Najdi forum

Asentra, Aurorix

Stara sem 55 let. Že 10 let nimam menstruacije in nisem do sedaj imela nobenih težav. V letošnjem letu pa se mi je začelo dogajati, da me obide slabost in imam občutek, da bom omedlela. Stiska me v prsih, dreveni mi v roke in noge, v glavi imam pritisk, kot da bi prišla s hribov. Tedaj mi pade koncentracija. Ker se mi to zgodi predvsem dopoldne (v službi nimam nobenih problemov) sem bila primorana iti domov. Doma sem odležala in se počutila potem bolje. Bila sem na EKG – izvidi so pokazali, da ni nobenih motenj. Moja zdravnica mi je napisala zdravila Asentra, ki sem jih jemala 3 x po 25 mg. Po teh tabletah sem se počutila obupno, imela sem glavobol, drevenele so mi roke, imela sem občutek, da mi bo zmanjkalo zraka. Ker sem te tablete prenašala zelo slabo sem bila v staležu. Po posvetu z mojo zdravnico sem jih prenehala jemati in sem dobila Lexaurin 1,5 mg 3 x na dan. Po teh sem se počutila dobro. Ker pa imam bolečine v križu in vratu sem bila napotena k fiziatru -s terapijami pričnem 2. decembra. Fizoater me je napotil tudi k nevrologu. Ta mi je napisal tablete Aurorix 150 mg, ki jih naj jemljem prvi teden eno zjutraj in eno popoldne, nato pa dve zjutraj in eno popoldne. Žal, pa sem se že takoj prvi dan, ko sem zvela to zdravilo, počutila slabše (glavobol, pritisk v zatilju). Zanima me, ali naj vztrajam pri teh tabletah kljub slabemu počutju?
Drugače imam družinske razmere v redu.
Prosim, za vaš nasvet in se zahvaljujem za odgovor.

Spoštovana Sanja,
Ne želim posebej reklamirati kakega zdravila, zato vam tudi ne bom konkretnega priporočil,vsekakor pa gre pri vas za psihiatrično terapijo, ki sodi v roke psihiatra.Obstajajo preparati z zanemarljivo malo stanskih učinkov, a z nekoliko počasnejšim delovanjem( prve ugodne spremembe počutja se bodo pokazale po mesecu in več) vendar jih bo predpisal psihiater, potem, ko bo v pogovoru z vami ocenil katero zdravilo je glede na vaše težave, osebnostno strukturo in vaše splošno zdravstveno stanje najmanj škodljivo.

Spoštovani

Še nekaj sem pozabila. Na osnovi vašega odgovora avtogeni trening sem si v knjižnici izposodila to knjigo. Zanima me, kako dolgo si naj “sugeriraš” glede težnosti oziroma kako dolgo naj traja ena vadba v začetku.
HvalaMag Vanja F.Rejec dr.med.psih. je pisal/pisala:
>
> Spoštovana Sanja,
> Ne želim posebej reklamirati kakega zdravila, zato vam tudi
> ne bom konkretnega priporočil,vsekakor pa gre pri vas za
> psihiatrično terapijo, ki sodi v roke psihiatra.Obstajajo
> preparati z zanemarljivo malo stanskih učinkov, a z nekoliko
> počasnejšim delovanjem( prve ugodne spremembe počutja se bodo
> pokazale po mesecu in več) vendar jih bo predpisal psihiater,
> potem, ko bo v pogovoru z vami ocenil katero zdravilo je
> glede na vaše težave, osebnostno strukturo in vaše splošno
> zdravstveno stanje najmanj škodljivo.

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovana Sanja,
čas, ki naj bi ga porabili za posamezno vajo avtogenega treninga, je odvisen od tega, kako vam vaja uspeva.Morda boste v začetku potzrebovali dvajst minut, ko boste vajo obvladali pa bo zadoščalo s priklicem vred nekaj sekund.Če vam prva vaja ne bo uspela v dvajstetih minutah,nadaljujte naslednji dan sproščanje “na silo”je namreč kontradikcija.

Spoštovani

Hvala vam za odgovor glede avtogenega treninga. Verjetno pa niste prejeli prvega dela vprašanja kjer sem vas prosila, če mi lahko pojasnite kako deluje zdravilo Aurorix. Jaz se namreč po njem ne počutim nič kaj ugodno in sploh ne upam vzeti tako velikega odmerka, kot mi je predpisan (2 zjutraj in 1 popoldan), tako da vzamem samo polovično dozo. Ko sem jemala Lexaurin, mi je bilo mnogo bolje. Na osnovi vašega odgovora, da mi naj zdravila predpiše psihiater, sem povprašala, kdaj bi lahko prišla na pogovor k nekomu, ki ima podpisano koncesijo. Žal so do februarja vsi termini zasedeni (sem iz Maribora), finančno pa nisem tako dobro situirana, da bi si lahko privoščila privatnega zdravnika (no morda za en pogovor bi še šlo).
Oprostite, da vas nadlegujem, vendar zares ne vem kaj naj naredim. Povrhu vsega pa se niti ne počutim depresivno, če to pomeni brezvoljno. Ali mi lahko date kak nasvet?
Hvala. Mag Vanja F.Rejec dr.med.psih je pisal/pisala:
>
> Spoštovana Sanja,
> čas, ki naj bi ga porabili za posamezno vajo avtogenega
> treninga, je odvisen od tega, kako vam vaja uspeva.Morda
> boste v začetku potzrebovali dvajst minut, ko boste vajo
> obvladali pa bo zadoščalo s priklicem vred nekaj sekund.Če
> vam prva vaja ne bo uspela v dvajstetih minutah,nadaljujte
> naslednji dan sproščanje “na silo”je namreč kontradikcija.

Spoštovana Sanja,
Lexaurin in Aurorix sta neprimerljiva, saj je Lexaurin pmirjevalo, Aurorix pa antidepresiv.Terapevtska doza slednjega je v večini primerov 2x300mg, le v začetku je lahko manjša.Kar zadeva psihiatra s koncesijo, boste seznam našli na terminalu,kjer potrjujete veljavnost zdravstvene kartice.

New Report

Close