Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kasko zav. avta, se splača?

kasko zav. avta, se splača?

prosim za nasvet, 7 let star clio je bil vsa ta leta zavarovan tudi kasko,
sedaj ne vem več, če se to še splača,
a je v redu, če je avto zavarovan proti kraji, poškodbam na parkirišču, stekla in divjad,

kaj menite, ali pa, lepo prosim, kakšen link, kjer se je o tem že pisalo,

hvala

mi imamo podobno varjanto kot je tole http://www.zav-mb.si/?id=1187 samo pri triglavu

polni kasko se za avte, ki so starejši od 5 let ne splača, samo delne kombinacije so smiselne.

nova
Uredništvo priporoča

Načeloma se splača sploh, če imaš veliko bonusa. Če ne drugega zavaruj vsaj parkirišče, vsak kvadratni meter barvanja je takoj 200€….in to lahko zavaruješ brez kaska, kraja pa je načeloma tudi ok, pokrije tudi vlom v vozilo in, če samo pogledaš koliko stane steklo in klučavnice…., v kolikor pa je avto na kredit oz. nimaš denarja za popravila oz. nakup drugega ti pa kar kasko predlagam.

Sem ljubitelj narave, plesa in vsega lepega, ločen po tuji krivdi, ne pijem ne kadim - 1. april...

hvala, zlati ste!!!

A lahko ti to svojo trditev malo utemeljiš? Po mojih izkušnjah namreč sploh ne drži.

A lahko ti to svojo trditev malo utemeljiš? Po mojih izkušnjah namreč sploh ne drži.[/quote]

sedem let star clio bi ti polno kasko zavarovala?
če hočeš denar stran metat, potem že.

sicer pa:
avto je vreden koliko? 3.000 EUR po evrotaksu? V treh letih zmečeš za zavarovalno premijo več, kot bi dobila izplačano škodo.

sicer pa mnenje strokovnjaka iz financ:
Katera zavarovanja se splača imeti:
http://mojevro.finance.si/262945

Pred leti sem res imela sedem let star clio polno kasko zavarovan:) Zavarovanje ni bilo drago, prišlo pa me (za par let premije) je zagotovo bistveno manj, kot pa bi me prišlo plačilo popravila avta po tistem, ko so vanj vlomili in ukradli avtoradio (in pri tem polomili armaturo in vrata). Je pa takrat bilo tako, da kraje nisi mogel imet zavarovane kot delni kasko, če nisi imel osnovnega kaska. Tudi je takrat bilo tako, da sem imela največji možni bonus, in če bi zavarovanje prekinila za tri leta, bi se potem težko spogajala za največji bonus pri novem vozilu, ko bi ga enkrat kupila. Pri novem vozilu pa je premija dosti večja in se tudi bonus precej pozna, če ga imaš ali nimaš.

Ampak moje vprašanje se ni nanašalo na sedem let starega cliota, ampak na tvojo (mnogo bolj splošno) trditev, da se pet let starega avta ne splača polno kasko zavarovati. Za to trditev sem te prosila, da jo utemeljiš. Za moje pojme je namreč še vedno ceneje plačati zavarovalno premijo za kasko, in ti v primeru, da si sama povzročitelj škode na avtu, popravilo plača zavarovalnica, kot pa da sama plačuješ popravilo. Če je avto vsaj nekaj vreden.

Priznam pa, da ne vem, kako je v današnjih časih z zavarovanjem vozila proti kraji, če nimaš osnovnega kasko zavarovanja.

Pred nekaj leti, ravno ko je ene 6, 7 let starega cliota nehala “kaskirat”, so ji ga točno tistega leta ukradli, še danes ji je žal……..ker bi dobila vsaj nekaj nazaj

Imam (po)polni kasko na skoraj 7 let starem avtu, po eurotaxu vrednem verjetno okoli 3.500e, na trgu se prodaja okoli 4.500e.
Kompletna registracija z obveznim in kasko zavarovanjem me pride okoli 750e, imam malo bonusa. Od tega je kasko cca 400e. V treh letih recimo 1.200.
Karkoli se mi na avtu zgodi, bo popravilo vec kot 1.200e.

Ce bi avto uporabljala za nekaj km mestne voznje v sluzbo in nazaj, potem bi verjetno imela le delni kasko (stekla, parkirisca, divjad…) – tako ima moz, ker pa sem veliko na cesti in ker nikoli ne ves, kaj se ti lahko naredi, imam polni kasko in mislim, da je to zelo smotrna odlocitev. Tudi ob naslednji registraciji bo enako.

