Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Hrček, morski prašiček ali zajček

Hrček, morski prašiček ali zajček

Pozdravljeni,

naše deklice si na vso moč želijo domače živalice. Mucka zaradi alergij ne moremo imeti.
Zdaj pa se odločamo med hrčkom, morskim prašičkom in zajčkom.
Kaj priporočate?
Deklici sta stari 6 in 8 let, pa še 1,5 letnico imamo.

Hvala bv naprej, Kuku

priporočam kunca

kot vem, je hrcek nocna zival. sicer je skrb zanjo bolj preprosta, ampak mi je marsikdo potozil, da ponoci ne more spat zaradi njegovega razgrajanja…

-- o -- o -- o -- o -- o -- o -- o -- o -- o -- o -- Otroški smeh je ena najlepših stvari... čista sreča in brezskrbnost sta drugi. Pridno rasemo in vsak dan spoznamo delček sveta, na katerega smo pozabili.
nova
Uredništvo priporoča

Najmanj smrdi hrček, je tudi najmanj zahteven… vendar pa najhitreje kam zgine, npr. iza omare 🙂 in ga zlahka ne dobiš ven 🙂

Ponoči je res malce bolj živahen, ga pa zato lahko daš npr. v drug prostor, kjer se ne spi.

Je pa pri vseh treh potrebno redno čiščenje kletke in skrb.

Jaz bi na vašem mestu izmed glodalcev izbrala činčilo, ki je brez vonja in zelo primerna. No, takoj za njo, bi bil hrček.

So pa vsi štirje ljubki in nežni… tako, da odločitev je vaša.

Toliko od mene 🙂

Imela sem morskega prašička, hrčka, sedaj imam muco…
priporočam najbolj (če muce pač ne morete imeti) MORSKEGA PRAŠIČKA.
To so taki corteki mali,k se te navadijo in se te veselijo, sami splezajo v naročje… ma super živalca!! Hrček je pa po domače beden,brez zamere, rada imam vse živali, ampak z njim pa ni nič od nič, le gleda kako bo kam ušel, se skril, pobegnil…. naš je ušel čez balkon in to ponoči iz kletke…. upam,da mu je bilo tam lepše. Da ne omanjam, da se je 2x skril, padel v lonec in smo ga komaj našli in rešeli, ničkolikokrat se je skril za kuhinjo…. ma mora je bil. Bila sem pa stara 8 let ko sem dobila m.prašička in nekaj let kasneje dobila hrčka. 15 let nazaj sem pa dobila muco. Zakon! Super žival!
Torej,morski prašiček, ne bo vam žal. Aja, smrdijo pa vse živali. In z vsako je deu.
Srečno!

Sem vam poslala ZS.

lp

mi imamo vse te živalce in je vsaka za sebe super, lahko se skupaj igrajo in se zabavaš zraven. ampak mor.prašički se tudi bolj skrivajo, dokler se ne navadijo. če lahko kupiš mlajšega da ga še navadiš na sebe je fajn, ker drugače so bolj prestrašeni.
veliko zabave z živalcami

Od vseh naštetih bi še najbolj priporočala morskega prašička, vendar le, če so otroci dovolj nežni in pazljivi. Vse naštete živalice so namreč zelo krhke. Hrčka sploh ne priporočam, saj je nočna žival in zato popolnoma neprimerna za otroke. Činčila je zelo občutljiva in h glasnemu otroškemu vrišču sploh ne bo šla. Povrhu vsega potrebuje precej večjo kletko kot vsi ostali, med katerimi izbiraš.
Glede na to, da si omenila alergijo, bi te opozorila še na nekaj. Preveri, če boste lahko shajali z navedenimi živalmi. Namreč alergija ni, kot se velikokrat misli, alergija na samo dlako, pač pa na encime v slini, potem odmrlo povrhnjico ipd. Prav tako preverite občutljivost na seno, saj ga vse navedene živalice potrebujejo ves čas…
Veliko sreče pri izbiri 🙂

mogoče bi bila najboljša izbira zajček, saj morski prašički in hrčki na žalost tako hitro umrejo )-:
potem je pa žalost v hiši, pa ne le od otrok, na živalco se boste gotovo tudi vi navezali..

Morski prašički običajno živijo 5 do 6 let, nekateri pa lahko doživijo tudi do 10 ali 12 let.
Povprečna življenjska doba pritlikavega kunca je 7 do 8 let, tudi do 10.

Kuncova dobe je od 10-12 let

priporočam vam hrčka.so mali lepi in ne potrebujejo veliko.

Imela sem hrčke in pazila morske prašičke. Priporočam pa zajčka:))) Hrčki so premajhni, in zelo hitro uidejo kam za omaro, odkoder ga je zelo težko izbezati. Morski prašički meni osebno niso všeč. zajčki se mi zdijo primerni, ker so večji, primernejši za crkljanje in živijo dlje.
Dobro izberite in upam, da bodo deklice živali kar se da vzljubile!!!

