Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Bolečine v desnem predelu trebuha

Bolečine v desnem predelu trebuha

Pozdravljeni!

Že nekaj časa cca 10 mesecev imam nekakšne gastro težave.Februarja 2009 se mi je začelo nekakšno pretakanje po trebuhu (črevesju) in napenjanje
Bil sem pri zdravniku na gastroskopiji, UZ trebuha, analiza blata vse mogoče krvene preiskave z markerji in nevem kaj še vse (dal sem 6 ali 7 ampul krvi).
Ugotovljeno ni bilo nič, razen rahlo povečane kisline v želodcu in refluksne bolezni. Vse OK in prav nakar so se mi začele pojavljati bolečine v trebuhu. Zgornji desni del desni pod rebri proti boku in navzdol. Zato sem ponovno obiskal zdravnika to je bilo v avgustu. Bilo mi je povedano
naj ne poslušam preveč vsake malenkosti.
Danes so bolečine samo še intenzivnejše. Na WC hodim normalno in ne opažanom nobenih posebnosti. Imam pa napihovanje in te bolečine ki so se pojavile na desni strani trebuha in se nekako pod rebri pomikajo proti ledvenem delu hrbta in do lopatice..
Proti kislini sem dobil zdravilo Acipan 40 mg in je kislina šla se pravi je OK. Včeraj sem bil na odvzemu krvi in spodaj so izvidi.

Moji izvidi so bili sledeči:
hematološke preiskave
levkociti 7.2 4.0-10.0
eritrociti 5.5 4.2-6,3
hemoglobin 160 120-180
hematokrit 0,44 0,37-0,54
MCV L 79 81.0-94.0
MCH 29.0 26.0-32.0
MCHC H 367 310-350
RDW 13.8 11,5-14,5
trobociti 267 130-400
MPV 7,5 7,2-11,1

Biokemijske preiskave;
bilirubin, cel. 7 do 17
bilirubin ,dir. 2 do 5
AST 0,45 do 0,58
ALT H 0,82 do 0,74
gama GT H 1,26 do 0,92
alkalna fosfataza L 0,75 od 0,88 do 1,05
sečnina 5,1 od 2,8 do 7,5
kreatinin H 103 od 62-97
Kar je nižje ali povišano sem označil. Upam, da sem podal zadosti informacij.

Diferencialna krvna slika vse v mejah normale, hormoni TSH je bila 4,22 vrednosti od 0, do 4,94.
Imam bolečine na desni strani trebuha pod rebri in kot če bi imel nekaj trdega na desni ledvici. Ko se nagnem desno na stran začutim bolečino iz ledvice in nekaj trdega ali otrdelega.
So pa bolečine tudi na desni strani trebuha vmes kot nekaj pekočega. Pa nekakšno ščemenje, ki prehaja v srbenje po koži po celem telesu.
Ne vem sicer če to ima kakšno vezo ampak opazil sem bolečine v kolenih (bolj desno). Sicer imam težave s hernio diska pa mogoče je to.

Ker dosti brskam po internetu se bojim diagnoze saj s takimi simpotmi lahko nosim v sebi marsikaj.

Hvala lepa za vaše mnenje!

Spoštovani!

Težko kar koli otipljivega pojasnim. Nekaj težav je zagotovo od želodca. Kaj dviguje laboratorijske vrednsoti je nemogoče pojasniti, še posebej ker so odstopanja minimalna. Na vsakih nekaj mesecev vas bo verjento vaš zdravnik ponovno pregledal.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Srečno in zdravo 2010!

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Hvala lepa!

Sem bolj panične narave in vsak simptom jemljem kot nekaj kar nakazuje na hudo bolezen.

lep pozdrav!

nova
Uredništvo priporoča

Orek, tako naj ostane tudi naprej. V družini smo imeli primer, ko simptomov in rahlih odstopanj v krvni sliki niso jemali dovolj resno, kot da si izmišljuje oziroma preveč za hudo jemlje bolečine. Ko so bolečine postale neznone in ko so vrednosti prebile vse normalne okvire, je bilo že za kakršnokoli zdravljenje prepozno, opravljene preiskave, ki bi morda pravočasno rešile oziroma omogočile resno zdravljenje, so pokazale diagnoza rak v napredovalnem stadiju in sledila je hitra smrt.

New Report

Close