Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Frizerski salon DOK v Sparu – ne jemljejo ba kartic

Frizerski salon DOK v Sparu – ne jemljejo ba kartic

So z novim letom ukinili poslovanje z ba karticami. Seveda cen pa niso spustili. Pa mislim, da bi ob takih cenah komot pokrili tudi stroške ba provizij.

Sploh pa so postali dragi napram drugim frizerskim salonom. Grrr…

večinoma so vsi frizerji postali pravi “lopovi”.država jim je znižala davek, cen pa niso nič spustili. jaz bom sedaj mojega frizerja en čas BOJKOTIRALA.

Ne razumem, zakaj bi spustili cene, če so ukinili poslovanje z BA karticami.

Pa še to – za poslovanje z BA karticami je treba mesečno plačevati najemnino za POS terminal, nekaj nanesejo tel.impulzi, od 3{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} do 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} pa še dodatno odtegne banka za vsak znesek. In če je precej poslovanja s karticami, to nanese kar nekaj izgubljenega denarja za salon.

Zelo verjetno pa imajo v Sparu bankomat – je tako težko stopiti par korakov do tja?

Najbolj enostavna rešitev pa je – menjava salona, če ti ta ne ustreza več.

Seveda je država znižala DDV za frizerske storitve – velika večina frizerjev NI DDV zavezancev in se jih ta sprememba sploh ne tiče.

Seveda je država znižala DDV za frizerske storitve – velika večina frizerjev NI DDV zavezancev in se jih ta sprememba sploh ne tiče.[/quote]

sem jih kar nekaj zamenjala, pa doslej še nisem naletela na frizerja, ki DDVja ne bi prikazal na računu. resno, a se kdo ureja pri kakšnem, ki ni zavezanec za DDV? So potemtakem cene pri njih nižje?
.

Se pravi, sama to praviš, da so zdaj, ko so ukinili kartice, na plusu, nič od tega plusa pa niso prenesli na stranke, če so cene ostale nespremenljive. Ja, meni je težko stopiti do bankomata, če s tem delam uslugo samo njim, sebi pa ne. Se ne da plačati s kartico? Prav, pa adijo, drugje se da.

pa se kdaj vprašate ,zakaj niso zavezanci za DDV? ker imajo premali promet.
Zakaj pa ga imajo? Ker jih ogromno še vedno dela brez računa oz. na črno. če bi pa morali prikazati ves promet, bi bila pa zgodba drugačna.

točno, zato v nekaterih štacunah ponujajo možnost plačila z ba kartico ali pa 3-5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} popust za plačilo v gotovini. meni se zdi to fer.

za poslovanje z ba kartico je provizije od 1-2{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zneska.

Mene tudi razjezi, če ne morem plačati s kartico, provzije gor ali dol, tega se zaveda vsaka trgovina, vsak ki ponuja storitve, če pa že spremenijo možnost plačila in ukinejo POS potem pa naj tudi opozorijo preden se stranka vsede na stol in danes ima res skoraj že vsak kmet POS, pa ga en salon sredi Špara nima.

Morda pa je želela plačati s kreditno kartico naprimer, kjer je plačilo z zamikom… kaj pa ve veste.

Dam prav avtorici posta, banda je to!

it’s a free world
poslovalnice, ki sprejemajo kartice, imajo to jasno označeno na vratih in še kje.
navadite se, da vprašate vnaprej, če lahko plačate s kartico. če ne morete in če vas to strašno moti, greste pač drugam.

Greš pa naslednjič drugam. Ko jim bo promet upadel, bodo hitro kartice nazaj uvedli.

Točno tak oz. sproti stornirajo račune.

Tudi najbolj obiskane gostilne v mestih uradno ne dosegajo pragov DDV zavezanosti, ampak so zavezanci samo zato, ker se jim splača, glede na vhodni in izhodni DDV. Pri nas v gostinstvu je praksa, da se računi sproti stornirajo. Pojma nimam kako lahko pri nas davčna to spregleda. Zato pa je lokalov miljon na vsakem koraku, ker se večinoma vse “na črno” prodaja.

Točno tak oz. sproti stornirajo račune.

Tudi najbolj obiskane gostilne v mestih uradno ne dosegajo pragov DDV zavezanosti, ampak so zavezanci samo zato, ker se jim splača, glede na vhodni in izhodni DDV. Pri nas v gostinstvu je praksa, da se računi sproti stornirajo. Pojma nimam kako lahko pri nas davčna to spregleda. Zato pa je lokalov miljon na vsakem koraku, ker se večinoma vse “na črno” prodaja.[/quote]

No, vseh ne sodi po sebi!
Tam, kjer sem delala prej (in jim še zdaj pogodbeno), dosegajo prag za DDV, saj ni nič več kot pa 25.000€ v zadnjih 12 mesecih, kar pomeni malo več kot pa 100€ dnevno, če so prek vikendov zaprti.
Če se pri nas račun stornira, se stornira zaradi napake in se TAKOJ natipka nov, pravilen račun, star pa priloži (npr.prodano Laško pivo, prvo tipkano Union pivo, ker so enake cene).
In ja, DURS nam je tudi to že preverjal in so ugotovili, da je OK, saj se točno vidi, da je bil samo popravek in ne stornacija zaradi zmanjševanja uradnega prometa.

