Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Magnetna resonanca – kje najkrajša čakalna doba?

Magnetna resonanca – kje najkrajša čakalna doba?

11 letni sin je dobil napotnico za MR, pa so po Sloveniji čakalne dobe 4-5 mesecev.

Je kdo bil pred kratkim oziroma ve, če je kje manj za čakat?

Vsakega nasveta bom vesela. Hvala.

Z bloga Hirkani:

Ja, brez vez in poznanstev. Na koncesijo seveda. A z veliko telefonarjenja. Preiskavo z magnetno resonanco lahko navaden smrtnik dobi v ljubljanskem KCju nekje v dveh letih, pri ostalih pa povprečno po čakanju od štirih do šestih mesecev. Čisto zadnja telefonska številka, ki sem jo odtipkala na dolgem seznamu, je bila številka murskosoboške bolnišnice, kjer so mi povedali, da je pri njih čakalna doba tri tedne, naročajo pa na preiskavo v mariborsko Fontano. Valjda sem takoj poslala napotnico po faxu.

Nimam odgovora na tvoje vprašanje.

Imam samo razlago in sicer če bi bilo nujno bi bil otrok napoten pod nujno v bolnišnico in bi bila preiskava narejena tekom dneva.

Če pa zdravnik težave ne smatra kot nujno se lahko počaka par mesecev.

Moj sin je bil tako enkrat na MR glave sprejet pod nujno. Drugič pa za neko ortopedsko zadevo pa smo čakali 1 leto. To se mi zdi pošteno

nova
Uredništvo priporoča

v mojem času je bilo cca 3 mesece na Ptuju pri Mudniču in v Fontani.

Valdoltra, Medilab je bilo 6 mesecev.

Hvala obema za odgovor, še posebej tebi mama tu. Takoj v ponedeljek se bomo pozanimali. Ni nam težko it na drugi konec Slovenije.

za 1212: ne vem če sem prav zasledila v tvojem postu malo sarkazma. Ampak za vas je bilo 1 leto čakanja sprejemljivo, za nas pač ne.

Če mi sin joka od bolečin, ne more skrčit kolena in se ne more sam oblečt je zame zadeva pod nujna in ne samo nujna. Seveda sem vesela, da je od nedeljskega obiska na urgenci minilo samo 5 dni in smo že bili na pregledu pri ortopedu na polikliniki, ki je bil prav tako v dvomu da so križne vezi v redu. Brez pomišljanja je predlagal MR. Zdaj pa se moramo mi potrudit in čimprej opravit preiskavo. Sin je perspektiven športnik in oba z možem meniva da to ni razlog da neha s treniranjem, ampak je potrebno najprej ugotoviti kaj je z njegovim kolenom narobe. Bolečine so prisotne že ene 3 mesece, je pa zdaj huje kot je bilo. Vem da je čakalna doba v LJ ubijalska, že to da dobiš napotnico za MR je veliko, ker se itak povsod samo špara. Vem pa da mojega sina zelo boli, ker ima po moje najvišji prag bolečine in zlepa ne toži o bolečinah, če ni zares hudo.

Pa brez zamere in lep dan želim.

Fontana v Mariboru.

Šempeter pri Gorici – malo manj kot 3 mesece .

SB Šempeter 4 tedne

Glej, če je preiskava nujna, ti jo opravijo praktično takoj. Ko je bilo meni res nujno, so mi jo na onkološkem naredili še isti dan, ko me je zdravnik poslal.

Ampak kaj se tebi zdi nujno, tu nima veze. Če je res nujno, mora odločiti zdravnik, ki je izdal napotnico. In potem gor na napotnico napisati, da je nujno. Brez tega ne bo nič oziroma bo treba v vrsto.

Predlagam, da ponovno sotpiš do zdravnika in se o tej nujnosti z njim pogovoriš.

Saj vem, da se špara….pri meni je bilo tako, da sem čakal na MR 3 mesece, izvid dobil relativno kmalu, potem sem pa 2 (dva!!!!) meseca spet čakal nazaj na kotrolni pregled pri ortopedu. Pa sem bil nujen pacient, do ortopeda sem prišel v 2 dneh, ko je bila čakalna doba na ortopediji v LJ 9 mesecev…

Takrat sem se pozanimal-cena MR samoplačniško je bila 200-300 EUR, odvisno od več dejavnikov, kako ti dajo izvid na primer na CDju ali sprintanega….

Če bi še enkrat pogledal nazaj…bi plačal 200 EUR samo da bi bil prej na vrsti. V tvojem primeru pa: če je sin res perspektivni športnik-še enkrat stopita do zdravnika…če ne more hodit, bi ga zadržali v bolnici in MR naredili tam in potem po potrebi tudi operirali….

Treba je bit siten, splohh če je resno. kaj naj rečem…uporabi zveze, če jih imaš (žalostno)

MR opravijo hitreje če je preiskava naročena kot bolnišniška. Torej,če ga sprejmejo v bolnico.

Ja, res je, da pride prej na vrsto, če zdravnik napiše NUJNO. Ampak sedaj po novem je tako, da te ne vzamejo takoj, če piše tudi NUJNO, ker zahtevajo, da mora tisti imenovani zdravnik poklicati tisto ustanovo, ki bi ti naj opravili MR. Povem iz mojih lastnih izkušenj. Dobila sem napotnico za MR. mene neznosno boli dobila datum za marec. Skoraj me je kap. Pokličem na nevrokirurgijo mojega nevrokirurga in mu povem, on je klical tam za MR. in sem dobila potem datum v dveh tednih. Prej pa ne, lahko bi se samo slikala.
lp,

p.s. Žal tako je, ostalo ti pa ne morem pomagati. Pokliči bolnišnico Izola.

Enak nasvet – prosite zdravika, da napiše na napotnico nujno.

Jaz sem tudi najhitreje na napotnico dobila v Fontani v MB. Čakala dva tedna.

jaz sem bila pred tremi leti operirana za hernijo. Do pred petimi meseci je bilo vse v redu, potem pa so se pojavile bolečine v nogi, ki se končajo na stopalu. Stopalo je omrtvinčeno, boleče, mrzlo. Dobila sem napotnico za MRI. Ortoped mi je svetoval, naj ne grem na pregled v Ptuj, ker tam niso dovolj natančni. Predlagal mi je naj grem samoplačniško in to v Avstrijo, ker se pri nas res dolgo čaka. Ali kdo kaj ve o tem v Avstriji

Sem pravkar klicala na Fontano, so mi povedali, da tudi če na napotnici piše NUJNO te ne sprejmejo nič prej kot v 5-6 mesecih…. Halo??? Res lepo… Kličem sedaj pospešeno vse kar je mogoče, a kdo ve kaj? Kje bi se dalo najhitreje priti na vrsto? Fantove zdravnice pa sedaj skoraj en mesec ne bo, da bi poklicala za hitrejši sprejem. Smo mislili da bo dovolj napotnica z nujno.

Hvala

New Report

Close