Najprej preveri, če tvoji otroci niso alergični tudi na ostale živalce. Morski prašički so že lahko problem zaradi alergij. Jaz osebno sem alergična na njegovo dlako, ko ga primer v roke in ga božam ali ga stisnem k sebi se mi po koži naredi reakcija (rdeče bunke ki zelo srbijo), pa če ga imam preblizu obraza se mi sproži kihanje…
Drugače pa priporočam mp-ja, so super živalice, crkljive (če ga seveda tako navadiš), prepozna te po glasu in se ti oglasi, sploh če je lačen:)

Mi imamo pa hrčka, ja je nočna živalca, ampak ga imamo v kopalnici…da nas ne moti.

Ko pa naša punca pride v kopalnico in ga pokliče, vedno pride ven, pa še čist s zaprtimi učki, sam da jo sliši. Pri njej se tudi crklja, ful….

Jaz sem ga pa navadila, da ko se grem zvečer tuširat mu dan kak priboljšek, samo malo podrgnem po kletki, recimo s koščkom jabolka ali pecljem peteršiljčka in je že pri vratih.

Ponoči pa divja, ja…..

HEY,MI LAHKO SVETUJETE KAKO SPLOH PREPRIČATI STARŠE NAJ MI DOVOLIJO IMETI HRČKA ALI MORSKEGA PRAŠIČKA,KAKO NAJ JU PREPRIČAM.MAMI PRAVI DA ČE IMAŠ KATERO OD TEH DVEH ŽIVALI SMRDI IN DA NIMAMO DOVOLJ PROSTORA,TODA JAZ SEM ŽE NAŠLA PRIMEREN PROSTOR.ODMAKNEM LE NEKAJ SVOJIH STVARI IN BO.PA ŠE V HIŠI ŽIVIMO.JOJ SKORAJ BI POZABILA, KATERO OD TEH ŽIVALI NAJ IZBEREM.ŽE V NAPREJ HVALA ZA ODGOVOR.

ROBERTA

prosim vas odgovorite mi kako naj prepričam starše da dobim hrčka al morskega prašička plosim za odgovore pa se vam pa že v naprej zahvaljujem 😀

lep pozdrav maja

Mi imamo doma že 8 let pritlikavega kunčka in res ne bi zamenjala za katerokoli drugo žival. Sama sem ga kupila sestri za rojstni dan in ker smo takrat živeli v manjšem stanovanju sem mu namenila prostor v kuhinji. Seveda sta starša norela, da bo smrdelo itd., ampak sta ko sem ga prinesla domov pozabila na vse. Pri kunčku je najbolj pomembno da je čim mlajši ko ga kupiš (najbolje 1 mesec in da ga kupiš direktno od rejca), tako ga lahko ogromno naučiš. Ko se kunček polula res smrdi, ampak kaka pa suhe krogljice ki nimajo vonja. Midve z mamo sva ga tako lepo naučile da sploh ni problema s smradom, saj ne kaka v hiško. Na začetku smo mu dajali v hiško žagovino, da vpije lulanje, ampak ko smo ga spustili je potem bilo te žagovine polno, tako sva ga pričeli navajati na opravljanje potrebe v za to pripravljenem stranišču (časopisni papir). Še danes po 8-mih letih kaka in lula samo tam kjer mu pogrneš časopisni papir (lahko bi ga nesel k sosedom in bo on opravljal potrebo samo na prostor ki si mu ga namenil). Tako smo ga imeli ves dan ko smo bili doma odprtega (edino kar moraš pazit so kabli) in nas je prišel obiskat v dnevno sobo, ko pa ga je pritisnalo na wc je hitro šel v kuhinjo v svoj kot in ko je opravil prišel nazaj. Ko smo bili v šoli ali v službi pa se je navadil na ure – ob 6.00 zjutraj ko je vstala mama je že ropotal z vrati da mora na wc, okoli 11.00 je prišel deda ga spustit na wc, in ko smo prišli domov smo ga spustili. Če slučajno ni mogel zadržati se je polulal in pokakal v en kot v hiški in raztrgal časopis na tem mestu ter ga spravil pred vrata, tako ga je motilo in ni hotel ležati v umazanem. Je pa zelo scartan zajček, ki obožuje božanje in cartanje (nikoli te ne polula ali pokaka) in bi za bonbonček za zajčke naredil vse, obožuje tudi Milko (čeprav pravijo da ni dobro, mislim da ga ravno to gor drži ker ko sliši papir od milke čisto ponori). Moji so se sedaj preselili v hišo in ima naš zajček prostor na hodniku kjer ima svojo hiško, poleg hiške pa karton s časopisom kjer lula in kaka. Sedaj je 24ur na dan odprt in se prosto sprehaja po hodniku sestrinega nadstropja. Ko je sestra doma jo pride v sobo večkrat pogledat, drugače pa leži pod radiatorjem.

Skratka če zajčka lepo vzgojiš, kupiš še mladička in si na začetku vzameš čas zanj ni boljše živali.

Nič , ti ne priporočam . Vse ima duh , smrdi čistit je potrebno vsak dan , če nočeš v stanovanju še večjega smradu , hrčki so nočne živali, morski prašiči se ti pa tudi ne bodo pustili cartat , se morajo prej navadit so zelo plašne živalce. Za zajca ne vem ,in me tudi ne zanima , ker to ni za v stanovanje.

Morski prašički se ne pustijo cartati? Verjamem, ja, da se ljudem s takim odnosom in toliko neznanja res ne. Zajci pa res niso za v stanovanje oz. o njih ni nihče govoril. Govorimo namreč o kuncih.

New Report

Close