Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Izvid – razlaga

Izvid – razlaga

Pozdravljeni !

Zelo lepo bi vas rada prosila , če bi mi lahko malo po naše napisali ta izvid od ortopeda.

Ct desnega gležnja sem opravila 25.11. in ct opiše prost kostni fragment po abrupciji tibije premera 8 mm, v zadnjem delu sklepne površine tibije pa je 8x 10 mm velik defekt globine 9 mm.
Medialno je premoščena fraktura na talusu zadaj.
10.12. sem opravila še rtg desnega gležnja v dveh projekcijah.

Danes (14.12.) sem imela pa ponovni kontrolni pregled pri ortopedu s RTG slikami.

Izvid se pa takole glasi:

Diagnoze pa so naslednje :
Stanje po zlomu desnega gležnja
Osteohondralna lezija tibije v zadnjem delu, prost fragment tibijofibularno v predelu desnega gležnja .
Ost trigonum desnega gležnja.

V statusu ugotavljam izrazito bolečnost ob tibijo fibularni sindezmozi, kjer je tudi opisan prosti fragment, vidne so tudi brazgotine po artroskopiji in medialno po osteosintezi, gleženj je otečen.
Gibljivost je zavrta.

Potrebna bo ponovna artroskopija in sicer sprednjega dela kompartmenta pravtako pa tudi artroskopija zadnjega dela. Pri natančnem pregledu RTG slik ( 14.12.) ugotavljam, da gre za osteohondralni defekt posteriornega dela tibije in za ost trigonum nepravilne oblike, tako da bi ost trigonum odstranili ter napravili mikrofrakture posteriornega dela tibije . V sprednjem delu bo potrebna obsežna sprostitev fibroze, ter revizije tibijofibularnega sklepa z odstranitvijo prostega telesa.

Ker ima gospodična hude bolečine v desnem gležnju se odločim še za infiltracijo sklepa z Xylocainom in Kenalogom.( blokada)

Najlepša hvala Vam in lep zasneženi pozdrav.

A mate dost snega pri vas? :-)))

Lp Alenka

Pozdravljeni! Ker omenjen izvid opisuje vsesorte stvari in je večina tujk le opisovanje oz navajanje anatomskih nazivov posameznih delov kosti ter opis nameravanih posegov (ki jih v detajle ne poznam) predlagam, da ste malo bolj specifični kaj vas zanima.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni !

Se Vam malce spet oglašam.

Zanima me beseda ost trigonum in pa osteohondralni defekt .

Me pa samo še tzole zanima za vaš nasvet.
Jaz sem opravila že 2 samoplačniška pregleda pri ortopedu .
In ortoped je reku, da bo potrebna operacija.
Sedaj me pa zanima, samo to, ali bo ta ortoped ki me je gledal v zasebni ambulanti brez koncesije
sam javil na kliniko in da mi bojo datum po pošti poslali za operacijo, ali moram to se sama zmenit it na ortopedsko.

Ker Vam pa moram še omenit, da mi je ortoped reku da bo on javil na ortopedsko.
Samo to mi je reku.

Hvala in lp

Ally

nova
Uredništvo priporoča

Os trigonum je ime kosti (os je kost, trigonum pa trikotnik), osteo (kostno) hondralni (hrustančni) defekt (da manjka). Kako sta se dogovorila z ortopedom ne vem, a načeloma bi se morali tam dogovoriti sami in imeti napotnico.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Spoštovani !

Čisto na hitro eno vprašanjce :

Glede nato, da imam napotnico doma in 2 izvida od pregledov v samoplačniški ambulanti.

Oz. moram tedva izvida imeti s seboj, ane, ko bom šla vprašat oz. se zmenit za operacijo na ortopedsko kliniko. .

Neki mi je sicer omenjal ortoped, da bo on javil na ortopedsko kliniko, sam me verjetno nič ne stane. če gre, še jaz se pozanimat ane?

Lep zasneženi pozdrav !

Ally

vse to je res. lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Spoštovani !

Zadnji teden imam ponovno hude bolečine v desnem gležnju , predvsem je pa bolečina locirana
v zadnjem delu gležnja pri tetivi.

Glede nato da sem eno blokado že dobila ( 14.12.).
A je recimo dobr, da bi šla še po eno blokado proti bolečinam- ali to ni še priporočljivo .
Ali je bila ena čist dovolj ?
Pa naj si s tabletami proti bolečinam pomagam.

Kako je vaše mnenje ?

Lep pozdrav

Alenka

Pozdravljeni !

Še tole sem vas mislila vprašati, na koliko časa
je priporočljivo da se daje blokado, koliko tedenskem razmaku ?

Če slučajno veste .

lp Ally

Pozdravljeni!
Žal o apliciranju zdravil (kenalog, ki ste ga prejeli menda takrat) ne vem dovolj, da bi vam znal odgovoriti.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni !

Xylocain in Kenalog mi je zdravnik z injekcijo v desni gleženj oz. sklep.

A mi ne verjamete da sem te dve stvari dobila, lahko vam tudi izvid slikam in tukaj pošljem.

Kako to mislite, da žal ne veste dovolj ?

Lep pozdrav.

A.

Nimam razloga, da vam ne bi verjel, s tem da ne vem dovolj o tem sem želel povedati, dase ne ukvarjam z apliciranjem zdravil v sklepe in zato ne poznam odmerjanj in tega, kdaj je to najbolj primerno.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close