Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

vrtec med (prazniki) počitnicami zaprt???

Default avatar

QQQQ

Pozdravljeni!

Imam otroka v vaškem vrtcu, kjer sta dve skupini (21 + 14 otrok). Ponavadi je bil med vsakimi počitnicami vrtec odprt, če je bilo za tiste dni prijavljenih vsaj 5 otrok. Danes pa nas je v vrtcu čakalo obvestilo, da bo vrtec v času novoletnih praznikov zaprt in da bomo morali voziti otroke, ne glede na število vprisanih za počitniške dni, v vrtec v sosednje mesto. Tam je vrtec večji, veliko skupin... Mene zanima ali lahko ravnateljica vrtca to dela kar po svoje ali imamo vendarle pravico se na to pritožit... Ima kdo kakšno podobno izkušnjo?

Hvala in lep vikend, Tina
Default avatar

ewfqfqf

Ja, takih izkušenj je vse polno. Vedno mora biti zagotovljeno varstvo, ni pa to vedno v najbližjem vrtcu. Odvisno od potreb, kadrovskih možnosti in podobno. Jaz sem svoje otroke tudi morala voziti v matično enoto v bližnje mesto.
Default avatar

75900

to si ne mora ravnateljica kar sama izmišljevat.
Default avatar

racioalno

Sicer je zelo racionalno saj cel teden ne bodo kuril, prišparal bodo na kurjavi, na hrani......sicer pa tudi vem, da vi ne boste nič prišparali ampak kvečjemu boste imeli višje stroške - dodatni prevoz v drugo predvidevam da bolj oddaljen kraj.

Če se vam da bockat, pa vztrajajte da vam povrnejo vsaj stroške prevoza v drug kraj zaradi tega.
Default avatar

hahaha3x

racioalno je napisal/a:
Sicer je zelo racionalno saj cel teden ne bodo kuril, prišparal bodo na kurjavi, na hrani......sicer pa tudi vem, da vi ne boste nič prišparali ampak kvečjemu boste imeli višje stroške - dodatni prevoz v drugo predvidevam da bolj oddaljen kraj.

Če se vam da bockat, pa vztrajajte da vam povrnejo vsaj stroške prevoza v drug kraj zaradi tega.
Stroške prevoza????? Ti si smešna! Na podlagi katerega zakona ti pa sedaj pripadajo že potni stroški za peljat otroka v vrtec. Enim staršem se pa res dogaja. Med prazniki je varstvo zagotovljeno, na kateri lokaciji pa res ni pomembno, glavno, da je v okviru istega vrtca ali občine. Saj potem se vedno čudežno najdejo domača varstva za tiste otroke, ki prej niti pod razno niso imeli kam. Se je tudi pri nas dogajalo, da jih je bilo pet vpisanih in dva prišla. Za dva otroka smo kurili vrtec, hrano vozili iz centralnega vrtca, čistilka je hodila čistit. Za dva??!!
Default avatar

jezna zaradi tega

hahaha3x je napisal/a:
racioalno je napisal/a:

Stroške prevoza????? Ti si smešna! Na podlagi katerega zakona ti pa sedaj pripadajo že potni stroški za peljat otroka v vrtec. Enim staršem se pa res dogaja. Med prazniki je varstvo zagotovljeno, na kateri lokaciji pa res ni pomembno, glavno, da je v okviru istega vrtca ali občine. Saj potem se vedno čudežno najdejo domača varstva za tiste otroke, ki prej niti pod razno niso imeli kam. Se je tudi pri nas dogajalo, da jih je bilo pet vpisanih in dva prišla. Za dva otroka smo kurili vrtec, hrano vozili iz centralnega vrtca, čistilka je hodila čistit. Za dva??!!

Če sta to moja 2 mi to predstavlja veliko katastrofo!

Otroka peljati drugam, v drugo okolje, k neznanim obrazom?
Pa imaš veseli december v trenutku.
Krasno, res!
Default avatar

ajoooj

racioalno je napisal/a:

Kakšne stroške naj po tvoje zahteva moja prijateljica, ki sploh ni dobila vrtca za drugega otroka in bo po koncu porodniške morala kar lepo ostati doma, ker nima otroka kam dati, s plačo 600 evrov pa ne bi mogla plačevati zasebnega varstva 400?
Default avatar

panja

[quote=""jezna zaradi tega""]
hahaha3x je napisal/a:
racioalno je napisal/a:

Krasno, res![/quote]

Otroci so veliko bolj prilagodljivi kot si mislite.
Ob vsem tem bi želela napisati še to, da mi gre pa na bruhanje - vpisan otrok za vse štiri dni - mati doma na porodniškem, doma tudi babi - v vrtcu je običajno od 8.30 do 16.30 ali 17.00- ob prihodu staršev pa komentar: Sej eden pa mora bit zadnji. Bruh.bruh...
In še to starši otrok, ki so v vrtcu običajno vse dni, polnih devet ur v mesecu, in za vsa dežurstva v drugih enotah - taki se najbolj pritožujejo - za vsako malentkost- bruh, bruh...
Tako je tu pri nas v teh ljubih vrtci... Kaj pa ko so počitnice in šole zaprejo? In ko morate otroke dat v drugo varstvo - ja nič - šola naj vrne stroške varstva- Mislim haloooo!!!!, da te res nekam prime no...
Default avatar

jezna zaradi tega

panja je napisal/a:
hahaha3x je napisal/a:

Krasno, res!
Ob vsem tem bi želela napisati še to, da mi gre pa na bruhanje - vpisan otrok za vse štiri dni - mati doma na porodniškem, doma tudi babi - v vrtcu je običajno od 8.30 do 16.30 ali 17.00- ob prihodu staršev pa komentar: Sej eden pa mora bit zadnji. Bruh.bruh...
In še to starši otrok, ki so v vrtcu običajno vse dni, polnih devet ur v mesecu, in za vsa dežurstva v drugih enotah - taki se najbolj pritožujejo - za vsako malentkost- bruh, bruh...
Tako je tu pri nas v teh ljubih vrtci... Kaj pa ko so počitnice in šole zaprejo? In ko morate otroke dat v drugo varstvo - ja nič - šola naj vrne stroške varstva- Mislim haloooo!!!!, da te res nekam prime no...[/quote]

Ko bo v šoli, bo star 6 let in bo dopoldan pač sam doma.

Ko bo prvošolec 2. otrok, bo starejši že 8-letnik, torej bo že bolje.

2 in 4-letnika pa menda ne morem pustiti sama?
Default avatar

75900

kaj pa babice, dedki,prijateljice,tete?
Default avatar

Rožica5

Nekateri žal nimamo več babic, prijateljice in tete pa hodijo v službo in si tudi ne morejo privoščiti, da bi bile kar doma.
Default avatar

ne morš verjet

Mene pa resno zanima. če ste tle vse med 30 do 35 let, glede na napisano. Pa kaj vam v glavo ne pada, potni stroški za vrtec,otrok ne sme par dni gledat druge obraze. Pa kaj je z vami. Pa ve bi umrle v prejšnjih časih, resnično. Tako pametne in potem izjavi da bo v šoli imel 6 let, starejši pa 8. Torej bo ok. To je šele kriza. Madona več ne razumem nič.Bolje vas je prenehati brati. Pa mislim da samo tukajle duvate, v reali pa lepo tiho gobčke držite. Dajmo se mal duvat, vsaj tle. Saj drugače ne morem resno jemati take debate.
Default avatar

potem ste pa

Evo dlakocepke. Če si več bi človek pričakoval tudi malo več pameti, spretnosti in obnašanja, ne pa čakanja na to kdaj bo kdo ... namesto mene. Če dosedaj nisi, potem je...
Default avatar

potem si

Rožica 5 brezupen primer si, če imaš več kot 35 let. Ne morem ti pomagat.Če ni pameti, ni razumevanja, kapiš?!
Default avatar

očimami

panja je napisal/a:

Krasno, res!
Tako je tu pri nas v teh ljubih vrtci... Kaj pa ko so počitnice in šole zaprejo? In ko morate otroke dat v drugo varstvo - ja nič - šola naj vrne stroške varstva- Mislim haloooo!!!!, da te res nekam prime no...[/quote]

Ko bo v šoli, bo star 6 let in bo dopoldan pač sam doma.

Ko bo prvošolec 2. otrok, bo starejši že 8-letnik, torej bo že bolje.

2 in 4-letnika pa menda ne morem pustiti sama?[/quote]

Tudi 6 letnik ne more biti cel dopoldan doma...
Default avatar

enadruga

Vrtec PLAČAM, zato mi mora biti ves čas na voljo! In ja, vzamem si pravico, da sina prijavim, pa ga potem tudi ni v vrtec. Ker ne vidim poante, da ga odjavim, pa pride kaj vmes, in imam problem. Če vem, da bom ziher doma, ga seveda odjavim. Še enkrat: vrtec PLAČAM!
Default avatar

veliko premalo

enadruga je napisal/a:
Še enkrat: vrtec PLAČAM!
Ko boš plačala polno ceno, se oglasi s toliko neverjetnimi zahtevami. Plačaš samo del cene, ponavadi manjši del. In ne, ne bodo celega vrtca greli zaradi tvojega mulca. Za ta luksuz plačaš veliko premalo.
Default avatar

saja saja

enadruga je napisal/a:
Vrtec PLAČAM, zato mi mora biti ves čas na voljo! In ja, vzamem si pravico, da sina prijavim, pa ga potem tudi ni v vrtec. Ker ne vidim poante, da ga odjavim, pa pride kaj vmes, in imam problem. Če vem, da bom ziher doma, ga seveda odjavim. Še enkrat: vrtec PLAČAM!
Ti pa si ena koza na kvadrat. Na kubik, no. Polna sama sebe in tvoj mulc je seveda glavni na tem svetu.
Pravilno, da se dela racionalno, da se starše vpraša o pristotnosti in če je otrok premalo, gredo lahko zaposleni na dopust, zmanjšajo se stroški gretja, elektrike, vode, prehrane itd...
In denar ki ostane se lahko porabi za kaj drugega, recimo za nenadejane investicije, nove pripomočke, igrače...
Ti baba zafrustrirana, pa lahko delaš kar hočeš, ker vrtec PLAČAŠ???? Ja, plačaš ga, samo povej še kakšen delež plača občina?