Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Letne/zimske pnevmatike

Letne/zimske pnevmatike

Zanima me, koliko izmed vas vas vozi v tem času z letnimi pnevmatikami na svojih vozilih? Kako se počutite glede varnosti, kako se avto obnese? Sprašujem, ker se kar malo bojim na cesto, čeprav je le-ta očiščena. 😉

Mi imamo letne gor in je živa groza voziti se. Če le imaš možnost, si nabavi zimske.

Kaj ste nori???
Še z zimskimi ( res jim mam gor že 2.zimo) komaj zdelam slabše splužen klanc do hiše…
Kako lahko psloh pomislite it na cesto z letnimi gumami v tem vremenu??? In če kje ostanete se boste pritoževali nad slabo spucanimi cestami!

Ej, zimske gume so nuja, pa če šparaš celo leto zanje!

Pri teh temperaturah z letnimi gumami, ccc. Gume so v sedanjem vremenu 75 procentov vožnje, ostalo pa pamet.

Če boš povzročila nesrečo, ti bodo policaji po pravici napisali še kazen za vožnjo z neustreznnimi pnevmatikami. Rajši ne pomislim, da se komu kaj zgodi.

Vsak dan brez ene kavice, pa bodo gume tvoje.

a si danes obula poletne sandale za v službo? če si, potem so tudi letne gume ok .

Dobra!

zleteta s ceste … naredila totalko pri 50 na uro z zimskimi dve leti starimi pnevmatikami v lj ta vikend …. jeb… jim majčicu ker ne plužijo in posipajo v redu …hvala bogu nobenemu nič… z letnimi bi avto kar odjavila iz prometa do otoplitev…. ne se igrat s svojimi in tujimi življenji!

ne razumem kako ste lahko eni tako neodgovorni. če imaš avto, pa moraš imeti tudi za zimske gume.

Živiš na Bledu ali v Portorožu?

Mi imamo en dan snega na nekaj let in se z letnimi gumami prav fajn preživi.

Samo za v Ljubljano jih boš pa rabila še nekaj mesecev.

Preden se toliko razburjate – kaj pa, če je zimamraz doma v Kopru?
V obalnem pasu zimske gume niso obvezne..

In ja, imam zimske gume, menjam pred prvo napovedjo sneženja, če je to pred zakonskim rokom. Na letne grem nazaj sredi aprila, ker po mojih izkušnjah pri nas tudi še aprila kdaj pade sneg.

Samo za v Ljubljano jih boš pa rabila še nekaj mesecev.[/quote]

Ja potem pa še nekaj mesecev ne bom šla v Ljubljano :))) Če bo pa kakšen dan sonček in 10 stopinj pa še vedno lahko grem 🙂

Če se voziš le občasno po Ljubljani, danes še pojdi na avtobus, sicer pa boš že jutri, pojutrišnjem šla lahko. Danes pa je tudi odvisno kam greš, ceste so čisto ok, parkirišča pa tko tko…

Jaz pa bom povedala svojo izkušnjo, ko sem kupila novi avto pred štirimi leti in šla k vulkanizerju kupit nove gume (vulkanizerska delavnica zelo priznanega podjetja) so mi tam strokovnjaki povedali, da imam tako dobre (letne) gume, Bridgestone, da je totalna bedarija kupovat zimske, da je prvo leto popolnoma brezpredmetno kupovati nove gume in da je to navijanje zimsko letnih gum totalna (odlična) marketinška bedarija.

ZImske gume dejansko rabijo tisti, ki se zelo zelo veliko vozijo, sicer pa, koliko dni v letu so take izredne razmere kot so bile zdej? tri – štiri dni v letu, sicer so ceste ok.

Na ledu in snegu vam tudi ultra zimske tipi topi gume v nekaterih takih izrednih razmerah NE pomagajo, tudi tu je en primer zapisan, torej…….in s kakšno gotovostjo ta, ki je naredila totalko z zimskimi pove, da je imela zdaj totalko z letnimi pa bi imela, kaj?ultra totalko? kje to piše, kako to veš?

Torej ne paničarite in ne “kričite” brez potrebe.

Jaz pozimi ne hodim po svetu z sandali……zimska guma je veliko mehkejša kot pa letna, če pa voziš avto občasno in si iz Primorskega konca pa raje uporabljaj druga prevozna sredstva zaradi varnosti.

Samo za v Ljubljano jih boš pa rabila še nekaj mesecev.[/quote]

Ja potem pa še nekaj mesecev ne bom šla v Ljubljano :))) Če bo pa kakšen dan sonček in 10 stopinj pa še vedno lahko grem :)[/quote]

sam potem ne pozabi v prtljažniku verig imet. sicer sledi kazen.

Ja potem pa še nekaj mesecev ne bom šla v Ljubljano :))) Če bo pa kakšen dan sonček in 10 stopinj pa še vedno lahko grem :)[/quote]

sam potem ne pozabi v prtljažniku verig imet. sicer sledi kazen.[/quote]

Te pa imam ja :)))

letos pa so prav trendi “opentoe” čeveljci, tko da, ja, jaz imam “sandale” tudi po zimi….

