Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kaj to pomeni pri moškem??

Kaj to pomeni pri moškem??

Kaj pomeni pri moškem to, da za vse krivi partnerko. No ne vse, ampak ko mu želi kaj povedati ali svetovati jo pogosto nadira da je najbolj pametna, da se ima za najbolj pametno. Njenega mnenja ne upošteva in ji večkrat reče naj ne “tečnari” in naj neha “pametovati”. Drugim tega ne pravi, le partnerki. Zakaj veliko upošteva mnenja drugih, svoje partnerke pa ne? Čeprav pove prijazno on pa ima navado da se za vsako malenksot ki ga vznemiri jezi.

Lahko,da jo nič ne spoštuje in njeno mnenje mu toliko pomeni kot lanski sneg
ali pa svoje frustracije na njej izživlja, ker mu to partnerka pač dovoli.

Kakšne frustracije? Res je da ima žalostno preteklost, ampak to ima več ljudi pa niso takšni. Zakaj se jezi na partnerko? Zakaj ji govori da je prepametna? Kako to spremeniti?

nova
Uredništvo priporoča

ne nakladi o tem, da ženske želite le dobro

ja zase, da moške čimprej uničite, pa da mu čim več denarja poberete

SLIKE JE DOVOLJENO SAMO HVALITI! __________________________________________________ Vsako pomlad posadi rože! RAZGLEDNICE UTRDBE NA SLOVENSKEM

Kakšne frustracije? Res je da ima žalostno preteklost, ampak to ima več ljudi pa niso takšni. Zakaj se jezi na partnerko? Zakaj ji govori da je prepametna? Kako to spremeniti?[/quote]

Domače kar veliko uboga, če mu rečejo kaj narediti. Čeprav se velikokrat skregajo in se glasno dere. Na partnerko pa gleda skoraj ponižujoče, potem ko pa je ona žalsotna in to pokaže z lepim tonom reče naj nebo taka, pa bo vse drugače. Ampak sploh ni taka.
Ne sme ga nič vprašat, ker reče da jo potem vse zanima, čeprav ji potem to pove. Noče se pogovarjat o težvaha in če je kakšna težava se začne dreti če se hoče partnerka o tem pogovoriti. Zgleda kot da ni sposoben trezno razmišljati, ko nastopi kakšna ovira in se samo jezi. Razjezi se tudi na druge osebe (prijatelji,znanci) če mu “tečnarijo” ali govorijo o čem kaj mu ni všeč.

Pomeni izjemno slabo samopodobo in neizživeto slo po moči in prevladi.

Mum se da to spremeniti? Ali bo takšen človek vedno takšen do žensk?
Do veliko ljudi je aroganten in nesramen. Namesto da bi se pogovoril vsaj an minimalnem nivoju bontona izbira grde besedein tudi grozi. Čeprav grožnje nikoli ne izpolni.

Človek je slabič,tako dokazuje svojo moč,dosti besed malo dejanj.partnerka naj premisli,če se ji splača zapravljati življenje še naprej z njim!

Ni slabič, ker po eni strani ni sam kriv da je taki. Menim da sploh ne zna drugače, ker pozna samo tako življenje.

Najhuje je, ko žrtev zagovarja storilca. Nič se ne bo spremenilo, nič.

Najhuje je, ko žrtev zagovarja storilca. Nič se ne bo spremenilo, nič.[/quote]

To tudi vem. Razen če gre na zdravljenje. To je moj pogoj.

Ja potem pa je sonček!!!!!

Spremeniti? – zelo težko. Takega človeka lahko primerjate z odvisnežem. Kot odvisnež zlorablja droge, alkohol, tako nasilnež zlorablja moč. Iz preteklih izkušenj se je naučil, da lahko na ta način obvladuje druge oziroma pridobiva korist zase. Ker so se ostali raje umaknili, podredili ali pogledali stran. Temu se odpove samo v primeru, če se na vidiku pojavi nekaj, kar njega resno ogroža, recimo še bolj oblasten, nesramen, aroganten, agresiven šef. V tem primeru bo kot psiček. V Sloveniji obstaja nekaj skupin za pomoč nasilnežem v stilu Anonimnih Alkoholikov, vendar je za vključitev potrebna lastna motivacija, pa še v tem primeru je učinek vprašljiv.

