Najdi forum

Začela z novim letom

Tako, pa sem začela! Včeraj sem imela največ kg-ov do zdaj v svojem življenju, tako da je obvezno shujšat.
Danes, ko sem imela obiske, sem ponudila hrano, zelo me je mikalo pecivo, ampak sem rekla NE, NE BOM. Namen imam sploh ne jest sladkarij.
Pridružite se mi, pa čeprav komaj v ponedeljek! Mora nam uspeti!

Jaz sem začela že včeraj. Tudi rekla NE sladkarijam in se bom tega držala. Sedaj pa grem na sobno kolo.
Tako, začetek je!

Tudi jaz začnem. Vendar jaz bolj počasi, v stilu:langsam und sicher. Zaradi zdravja. Mogoče se ne bom tolikokrat oglasila, vas bom pa brala.

nova
Uredništvo priporoča

Super, smo že tri. Ti se kar oglašaj, če vse samo beremo, forum zamre. Moramo si bit v oporo, se mi zdi, da je malo lažje, če vmes greš na forum in vidiš, da se še kdo trudi in nisi sam. Čeprav namesto nas ne more nihče shujšat, je pa ena opora.
No, danes sem bila pridna, nobene sladice, nič, čeprav je še toliko tega v hladilniku. Tudi ostale hrane sem jedla manj in bolj lahko.

evo jaz tud, stara povratnica, a upam , da tokrat vsaj nekaj uspe.dan se je že začel z lepim prekrasinm soncem, ki lahko nakazuje na nov začetek ….

Ojla punce! Jaz uradno začnem jutri:Včeraj smo imeli že stotič pršut in kar paše zraven, ampak se nisem preveč najedla… Danes bom za kosilo jedla polovično, za večerjo me čakata pa 2 kakija. Jutri grem pa po zelje, skuhala bom lonec jote in jo jedla cel teden. Zelje obožujem tako da ni panike.
Mi lahko kdo svetuje kako se znebiti trebuha? Namreč sem bolj ravna v pasu in tudi ko imam idealno težo nimam glih lepega trebuščka, žal. Čez stegna in rit se ne pritožujem, v trebuh sem pa trenutno kot kakšna novopečena mamica. Mislila sem zjutraj cca pol ure do uro laufat zunaj ali na orbitreku potem pa še naredit cca 60 trebušnjakov. Kaj še?
Hvala za odgovore in lep dan….izkoristite sonček!!

Lučka

Prava ženska mora imet: trebuh, rit in joške!:-))

Če pa misliš, da le imaš prevelikega bušija, pa poskusi dan začeti z nesladkanim čajem, ki odvaja vodo. Preslica, kopriva, šipek, hibiskus, kamilica, breza, koruzni laski, brusnica… . Med 15. in 17. uro delajo ledvice 100 na uro, takrat jim privošči veliko navadne, sobne temperature vode, ti bodo zelo hvaležne. Tudi surovo sadje, najbolj hruške, jabolka, naredijo balon pod pasom, zato poskusi s suhim sadjem, posledično tega ne boš čutila potrebe po sladkariji. Jaz bi namesto kuhanega zelja ali repe, raje jedla surovo, po malem, čez cel dan. Vključila bi še surovo korenje. Škrob in gazirane pijače tudi napihujejo.

Luna je prava, ker crkava, če se boš tegale nasveta držala 3 dni, ni hudič, da se trud ne bo poplačal.
Obleci se toplo, ker te ob taki kuri zna zebsti!

R

Hvala za nasvete Moski galeb
… res je da imam tudi bolj leno prebavo in tako velikokrat probleme kadar se pregrešim. Orng probleme.Za hruške vem da ful napihujejo, za jabolka sem pa kar malo
presenečena. Mislim, jst se pa tok matram in jih jem ker so TOK ZDRAVA pa mi sploh ne pašejo…. A so kakiji zelo redilni ( zarad sladkorja)? Skoraj vsak dan si zjutraj zmiksam sadje (kombiniram pomaranče, kakije, kivije, pa banano, pač kukr je doma zaloga) Ja kar dost cukra ampak tko se malo pocrkljam pa še dost vitaminčkov dobim.
Suho sadje mi sploh ne potegne, razen ko si skuham kompot iz njega to mi je dobro.
Zelje mam pa rada tudi surovo, včasih sam to pa kos PZ kruha, včasih si pa kr tuno zmešam not…
Vem da rabim sam malo discipline pri prehrani pa bo šlaufek preč:)))
Bom javila ob prvih rezultatih. LP