(hi hi hi, sam za štos….)

Bom jaz dodala še svojo izkušnjo.
Letos kupili avto, do sedaj prevoženih slabih 20.000 km. Po teoriji tvojih veleumnih mehanikov je torej neumno, da smo kupovat zimske gume, ne?
Ti, povem, da sem se prejšnji teden en dan še peljala z letnimi. Ne, hvala! Drselo. sploh čez krožna križišča in v ovinkih, morala sem voziti kot po jajcih… ABS se mi je sprožil pri vsakem “normalnem” zaviranju. Letne gume so pač za vožnjo poleti, pri višjih temperaturah. Tudi če imajo zadosten profil, v mrazu postanejo pretrde in NISO primerne.
Sem naslednji dan dala gor zimske: prava poezija v primerjavi z vožnjo dan prej.

koliko gluposti na kupu… ne moreš, da verjameš.

zimske gume se vzamejo zato, ker imajo zaradi drugačne sestave gume pri nižjih temperaturah boljši oprijem na cestišču. Ne glede na to, ali je cesta mokra, suha ali zasnežena. zavorna pot pri zimskih gumah je dosti dosti krajša, kot pa pri letnih.

sicer pa… reskirate vaše zdravje in vašo denarnico.
če se pa meni zaletite v rit, ker ne boste sposobni pravočasno ustavit avta, vas bom pa še odškodninsko tožila zraven zaradi ogrožanja moje varnosti na cesti.

Pa saj zimske gume niso samo zaradisnega???!!! OMG.
Zimska guma pri nižjih temperaturah drugače reagira kot letna.Ko je temperatura pod 7 stopinj C je čaz za zimske, sneg ali pa ne sneg.
Mi imamo zimske na obeh avtomobilih. Smo iz Lj.

Po Zakonu sem dolžna imeti letne z dobrim profilom in ketne, torej, če se komurkoli zaletim v rit, ob upoštevanju razdalje, hitrosti, karkoli že, ne naredim nič, glede gum, narobe.

Sicer pa nikjer nisem napisala da NIMAM zimskih gum, jih imam, a kot pravijo vulkanizerji (seveda tisti, ki samo vse gledajo skoz denar, bodo rekli spet da kvasam neumnosti, a ne?) je to brez veze, občutek, filing.

Kaj pa na to poreče tista, ki se je pri 50 totalno razsula, kljub ZIMSKIM gumam?

Dejansko so kritične razmere v katerih ZARES rabiš zimske gume 2 – 3 dni letno, ker na ledu ti tudi ultragpripitipititopitimichelinke NE pomagajo…… je tako?

ne rabite pretiravat, vožnja JE boljša, ni pa NUJNO bolj varna!


če se boš komurkoli zabila v rit, ti bo vsak policaj napisal, da si vozila z neprilagojeno hitrostjo, pa če je to 10 km/h in boš avtomatsko kriva. verjetnost, da se zaletiš z letnimi gumami je pač dosti večja, kot verjetnost, da se zaletiš z zimskimi.

ravno tista, ki se je razsula s 50 km/h, ti je dokaz za to.

No to pa tudi ni tako enostavno. Še kako pomembno je kaj je počel tisti spredaj zato, da se mu zabiješ v rit in že dolgo ni kriv izključno tisti zadaj.

Sicer pa mislim, da vsak, ki se redno vozi v zimskih razmerah se za zimske gume brez razmišljanja odloči. Tisti, ki pa sneg vidimo 1x letno in še takrat nam po njem ni potrebno vozit pa zimskih gum dejansko ne potrebujemo. Na obali so nove in dobre letne gume več kot zadostne.
Ko je pa cesta povsem zasnežena pa ne pomagajo nobene gume ampak le ketne. Ko se guma zapolni s snegom je čisto vseeno kakšen profil ima.


če se boš komurkoli zabila v rit, ti bo vsak policaj napisal, da si vozila z neprilagojeno hitrostjo, pa če je to 10 km/h in boš avtomatsko kriva. verjetnost, da se zaletiš z letnimi gumami je pač dosti večja, kot verjetnost, da se zaletiš z zimskimi.

ravno tista, ki se je razsula s 50 km/h, ti je dokaz za to.[/quote]

Nisem prepričana, da tvoje navedbe držijo, 10km/h ne more biti neprilagojena hitrost?

Tista ki se je razsula, se je razsula z ZIMSKIMI! in pravi da bi se še bolj z letnimi, mene pa zanima kako pa to ve? Kako pa izračunaš to verjetnost, ki jo navajaš? ker, če so razmere na cesti ok, cesta suha, voziš 50, ni šans, da mi kdo dokaže da so zimske gume bolj varne!

(če je cestišče mokro, drseče, zasneženo nam tudi zimske ne pomagajo dosti, je res?)

New Report

Close