaj bi imeli brezplačno hrano?

Ali niste slišale za spremembo zakona po katerem bo tudi osnovnošolska prehrana subvencionirana in to na račun srednješolske?


na račun srednješolske? pa ja, obe naj bosta zastonj al pa obe plačljive, enakost za vse…ne pa tako kot paše enim populistom v vladi

Še v tem desetletju?

Vedeti je potrebno tudi,da srednješolec preživi v šoli bistveno več ur kakor osnovnošolec.Nekateri so tudi vozači in oddaljeni dočim so osnovnošolci blizu OŠ,zato jim tisti brezplačni obrok prav pride.Moram še dodati,da so hvaležni in pojejo je pa zelo malo takih,ki se kao obmetavajo z hrano!


ne bluzi, tud osnovnošolci imajo po 6 in 7 ur na teden, v višjih razredih, tud oš so vozači, ne živijo vsi v centru lj

Lahko bi bilo tudi vse zastonj, a vprašanje kaj bi bilo potem s kvaliteto. Je pa res, da delavec dobi regresirano prehrano in poslanci imajo cenejši obrok kot osnovnošolci. Bi bilo za primerjat količinošolskega kosila enega prvošolčka in Pahorjevega.


Vedeti je potrebno tudi,da srednješolec preživi v šoli bistveno več ur kakor osnovnošolec.Nekateri so tudi vozači in oddaljeni dočim so osnovnošolci blizu OŠ….[/quote]

Hallo, kaj pa ti pišeš?
Moja hčerka se vozi v osnovno šolo. 7.10 gre na avtobus, pouk se začne 7.55, pouk ima do približno 14-te, vmes poje nikakvo kosilo, in se odpelje proti domu malo pred tretjo. Doma je 15.20.

Še v tem desetletju?[/quote]

Napovedujejo za naslednje šolsko leto.

To ti pade na pamet šele sedaj, ko stvar že eno leto izvajajo? Meni je že od prvega dne čudno, kako da na “brezplačni” osnovni šoli moraš plačevati zajtr, malico in kosilo za otroka, na neobvezni srednji šoli pa je zastonj????’ Tudi jaz ne razumem tega sistema, kaj so se naši vrli politiki spomnili.


ne bluzi, tud osnovnošolci imajo po 6 in 7 ur na teden, v višjih razredih, tud oš so vozači, ne živijo vsi v centru lj[/quote]

Naš je bil vozač že v OŠ in je tudi sedaj, ko je v SŠ. V OŠ je odhajal od doma ob 7,20 in se vračal ob 13,00, enkrat tedensko 13,50, sedaj odhaja od doma ob 5,50 in se vrača ob 15,00. Jaz vidim v tem razponu kar nekaj ur razlike.
No, kljub temu menim, da bi v resnici morali imeti brezplačno vsi, oz., če se jo že plačuje, da bi inšpekcije resno držale za vrat odgovorne za kvaliteto šolske prehrane. Ne pa da nam otroke včasih futrajo z neko ceneno packarijo, ki je, roko na srce, tudi sama ne bi pojedla, pa tudi, če je zastonj.

poznam punco/srednješolko, ki mora vsak dan ob 4.30 vstat, ob petih od doma, da je ob 6. zjutraj v kraju šolanja.
Ker je to pač edini prevoz.

tudi v mojih časih srednje šole smo morali najprej zjutraj par km pešačiti in ujeti edini avtobus, ki je bil že ob 6-ih zjutraj.

Osnovnošolci pa imajo ali zelo blizu v šolo oz. organiziran avtobusni prevoz, tako da jim ni treba biti v šoli že tri dve ali ure pred poukom.

In ja, naši srednješolci so zadovoljni s hrano.

meni se pa zdi, da je edino pravilno, da se obroki hrane vsaj deloma plačujejo.
Če je hrana zastonj, je tako za otroke, kot tudi za starše brez vrednosti in je enostavno ni škoda.

če pa jo je treba plačat, vsaj malo, pa je bistveno drugače.

Samo primerjajte študente in dijake. Boni za študentsko hrano so smešno poceni, pa se vseeno ne dogaja, da bi študenti hodili v gostilne po kosilo samo zato, ker je pač poceni, obrok bi pa ostal na mizi. Če pa vidite, koliko hrane v srednjih šolah pomečejo proč, ker pridejo dijaki samo malo pobrskat po hrani, najejo se pa kje drugje, te pa tudi mine.

Zakaj jamrate nad kosili? Vas kdo sili, da ima otrok kosilo? Izpišite ga in mu s seboj dajte vrečko z vašo hrano, ki pa bo res hvale vredna. Najlažje je pljuvat.

[/quote]Roko na srce,sigurno srednješolci preživijo v šoli veeellliiiikkkkooo več ur kakor osnovnošolci,sicer pa je OŠ v vsaki večji vasi srednje šole pa niso tako “gosto”naseljene!Moj srednješolec odide zjutraj ob 5.00 vrača se ob 17.30 mogoče je razlika ali?


ne bluzi, tud osnovnošolci imajo po 6 in 7 ur na teden, v višjih razredih, tud oš so vozači, ne živijo vsi v centru lj[/quote] Nikoli ne bluzim,vedno povem svoje mnenje,sicer imajo oš pouk od-do srednješolci pa vmes kako uro pavze,zato se jim še bolj urnik zavleče v pozno popoldne!

New Report

Close