Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj berejo 11 do 12 letnice???

Kaj berejo 11 do 12 letnice???

Prosim za pomoč, nekaj bi moževi nečakinji rada kupila za novo leto pa se ne vidimo prav velikokrat, da bi iz prve roke vprašala. Mogoče kakšna knjiga pride v poštev za takšne punce, ali kaj bi bilo drugega aktualnega?

LP in hvala za pomoč

-Somrak
-Mlada luna
-Mrk

A to res že berejo? Sem mislila tistega Groznega Gašperja ali tisto, ki je neka detektivska, ko nekaj rešuješ???

Hvala

No, groznega gašperja je brala moja skoraj devet-letnca pred kake pol leta. Bi rekla da za 11 in 12 letnice ni več aktualen.

Groznega Gašperja berejo 9 letniki 🙂

Harry Potter
Zgodbe iz Narnije
Artur
Cigančica Jo
Poredne punce
Mi, otroci s postaje Zoo
Puberteta in tvoje telo
Prebrskaj na tej strani: http://www.emka.si/otroske-knjige/CA/417

Hvala vsem,

še eno vprašanje,

a se Harry Potter lahko bere od katerekoli knjige naprej ali naj bi začel s prvo?

LP

Ene nič.

Glede H.P. – bolje je začet s prvo knjigo seveda.

– Harry Potter (predlagam od prve naprej…) (mi smo začele z njim tam v 4, 5 razredu)

– Somrak, Mlada luna in Mrk so mogoče bolj primerni za 13, 14 letnice….

– zgodbe iz Narnije so tudi čisto ok

– Mi otroci s postaje ZOO je knjiga, ki se mi zdi definitivno prekruta za 11 letnico, moja jo je prebrala letos pri 13 in je bila čisto šokirana, kot tudi recimo ko je prebirala Dečka v črtasti pižami, zato svetujem previdnost pri izbiri….

J. Wilson se mi zdi pa ravno prav luštna za 11 let….(Najboljši prijateljici, pa Sladkorna pena, pa Poredni punci….)

Jaz Potterja ne bi. Kot prvo je že tako znucan, da ga je verjetno že prebrala ali pa ji taka tema ne leži. Enako za Narnijo.

Mi otroci……..se mi zdi še neprimerna za to starost.
Dečka v črtasti pižami pa bere naš 10 letnik. Je pa seznanjen z tematiko (njegova babica bila kot otrok v taborišču) .

Imajo pa zelo radi L.R.Stine in njegove “grozljivke”. Npr. zbirka Soba nočne more,Kurja polt, Grozljivo strašljivo.

Še vedno pa lahko posežeš po starih knjigah. Ko zorijo Jagode, Edinka, Moja dijaška knjižica…..

Ko že omenjate “stare” knjige, bi bila za enajstletnika primerna Odprava zelenega zmaja? Zgoraj so omenjene bolj knjige za punce te starosti, se mi zdi, jaz pa bi morala kupiti nekaj toliko staremu fantu. Sem gledala Groznega Gašperja, pa vidim, da je to za mlajše….

Dobre knjige je napisala tud Nejka Omahen. (Silvija, Življenje kot v film,Dež, Veliko srce)

No, moja je enako stara, trenutno ima rada tiste od Mary Higgins Clark.Ampak knjigo kupit, če otroka ne poznaš dobro, je velik riziko. Razpon med težavnostjo in primernostjo knjig je v tej starosti res velik. Če je dobra bralka ali pa celo” knjigožerka” je večino knjig primernih za starost že prebrala in mogoče bere le knjige, ki so namenjene starejšim.Če pa branja sploh ne mara, boš tudi udarila v prazno. Mogoče bi bila bolj primerna knjiga, ki nima zgodbe. Kakšna knjiga za punce, kakšna enciklopedija, kakšen slovar, knjiga rekordov,…

Naša 10inpolletnica tudi obožuje knjige Nejke Omahen.

zelo rada bere Princeskin dnevnik, več knjig…jih bere po vrsti od 1 naprej

jaz sem stara 12 let pa mam napirmer ful rada knjigo učne ure ljubezni pa vse dele knjig zaporedje nesrečnih dogodkov(series of unfortunate events) ker je ful zanimiva pač tote knjige priporočam!!!

živjo! jaz ko sm bla stara 12 let sm ful rada brala RL. stine, njegove “grozljivke” seveda pa nekaterim take ne pašejo. ti priporočam de se malo pogovorita o filmih. naprimer kakšne filme ima rada (risanke…) če jo naprimer zanimojo grozljivke, ji kupi tut knjigo na grozljiv način, če se jo všeč zabavne, ji kupi zabavne…

Živjo! Jaz priporočam knjigo dnevnik nabritega mulca ali pa knigo zguba dnevnik.

Jaz sem stara 11,5 let in sem knjižni molj. Jaz rada berem grozljivke npr grozljivo strašljivo . Prebraala sem že tudi knjige agathe cristie. Princeskin dnevnik je super zanimiv. Upam da sem pomagala

Absolutno predlagam serijo Kostja Veselko (podobno kot harry potter ampak boljše).
Za branje pa sta odlični tudi Vampirski sestri.

Od Tadeja Goloba priporočam kakšno mladinsko knjigo

Karlovšek

Tista nečakinja iz prve teme je zdaj stara že 22+, verjetno ji Grozni Gašper ne bo več všeč.

 

Jaz priporočam Tudi punce vlogajo, pa Princeskin dnevnik, Zguba dnevnik, Harry Potter, Gospodar prstanov, Fantje, punce in češnjeva pita s čokolado, pa tut Neverjetnice ( to je knjiga zanimivosti). Artur je tut dobra, pa Čudo ( vse dele: Čudo, Julianova zgodba, Charlotina zgodba, Chrisova zgodba), Najstniki, Zgodbe iz Narnije,…

Čtiva je tolk!!!

-Luža v čevlju

-Belline pasje dogodivščine

New Report

Close