Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje oživljanje obščitnic

oživljanje obščitnic

Spoštovani!

Februarja 2008 sem imela popolno odstranitev ščitnice zaradi izredni velike golše. IPTH je bil po operaciji manjši od 3. Jemala sem tablete kalcija, rokaltrola in mg. Čez eno leto pa so se v zvezi z obščitnico začele težave saj so se le te začele oživljati in IPTH je bil tako čez oleto in pol po operaciji IPTH = 18. Drugo leto po operaciji sem večino časa na bolniški zaradi neznosnih težav, ker obščitnica ne deluje dobro, terapijo pa je potrebno neprestano spreminjati. Zanima me ali so poznani primeri iz prakse, da se obščitnice oživijo ter prevzamejo svojo vlogo oz. kako se lahko to zdravstveno stanje izboljša. Pri endokrinologu 1 X mesečno spremljam vrednosti ca, ki pa zelo nihajo z njim pa tudi počutje seveda.

Hvala za odgovor in Lp.

Spoštovani!

Kakor že rečeno se pri vas delovanje obščitnic postopoma normalizira (iPTH 18 ng/l je v spodnjem območju normale), tako, da je pričakovati, da dolgoročno dodatkov kalcija ne boste potrebovali.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close