Heii 🙂

Tut jst sem se odločila, da bom začela hujšati takoj januarja. Tako da se vam pridružujem in upam da bomo skupi vztrajale do konca..ker meni ne rata vedno 😉

Idealno je, da se sadje je na prazen želodec a le ena vrsta. Zakaj ga miksaš? Bog ti požegnaj s kakijem, rajskim jabolkom. Ne sili se z jabolki, če ti ne pašejo. Morda ti bi šla pečena? Zaradi prebave. Ne pozabi na laneno seme.

Pa si skuhaj suho sadje, če ti je boljše. Vendar tudi tega le v 1/2 dneva. Potem le zelenjavo in beljakovine. Solata+tuna, puran, piščanec, riba…
Zelje ” ” ” ”

Tudi pest oreščkov dobro dene.

R

Morski galeb, se takšna mešanica dobi že narejena ali nakupiš posamezna zelišča? Če je tako, kakšno razmerje narediš?
Seveda bi mi najbolj ustrezal že narejen čaj … Čez komot ga ni! 🙂

*************************************************** Imagine all the people living life in peace ...

Morski galeb, se dobi takšna mešanica čaja že narejena? Ali jo sestaviš sama?
Če je tako, v kakšnem razmerju mešaš?

Sicer bi meni najbolj ustrezal že narejen čaj. Čez komot ga ni! 🙂

*************************************************** Imagine all the people living life in peace ...

Ja greš v lekarno ali v kakšno trgovino z zelišči in prosiš za čaj za odvajanje vode.
Če boš pila večje količine, lahko zjutraj skuhaš cca 2 l. Ko je primerne temperature za pit, notri stisni 1 limono. Potem čaj ne bo take nagravžne zelene barve.
Dober je čaj tudi mate za odvajanje vode in zbijanje lakote.

R

Pozdravljene punce!
Tukaj sem še ena, ki se vam pridružuje. Uradno sicer z jutrišnjim dnem. Upam, da mi bo uspelo. Tudi pri meni je grozna kriza – prvič v življenju imam toliko kg, kot jih trenutno imam (in to je grozna številka!), poleg tega sem obsedena s sladkarijami oz. s čokolado. Zelo težko se ji uprem. No, ne bom jamrala. Jutri je nov dan in gremo novim zmagam naproti…
Lep pozdrav vsem!

Pozdravljene,

sem vam pridružujem z današnjim dnem. Pa da ne boste mislile, da je številka v mojem nicku število kilogramov…..ne, to je moja letnica…….kg so dosti bolj huda številka. No, vidim, da o številkah nočete spregovoriti…bom pa jaz ta prva. Danes zjutraj sem se stehtala in tehtnica mi je pokazala toliko kot še nikoli v življenju….100,2 kg….me je kar zmrazilo…in to na 172 cm višine. Sem trdno odločena (čeprav že 1000-tič v življenju), da je sedaj skrajni čas, da nekaj naredim zase in za svoje zdravje. Veliko motivacije upam, da bom dobila tudi na tem forumu. Moj cilj je v pol leta (se pravi do 30.6…..LETOS) priti na 75 kg..to je cca.6 kg na mesec.

No, danes sem za začetek bolj na “post” varianti. Pijem navadno vodo, sedajle pa si grem kupit še donat, popoldne pa bom mogoče kakšno mandarino ali pa surovo kislo zelje. z jutrišnjim dnem pa moram narest plan (jedilnik). Za začetek imam naslednje cilje:
– NIČ sladkarij (prvi in najpomembnejši)
– zelo malo OH (predvsem PZ kruh, pa sadje,…nič bele moke,krompirja,riža makaronov…vsaj 3 tedne)
– orbitrek VSAK DAN (najprej mi ga mora mož malo “naštelati”)….koliko časa?…še ne vem
– najmanj 2 litra vode
– jem samo do 18.ure

Toliko bom zaenkrat napisala o sebi. A ja…pa še en cilj sem se spomnila….VSAK DAN moram obiskati tale forum

lp

Začela danes z ločevalno 3 mesečno dieto !!! Start pri 71,8 kg in 158 cm! Med prazniki sem ponovno preštudirala 3MD in mislim,da mi najbolj ustreza.

