Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek bi se selili iz LJ v KR?

bi se selili iz LJ v KR?

Imam triletno punčko, službo in stanovanje blizu centra, vendar veliko premajhno, enosobno. Razmšljamo o selitvi v Kranj, kjer bi trisobno stavnoanje dobili za cca 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} manj kot v LJ (gledamo bolj nova, z garažo in dvigalom). Minus nam je vožnja, pa teh 20-30 min se nam še ne zdi tak problem kot to, da sva z možem Ljubljančana in da se nam zdi kar čudno, da bi se vozili, veliko reči počnemo za vikend v Ljubljani itd. Malo me zanimajo izkušnje…

Če vama ni problem vožnja… Potem je v redu, jaz bi se selila

Podobna situacija. Smo se selili v manjše mesto 20 km iz Ljubljane, prej živeli v centru. Pa se nismo navadili, na žalost. Nas preveč stvari veže na Ljubljano.

nova
Uredništvo priporoča

ja vožnje je malo več sploh v dneh kot je današnji 🙂 zgubiš živce verjemi.

sicer je KR lepo mesto, se še kar dogaja, sicer manj kot v LJ.

jaz sem ljubljančanka, živim blizu KR, pa bi šla kar nazaj v LJ.

premisli tudi kam bi otrok hodil v vrtec, šolo … bo lahko ob vajinih službah samostojen?

povej kater del KR gledaš bomo lažje pomagali 🙂

točno tega se bojim. Smo zelo “urbani”, čeprav imamo tudi radi naravo itd. Bojim se, da bi hodili samo spat tja, “živeli” bi pa v Ljubljani, tudi potem, ko bo imela hčerka dejavnosti itd. Da o žuranju ne govorim, sicer je vlak, ampak verjetno ponoči ne vozi…

jaz ne bi..

Gledam čisti center, ampak je parking 🙂 Računam, da bi za otroka imeli lahko dejavnosti tudi v Kranju, enako imajo kino itd., za ostalo se pa v LJ zapeljemo. Eno leto smo živeli v tujini, ampak takrat sva bila sama – živela sva 1h stran od službe (s podzemno, prestopanja), pa se nam ni zdelo nič takega. V Ljubljani smo malo razvajeni, to mi je jasno 🙂

Jaz sem sicer iz manjšega mesta preseljena v Ljubljano, pa ne bi niti šla nazaj niti se ne bi selila nikamor stran od LJ. Vožnja v službo mi je še najmanjši problem (čeprav mi je zdaj skrajno komot – 15 minut od vrat doma do vrat službe).

Bolj je vse ostalo: skoraj ni vikenda, da ne bi zavili bodisi v Mostec bodisi v Tivoli, jo mahnili na Rožnik, se s kolesom zapeljali po PST … Pa vsako soboto peš na tržnico. Saj verjetno je kaj podobnega tudi v drugih krajih, pa vendar. Tudi s prijateljicami imam že tako redke stike, potem pa – kdo bi se vozil k meni v Kranj (ali jaz k njim v LJ)? Že zdaj se zerlo težko uskladimo s termini (smo pač vsi zelo zasedeni).

Skratka jaz bi iz LJ šla z zelo težkim srcem.

Jaz bi, TAKOJ!

Gledam čisti center, ampak je parking 🙂 Računam, da bi za otroka imeli lahko dejavnosti tudi v Kranju, enako imajo kino itd., za ostalo se pa v LJ zapeljemo. Eno leto smo živeli v tujini, ampak takrat sva bila sama – živela sva 1h stran od službe (s podzemno, prestopanja), pa se nam ni zdelo nič takega. V Ljubljani smo malo razvajeni, to mi je jasno :)[/quote]

če imaš službo v LJ, ko 1x prideš domov v tisti gužvi verjemi da se ti ne da še 1x v istem dnevu v KR… pa mogoče na začetku že, potem pa vedno manj …
malo premisli kam bo otrok hodil v šolo? Ga bosta vozila, hodila iskat? bo časovno zneslo? če bo v LJ bo časovno ok, ampak samostojnost pride kasneje
če bo v KR bosta prva leta šole kar na tesno s časom, kasneje bo pa fino

sicer ne vem kakšne dejavnosti imaš v mislih …

Teh 20 do 30 minut je utopija. Poskusi kdaj, boš videla.

To sem hotela tudi jaz napisat. Žal. Res poskusi enkrat.

