Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Družabne igre za praznovanje 6.roj.dne

Družabne igre za praznovanje 6.roj.dne

Ker bomo v naslednjem tednu praznovali 6.roj.dan (v zaprtem prostoru), potrebujem od vas kak nasvet glede družabnih iger; v glavnem pa bodo otroci stari od 5 do7 let. Hvala in srečno 2010!

Jaz bi rajši kakšne ustvarjalne igre. Ker se mi zdi, da otroci pri tej starosti rajši kaj ustvarjajo. (družabne igre se vsi ne znajo potem pa je problem, preden jih pa naučiš jih mine potrpljenje).
Jaz bi na tvojem mestu rajši spekla prej kakšne piškote, potem pa jih skupaj krasite s čokolado, s limoninem prelivom, s raznimi posipi, barvami za torte,…..in seveda na koncu jih pojeste. Ali bi si zbrala drugo tematiko npr. izdelovanje čarovniških klobukov (ker bo kmalu pust) in se potem s tem igrajo…. ali naredite veliko hišo s kartona in se v njej potem igrajo…..
Skratka gre se za ustvarjanje s katerim se zamotijo dobro uro nato mal pojejo nato se s tistim igrajo in potem je že čas odhoda. Užival bodo pa 100 na uro pa še ponosni bodo na to kar bodo sami ustvarili.

Mi se vsako leto igramo lov na zaklad – napišem listke z navodili kje se skriva naslednji listek – ponavadi v obliki uganke – tako da ugibajo kje naj bi to bilo + kakšna vaja za povrhu (skoki, počepi..) in na koncu za vsakega čokoladica; veliko smeha
pri prijateljih so se šli ene vrste pantomimo – dve skupini; prva skupina si izbere eno žival/predmet, ki ga mora tekmovalec predstavit svoji skupini – zagotovljeno polno smeha
ali pa ustvarjalne zadeve (odvisno od otrok) – risanje, barvanke, izdelovanje iz škatlic..

prijetno praznovanje

Najraje imam sproščene rojstne dneve, kjer se otroci sami spomnejo, predlagajo kaj bi delali.

Nikoli nisem razumela staršev, ki delajo DNEVNI RED ROJSTNEGA DNE, kot bi šlo za delovni sestanek v službi, vse po urniku, vse načrtovano v minuto…….brez veze in tak rojstni dan…

za ne načrtujem
Lej odvisno koliko so otroci stari in koliko velika družba je. Npr. pri nas je ponavadi od 10-14 otrok. To je kar vewlika skupina in če se ne orgarniziramo se otroci popredalčkajo po skupinah in na koncu je dolhčas in kreg (preverjeno). Če pa se spomnimo eno tematiko se imamo zelo lušno in otroci zelo radi prihajajo na naše rojstne dneve ker se jim vedno kaj novega dogaja. Pa še to 5, 6 letniki niso sposobni sami odločati kaj bodo počeli…

Pa še to 5, 6 letniki niso sposobni sami odločati kaj bodo počeli.????

Oprosti ampak se zelo dobro spomnim svoje hčerke in tega obdobja, in zagotavljam ti, da otroci so ZELO sposobni se dogovarjati, in odločati kaj bodo počeli, odvisno je, kako ti funkcioniraš kot starš, jaz ne potrebujem načrtovanj niti nadziranj, otroci se zelo dobro zabavajo tudi sami.

Očitno pri vas mora četica ubogati eno mamo, ki dirigira, ki se v vse vtakne in vse ima pod komando. Verjemi, če boš tko delala, bo trajalo še leto ali dve in NIHČe več ne bo maral hodit na take rd, kjer mama ima vse pod komando.

Sicer pa, po želji!

Ne vem, kaj naj rečem:zadnjič so bili pri enoletniku na RD šestmesečna in devetmesečna punčka in dva triletnika. Programa ni bilo. 🙂 Zanimivo, ampak izmed igrač na tleh so si najmlajši brez težav izbrali, kar jim je bilo všeč, večja dva pa sta se tudi sama odločila, kaj se bosta igrala – in … imeli so se fino.
Tako da res ne vem, v čem je problem, da se pa 5, 6 letniki ne bi znali sami igrati.