Da se ti pridružim.

Včeraj zvečer je padla odločitev: SHUJŠATI. Sem tako kot ti letnik 77, velika 170 cm in težžžkkkaa 89,9 kg. Grozota! Sem se v nosečnosti zredila 18 kg, pa sem jih imela manj kot jih imam sedaj!!!!

Tako da od današnjega dne sem črtala:
– kruh in razne žemlje in ostale pizd….
– sladkor (a veš, da je grenka kava ravo tako dobra?! sem mislila, da ni)
– razni prigrizki in ostale pizd….

Sedaj gledam kaj si omisliti za vadbo. Sodelavka in njen partner, katera sta taprava športnika, mi svetujeta spinner. Drag je! Saj bi dala toliko, pa me je strah, češ kaj pa, če me mine?! No, te umazane misli morajo iz glave!!!!!! NE BO me minilo.

Sadje samo dopoldan, popoldan zelenjava in meso. Pa najkasneje do 18.ure kot ti praviš.

Cilj? Do 30.6.2010 -25 kg. MORA!!!!!!!!

A sva si lahko v vzpodbudo?

lp, suzana

Suzana,
z velikim veseljem…..mi bi v veliko vzpodbudo , če bom imela še koga, ki bo spremljal padec mojih kilogramov. No, tudi v resničnem življenju bo verjetno kdo opazil, čeprav noben razen moža in moje mami ne ve, da sem se že spet podala v hujšanje. Mož bo verjetno kmalu opzail…moram pa priznati, da me podpira. Nikoli mi ni rekel karkoli čez mojo kilažo…vedno je govoril. da sem mu všeč takšna kakršna sem…no zdaj pa mi je zelo previdno predlagal naj to naredim zaradi zdravja. In še kako prav ima…tega se 100%zavedam. Pa priznam….hujšam seveda tudi zaradi izgleda

Le napiši kaj lepega in vzpodbudnega…pa druge tudi.

Radi se imejmo
lp

Debelinka77, Suzana, se vama lahko pridužim….?
Na 177 cm imam 101 kilo………..aaaaaaaaaaah. Moj cilj je v 6 mesecih zgubiti 20 kil. Pri 80 kg bom še vedno imela previsok indeks telesne mase, pa kaj. Če bodo te kile šle za vedno, v nepovrat, bom srečen človek.
Moj načrt je:
– ukinitev sladkarij,
– 3 obroki na dan, vmes jabolka,
– rekreacija v fitnesu, sem začela že lani.

Moj prvi in glavni problem je namreč nočno jedenje. Ponoči se zbudim in se grem sladkati ali jesti kaj drugega. In tako porušim kar podnevi postavim. In si ne znam pomagat. To me res muči.

Skratka, pozdrav vsem ki ste začele, ki smo na tej poti, upam, da nam uspe!

živjo,
seveda se lahko pridružiš. Upam, da ne bom katero užalila, ampak raje vidim, da se mi pridruži nekdo, ki ima za izgubit 20-30 kg , ko pa nekdo , ki jih ima 3 kg preveč. Takih ne razumem prav dobro, kar pa je samo po sebi razumljivo. Že celo življenje se ubadam z najmanj 10kg viška, zato mi 2kg ne predstavlja skoraj nič.
Meni nočno jedenje ne predstavlja nobenega problema, ker raje spim…že tako imam premalo spanca (med tednom 5-6 ur). Moj problem je nažiranje podnevi. Če bi napisala, kaj sem pojedla v enem dnevu čez novoletne praznike (mogoče bi celo pozabila napisati kakših 10 pralin, pa 12 piškotov, pa kos kruha pa majonezo) bi še katero kap. Sploh se ne znam kontrolirat…to je največji problem. Sem žrla kot da drug dan ne bi bilo več hrane na svetu. Obup. Danes pa že cel dan delam na psihi…….berem “zdrave”forume (ne Kulinariko) in si v mislih dopovedujem, kaj smem in kaj ne ter kako bom izgledala čez pol leta.

No, Suzana in Legica, pa lepo se imejta in kaj lepega napišita

New Report

Close