Ampak zakaj je do tega prišlo da je takšen? Kaj je bilo tako drugačnega pri njem, da je takšen?

Spremeniti? – zelo težko. Takega človeka lahko primerjate z odvisnežem. Kot odvisnež zlorablja droge, alkohol, tako nasilnež zlorablja moč. Iz preteklih izkušenj se je naučil, da lahko na ta način obvladuje druge oziroma pridobiva korist zase. Ker so se ostali raje umaknili, podredili ali pogledali stran. Temu se odpove samo v primeru, če se na vidiku pojavi nekaj, kar njega resno ogroža, recimo še bolj oblasten, nesramen, aroganten, agresiven šef. V tem primeru bo kot psiček. V Sloveniji obstaja nekaj skupin za pomoč nasilnežem v stilu Anonimnih Alkoholikov, vendar je za vključitev potrebna lastna motivacija, pa še v tem primeru je učinek vprašljiv.[/quote]

Ne, to pa ne drži. Nebo kot psiček, ker ne se ne bo “pusto”.

Ta zakaj se tebe ne tiče, razumi, se te ne. Tebe se tiče samo to, ali bo on odpravil zato. Napisala sem ti, da je najhuje, ko žrtev zagovarja storilca. Podobno hudo je, ko se žrtev začne ubadati s tem, zakaj je ubogi storilec postal takšen, kakršen je. Briga me, kakšne travme je imel moški, ki je mene posilil. Tudi jaz imam travme, pa zato ne zlorabljam ljudi okoli sebe, ne seksaualno ne drugače.

Če imaš nekoga rad je veliko zakajev in želiš marsikaj narediti in spremeniti, da ni konec.

Po moje se ne bo spremenil.
Skušaj se na lep način pogovoriti z njim, vse mu povej kar ti leži na duši, naj bo tiho, to mu povej že prej, naj ne govori in te prekinja, ko boš končala pa naj pove kar misli. Možno je dvoje, da se bo zamislil in se “popravil” v svojem obnašanju (če si bo priznal, da je res tak) ali pa bo še naprej isti, in se ne bo spremenil, ker meni, da je njegovo obnašanje v redu. Potem mu daj pa dvojko!
Saj so še pametni moški na svetu.

Ni se mu treba spremeniti in zato se ne bo spremenil. Ob tebi se mu sigurno ni treba spremeniti. On to ve in tudi mi vemo, ki to beremo.

Saj sem napisala kaj je moj pogoj, da se spremeni.

Ja res hočeš mnenja nasvete,ko pa dobiš pametne predloge,pa nas skenslaš v nulo,mogoče ti je samo dolgčas in provociraš?

Ne ne provociram. Želela sem le bolj “strokovne odgovore”. Kot jih dasta Frca in Janis.

Potem pa počakaj na njuna mnenja,pa mirne praznike ti želim:))

Ne ne provociram. Želela sem le bolj “strokovne odgovore”. Kot jih dasta Frca in Janis.[/quote]

Uuuu, ja, kar počakaj na njiju…še najbolj na Frco…zakaj nisi že v naslovu napisala “vprašanje za Frco in Janis”….Predvsem Frca je strokovnjak za vse, kar se na tem svetu dogaja, ona ti bo gotovo “strokovno” svetovala….Pa lep večer še naprej…

Ne ne provociram. Želela sem le bolj “strokovne odgovore”. Kot jih dasta Frca in Janis.[/quote]

Uuuu, ja, kar počakaj na njiju…še najbolj na Frco…zakaj nisi že v naslovu napisala “vprašanje za Frco in Janis”….Predvsem Frca je strokovnjak za vse, kar se na tem svetu dogaja, ona ti bo gotovo “strokovno” svetovala….Pa lep večer še naprej…[/quote]

Njeni odgovori so zelo strokovni, kot da bi brala koga iz tiste stroke. In zelo razgledani. Ne pišeta kar nekaj v tri dni, ampak res bolj preverjene iz raziskane stvari. Seveda rada preberem tudi druga mnenja.

New Report

Close