Saj jim doma menda tudi ne splanirate dneva z dejavnostmi?

Hvala vsem za odgovore, nekaj od tega bomo uporabili. Nisem pa želela da se med seboj “popljuvate” zaradi mojega vprašanja. Sama namreč ne mislim organizirati in “zdirigirati” roj. dneva, ampak si nekaj pripraviti in vzeti s seboj v pizzerijo kjer bomo praznovali, da lahko nekaj ponudim otrokom za zabavo, ker tam ne bo nič na razpolago.
Lp T..
.

Ja, tudi jaz se nimam namena prepirat, se mi pa take “generalske” mamice vsedejo na živec, žal, ker jih imam dve v neposredni bližini moje hčerke (mamice sošolk). One vse organizirajo, hči je šla enkrat k njima ravno stara tam nekje, 6,7 let ko je mami kot nek Napoleon stala pri vratih in vsakemu govorila kje bo stal, kaj mora delat, kdaj bodo jedli, kaj bodo jedli, kje bodo sedeli, skratka… hči je zavoljo sošolke ostala tam, vendar na naslednjem rd. jo ni bilo, kakor tudi ne drugih sošolk……….

Naša negativna izkušnja.

Zato in sploh če boste v piceriji pa naj se otroci pozabavajo po občutku. Lahko pa tudi povabljence prosiš, da sami predlagajo kaj bi se šli, pa potem daš v en košek in žrebate igrico ki se jo boste šli preden odidete od doma, ali kaj takega………..na ta način ima vsak možnost predlagati, sodelovati in še fajn se jim bo zdel….

Fajn praznujte!

S tem ko sem imela v mislih, da orgarnizirmo rojstni dan nikakor ni isto kot diktirati kje bo kdo sedel in kaj bo kdo počel. To sta dva popolnoma različna pojma.
Novembra je hči praznovala 7 rojstni dan in imela je povabljenih 10 otrok od 6 do 12 let. To je kar velik razpon v starosti. Najprej smo odšli ven in iskali po gozdu zaklad (zaklad je bil škatla domačih piškotov katere so potem doma krasili z raznimi prelivi) potem pa so se šli še sami razne igre in da po 5 urah otroci niso hoteli domov je meni pokazatelj, da so uživali.
Ali pred letom dni ko je sin praznoval 8 rojstni dan smo naredili pižama parti in je 12 otrok prespalo pri nas. Takrat smo skupaj naredili po dnevni sobi ležišča, potem naredili mali disko in ko je bila ura za spanje so si pripovedovali razne zgodbice. Skratka polna mera smeha in domišljije. Zato jaz osebno se nimam za tirana ali da izvajm en teror. Nakažem pa ene smernice kaj bi počeli, da je zanimivo za vse oziroma da se lahko vsak nekje najde.
Smo pa pred 14 dnevi bili na roj. dnevu ko so otroci cca 8 kom starost od 6 do 13 let gledali DVD in igrali igrice na računalniku. Beda kot je meni osebno beda razna praznovanja v kaki gostilni ali da ne omenim Mc Donalds kjer vse skupaj traja uro in pol in kjer je glavna igra da slavljencu nekaj narišejo.

A ja pa še to je velika razlika ali imaš povabljenih 4, 5 otrok ali več kot 10 ker to pa je že skupinica otrok in tukaj pač menim, da je fino, da je izostavljena neka tematika sploh če so otroci različne starosti.
Kaj bo čez dve leti….takrat bom stari 11 in 9 let in upam, da se bo skupina otrok zmanjšala za polovico in potem bo lažje ker 4 pa se res sami narekujejo igre.
lep večer še naprej.

nekateri otroci imajo raje družabne igre kjer tekmujejo . NE POZNAM NOBENEGA KI SE NE BI HOTEL IGRAT LOV NA ZAKLAD. ČE PA TI MISLIČ DA JE 6 LETNI OTROK SPOSOBEN ORGANIZIRATI LOV NA ZAKLAD TI PA MORAM ČESTITATI…!!!

New Report

Close