Mene vedno ujezi, ko prodajalci hiš in stanovanj v reklamah pišejo samo 10 minut od Ljubljane, samo 30 minut od Ljubljane. Ja, kdaj? Ob polnoči, ko je cesta prazna plus poleti, ko je čista. Takrat oni naštopajo teh svojih 10 minut ali 30 minut. Teh 10 minut je v praksi od 30 do 60 minut, občasno pa tudi dve uri in več.

Kakor jaz vem, v centru Kranja ni stanovanj z dvigali, ali pa narobe razumem.? Sicer bi zamnejala, ker v Kranju dobis lepo zelo stanovanje ali pa celo polovico hise za isti denar. Pa se Sonca je veliko vec, kot v LJ
Srecno!

Če bi se že selila iz Ljubljane bi šla kvečjemu na vas, ne v drugo mesto.

ne bi se nikoli, mi iščmo stanovanje v Ljubljani, imamo raje majhno kot pa da se vozimo.
Sedaj se vozimo in je obup. Iz kranja pa ni samo 30 minut, je velikokrat še več :(((

NIKOLI se ne bi preselila iz Ljubljane!

Če pomislim, da bi se dan za dnem zbujala v megli, sem pa že raje v Kranju…

Od kje ti ideja, da je Lj. dan za dnem v megli in da je v Kranju ni?????????

Živim v okolici Kranja. Službo imam v Ljubljani. Do tja rabim od 35 do 45 minut.

Tukaj imam 5 minut stran vse večje trgovine razen Bauhausa in Leclerca. Avtocesta na dohvatu ruke in verjemi, da je pot iz Kranja v Ljubljano velikokrat krajša kot pa pot iz enega konca Ljubljane na drugega (pustmo zdaj, ko je Šentvid zaprt :).

Torej – jaz sem ZA Kranj. Absolutno.

Saj ljudem ni treba priti do obrobja Ljubljane. Tudi njih potem še čaka z enega konca na drugi, pa še plus od Kranja do Ljubljane. To tako pišeš, kot da večina gre od Kranja do Vižmarj, potem pa konec. Je večini treba še na drugo stran pridet. Ko sešteješ vse to, potem kar nanese. Ob ta pravih urah je eno uro v vsako smer. To je dve ure vsak dan. Če imate toliko časa, da ga mečete stran, kar. Seveda je treba upoštevati sneg, dež, zaprt predor (kar pogosto), ko gre zadeva tudi do dve uri v eno smer. Drugače pa imamo trgovine tudi v Ljubljani, pet minut peš,

podpišem!

že 15 let živiva v LJ iz totalno drugega konca SLO.Sva zelo razmišljala o selitvi v večjo kvadraturo, ampak smo prekomot in ne ne moremo brez Lj.
LP, D

Smo se preselili iz LJ v KR pred petimi leti. Iz točno takega razloga, kot ga navajaš. V LJ smo prodali enosobno stanovanje in za ta denar kupili v KR trosobno.
Tako zelo nam je žal. Nikoli se nismo navadili življenja v KR. In že iščemo stanovanje v Lj. Vsekakor se bomo selili nazaj v LJ. KR se niti slučajno ne more primerjati z LJ.
Dobro premisli in seštejte vse pluse in minuse. Nam je zelo zelo žal. Nam je bilo že prvi mesec, pa smo najprej mislili, da se moramo samo navadit na malo drugačno življenje. Stanovanje pa lepo, veliko… Ampak nam življenje tu preprosto ne potegne.

Vse življenje živim v KR, pa vam Ljubljančanom, kar svetujem, da v LJ ostanete in nam ne nabijate cen stanovanj tu v KR s svojim interesom za nakupe. Tu pri nas je en dolgčas, nič se ne dogaja, prava mlakuža, ena velika vas s tremi semaforji, pa vsi se med sabo poznamo. Saj vidite, kakšne modele za župane volimo – tistega bradača, pa prodajalca avtomobilov, pa psihiatra. Vi se kar Jankoviča držite. Edino kar se je v KR zadnja leta gradilo, so nakupovalni centri, hkrati pa ceste propadajo, industrija propada, stari center mesta tako propada, da smrdi.

Tistih zgoraj omenjenih 30 minut od centra KR do centra LJ pa velja recimo za po 9 uri zvečer. Idealno lahko pridem zjutraj ob osmih v 30 minutah od KR po avtocesti, tunelu, obvoznici do WTC

New Report

Close