Kot pravi samo1 – sigurno se splača – 6 let starega avta nisem zavarovala kasko in imela totalko. Tako sem iz delnega kaska (sem imela luči, steklo, ogledala) dobila veliko manj kot bi pri polnem kasku.

Imam (po)polni kasko na skoraj 7 let starem avtu, po eurotaxu vrednem verjetno okoli 3.500e, na trgu se prodaja okoli 4.500e.
Kompletna registracija z obveznim in kasko zavarovanjem me pride okoli 750e, imam malo bonusa. Od tega je kasko cca 400e. V treh letih recimo 1.200.
Karkoli se mi na avtu zgodi, bo popravilo vec kot 1.200e.

Ce bi avto uporabljala za nekaj km mestne voznje v sluzbo in nazaj, potem bi verjetno imela le delni kasko (stekla, parkirisca, divjad…) – tako ima moz, ker pa sem veliko na cesti in ker nikoli ne ves, kaj se ti lahko naredi, imam polni kasko in mislim, da je to zelo smotrna odlocitev. Tudi ob naslednji registraciji bo enako.[/quote]

kje pa piše, da ti bo zavarovalnica popravilo plačala?
oni lahko ocenijo ekonomsko totalko – sploh, če je škode dosti, ocenijo vrednost rešenih delov in ti izplačajo samo razliko do vrednosti po evrotaksu, kar pa ni nujno, da sploh zadostuje za popravilo, ali da je več, kot znašajo plačane premije.

Imam (po)polni kasko na skoraj 7 let starem avtu, po eurotaxu vrednem verjetno okoli 3.500e, na trgu se prodaja okoli 4.500e.
Kompletna registracija z obveznim in kasko zavarovanjem me pride okoli 750e, imam malo bonusa. Od tega je kasko cca 400e. V treh letih recimo 1.200.
Karkoli se mi na avtu zgodi, bo popravilo vec kot 1.200e.

Ce bi avto uporabljala za nekaj km mestne voznje v sluzbo in nazaj, potem bi verjetno imela le delni kasko (stekla, parkirisca, divjad…) – tako ima moz, ker pa sem veliko na cesti in ker nikoli ne ves, kaj se ti lahko naredi, imam polni kasko in mislim, da je to zelo smotrna odlocitev. Tudi ob naslednji registraciji bo enako.[/quote]

kje pa piše, da ti bo zavarovalnica popravilo plačala?
oni lahko ocenijo ekonomsko totalko – sploh, če je škode dosti, ocenijo vrednost rešenih delov in ti izplačajo samo razliko do vrednosti po evrotaksu, kar pa ni nujno, da sploh zadostuje za popravilo, ali da je več, kot znašajo plačane premije.[/quote]

Res je.
Ampak, ce ne bi imela kaska, se tega denarja ne bi dobila.

Glej, jaz sem z eno skodo zaradi toce pokrila kasko za nekaj let. Potem sem pa imela se steklo 2x, pa je to se 2 leti. Parkirisca se nisem uveljavljala, ko jih pa bom, bo pa se tu nekaj, ker se je kar nabralo favlov na avtu… Tako da meni se kasko splaca.

kje pa piše, da ti bo zavarovalnica popravilo plačala?
oni lahko ocenijo ekonomsko totalko – sploh, če je škode dosti, ocenijo vrednost rešenih delov in ti izplačajo samo razliko do vrednosti po evrotaksu, kar pa ni nujno, da sploh zadostuje za popravilo, ali da je več, kot znašajo plačane premije.[/quote]

Res je.
Ampak, ce ne bi imela kaska, se tega denarja ne bi dobila.

Glej, jaz sem z eno skodo zaradi toce pokrila kasko za nekaj let. Potem sem pa imela se steklo 2x, pa je to se 2 leti. Parkirisca se nisem uveljavljala, ko jih pa bom, bo pa se tu nekaj, ker se je kar nabralo favlov na avtu… Tako da meni se kasko splaca.[/quote]

Kasko se splača tistim, ki imate stalno neke nesreče z avtom…nekateri pa nismo imeli v skoraj 20-ih letih ene same ne…

¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸¸ Ne prekidaj ženu dok šuti... °°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

New Report

Close