Tudi sami bi lahko pomagali – povsod zahtevajte račune!

Točno tak oz. sproti stornirajo račune.

Tudi najbolj obiskane gostilne v mestih uradno ne dosegajo pragov DDV zavezanosti, ampak so zavezanci samo zato, ker se jim splača, glede na vhodni in izhodni DDV. Pri nas v gostinstvu je praksa, da se računi sproti stornirajo. Pojma nimam kako lahko pri nas davčna to spregleda. Zato pa je lokalov miljon na vsakem koraku, ker se večinoma vse “na črno” prodaja.[/quote]

No, vseh ne sodi po sebi!
Tam, kjer sem delala prej (in jim še zdaj pogodbeno), dosegajo prag za DDV, saj ni nič več kot pa 25.000€ v zadnjih 12 mesecih, kar pomeni malo več kot pa 100€ dnevno, če so prek vikendov zaprti.
Če se pri nas račun stornira, se stornira zaradi napake in se TAKOJ natipka nov, pravilen račun, star pa priloži (npr.prodano Laško pivo, prvo tipkano Union pivo, ker so enake cene).
In ja, DURS nam je tudi to že preverjal in so ugotovili, da je OK, saj se točno vidi, da je bil samo popravek in ne stornacija zaradi zmanjševanja uradnega prometa.

Tudi sami bi lahko pomagali – povsod zahtevajte račune![/quote]

Ne sodim po sebi ker nimam gostilne, imam pa ogromno znancev in še nisem srečala nikogar, ki bi bil v gostinstvu pošten oz. ki bi vsaj znal imeti trezno mejo. Bravo Barca, če ste vi, ste redki, pa res pravim, da poznam ogromno ljudi z lokali. Jaz imam vse originalne račune za svojo dejavnost:)

Saj račune povsod izdajajo, puščati jih ne smemo na mizah. Moja prijateljica vse puščene račune zbere in stornira:) Kak rata ne vem, vem pa da ji in nima težav z davčno:)

barca-večinoma imajo gostilne dva računalniška programa,tako,da brezkrbno brišejo račune.

enkrat so finance objavile zgodbo davčnega inšpektorja.
hodil je po lokalih, povsod naročal hrano/pijačo nekje v vrednosti 40 – 50 EUR, račun poslikal in ga pustil na mizi.

pri kontroli DDV-ja se je izkazalo, da so vsi računi, ki so bili puščeni na mizi imeli zavedeno nižjo vrednost, kot pa tisto, ki jo je imel inšpektor poslikano.

http://www.dz-rs.si/index.php?id=94&sb=0&sd=1&o=590&unid=VPP{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}7C7789F5385EB7E794C12575FA0044A2F0&showdoc=1

To se mi zdi brezvezno jajcanje. Če ne moreš narediti treh korakov do bankomata, potem tudi v redu. Takih tečnih strank frizerka ne rabi.

kar se pa tiče DDV je pa res tako. In tem bi morala davčna stopiti na prste.

punce-pozabile ste ,da je bančna kartica plačilno sredstvo,samo nekateri se tega še ne zavedajo.

Pri dveh frizerjih enakega ranga ima tisti, ki jemlje kartice, sigurno konkurenčno prednost. Pa ne samo BA, ampak tudi eurocard in podobne.

Če je pa nekdo tako dober, da stranke derejo k njemu, se pa kaj veliko ne bo sekiral.

Moja frizerka ne jemlje kartic in priznam, da je to včasih zoprno (niso tako majhni zneski, da bi imel ves čas toliko denarja v denarnici), vendar kvaliteta odtehta.
Zato se pred vsakim striženjem in barvanjem pridno ustavim na bankomatu. Če pa hočem vzeti zraven še kakšno negovalno sredstvo, pa ponavadi nimam dovolj gotovine s sabo in pač počakam do naslednjič.

Moja tudi nima kartic in je ne zamenjam za nič na svetu. Bankomati so itak na dosegu roke in ne razumem tehle ženskic. Jim bo krona z glave padla, če so bodo za 30 sec ustavile na bankomatu.

Potem te v Šparu, Tušu in ostalih trgovinah tudi ne moti, če ne bi sprejemal kartic!?kartice so plačilno sredstvo , tako, da jo imam pravico uporabljat.

K frizerju grem 6 x letno, v trgovino pa 300 x. A čutiš razliko?

jaz grem pa k frizerju-3Xna mesec.tam pustim kar dosti denarja.

ni res, da so vsi bankomati na dosegu roke. včasih so kar daleč proč, ali pa imaš ravno to srečo, da ne delajo.
enkrat se mi je zgodilo, da na celem Teznu ni delal en sam bankomat, jaz pa brez avta in nujno sem rabila gotovino. Z avtobusom sem morala v mesto po denar in nazaj. V tisti firmi me ne vidijo več (hahaha, je bil pajek:)

New Report

Close