Med.Over.Net

Družinska medicina

Odgovarjajo: Sašo Rebolj, dr. med., spec. družinske med.

Vse o splošni medicini, boleznih, zdravniških pregledih, zdravljenju, diagnozah in o tem, kako si povrniti zdravje.

Sašo Rebolj , dr. med., spec. družinske med.

SRebolj

Izvid MR možganov

Default avatar

Mavrica2010

Spoštovani!
Včeraj sem prejela izvide MR glave. Šla sem samoplačniško,nevrologa pa imam šele čez mesec ali dva,tako bi Vas lepo prosila,če lahko vsaj približno z domačimi besedami poveste,kaj bi izvid pomenil,ker ne vem na koga se obrnit,sem pa seveda firbčna kaj se dogaja z mano.

Izvid je sledeč:
MR možganov:
Preiskava je bila opravljena v standardnih rezih in sekvencah.
Preiskava pokaže primerno možganovino. Nekaj drobnih žariščnih zvišanj intenzitete signala v FLAIR sekvenci,ki pa so izrazito minimalna.
Nakazano nazobčana spodnja stena kalozuma.
Drugih posebnosti ni.
Ventrikularni sistem je simetričen in brez pomikov.
Bazalne cisterne se normalno diferencirajo.
V zadnji kotanji ni posebnosti.
V prikazanem delu sta nervus trigeminusa videti primerno široka.
Orbiti sta na več posnetkih videti deformirani,lahko gre artefakte.
Obnosne votline so videti proste.

ZAKLJUČEK:
Preiskava pokaže nezanesljive demielinizacijske spremembe,lahko tudi morebitne migrenske lezije.
Drugih posebnosti ni videti.

To je to. Predvsem me zanima tisto o nazobčani steni kalozuma in deformiranih orbitah,ter kaj so to demielinizacijske spremembe.

Najlepša hvala...in,vse najlepše v 2010!

LP
Default avatar

Janko Kersnik

Spoštovani!

Pri napotitvah na preikave je dobor vedeti namen le-teh, sicer se vedno kakšna odstopanja, ki potem skrbijo lasntiak sprememb.

Nič od opisanega ne kaže 100 % na neko točno določeno bolezen ali stanje. Orbite sploh ne predstavljajo podalge za kakšno diagnozo, prav tako neravna površina kalozuma. Žarišča z demielinizacijskimi področji (deli, kjer manjka izolacija živčnih celic), pa bi lahko npr. potrejvala znake, tipične za multiplo sklerozo. Brez pregleda pri nevrologu pa je vsako tako razlaganje samo dodatna zaskrlbjenost.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Srečno in zdravo 2010!
Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Moderatorji

Sašo Rebolj , dr. med., spec. družinske med.
SRebolj