Najdi forum

Stiki oče-hčera

Oče otroka ni videl že 3 mesece, niti enkrat samkrat.
Otrok živi dlje od očeta, oče se je preselik k staršem, glavna tema so mu kafiči, droga, party.
Vse lepo in prav, fajn živimo brez njega, ravno smo se ujeli in tamala je nehala spraševati za njim ali govorit kaj vse ji je obljubljal (in ne izpolnil).

Danes pa dobim njegovo sporočilo, sledeče:
Nameravam pa v sredini Januarja prit tja
in vzet stanovanje. Saj bi lahko ze prisel preko praznikov, samo raje ne,
ker bi mi pocilo srce, ko bi bil cez bozic sam, brez vsakogar.

Kako bi ve dojele takšen stavek? Meni se je zazdel ful smešen, ker ON BI ŽE PRIŠEL ZDAJ, samo čez praznike bo raje s svojimi pijanskimi prijatelji/cami, za otroka ima čas pač komaj januarja. Ker je načeloma velik igralec in dramatična oseba, mislim da je v tem stavku vseeno povedal več kot dovolj: lahko bi sicer otroka videl še ta mesec, ampak ker mi ni, sem egoist, bo otrok pač na očeta moral počakat do januarja. Raje kot da prvo poskrbim za otroka, poskrbim zase. Otroka ne pogrešam dovolj da bi ga videl takoj ko bo mogoče.

Sigurno ne bom igrala te igre zraven, ampak ker ne vem če sem mogoče še čustveno preobčutljiva, me zanimajo vaša mnenja. Kako bi ve prevedle takšen stavek, glede na mojo kratko predzgodbo. Sva pa končala točno za to ker je bil egoist in ga cele dneve in noči, cele tedne ni bilo domov, sofinansiral pa tudi ni nič.

Morda ti bom v štartu zrušil sistem, ker ti bom odgovoril kot moški. Ti si vprašala ženske za mnenje o moškem, kar je po moje malo mimo. Vse preveč vpletaš čustva ne vidim pa dejstev, kot so npr…….koliko je otrok star, koliko je minilo od vajinega razhoda, kako imata urejene stike, kaj se je dogajalo pred temi omenjenimi tremi meseci itd. ??? Ali lahko razumeš, da se pojavlja odtujenost? Ali si že kdaj slišala za ljudski rek “daleč od oči, daleč od srca”? Kaj si ti do sedaj storila, da bi stiki potekali? Ali jih on odkrito odklanja ? Zakaj, po tvojem mnenju? Ali ločiš partnerstvo(ki ga ni več), od starševstva(ki bo ugasnilo šele s smrtjo) ??
In še nekaj…kafiči, droga , party……je to vse od včeraj prisotno v njegovem življenju? Si za karkoli od tega vedela že prej? Si se kljub temu odločila imeti z njim otroke? Sama si si ga izbrala. Zakaj, če je tako slab?? Zgolj tvoja preračunljivost(biti oplojena), ali naivnost(ne videti nobene napake na človeku, s katerim predvidevaš življenje v prihodnje). Predstavljaš ga kot egocentrično žival, je pa človek, s čustvi, svojimi mejami, znanjem in razumom. Brez tvoje podpore zaenkrat. Ne gre za vaju(to sta že rasčistila, kot kaže…) gre za otroka. Ti pokaži pot, če je on ne zna, važno je da bo rezultat dober. Veliko uspeha želim.

Njegovo sporočilo je možno razumeti tudi, da si želi, da ga ti povabiš k vama za praznike. Morda želi na tak način nazaj k tebi.

Glede na to, da v treh mesecih ni našel načina, da bi otroka obiskal (razdalja v Sloveniji ne bi smela biti problem – so ljudje, ki se npr. vsak dan vozijo iz Novega mesta ali pa z vlakom iz Trbovelj, za kar porabijo skoraj dve uri v eno smer, če so še kakšni mestni avtobusi zraven), je vprašanje, če so njegovi načrti sploh resni ali izvedljivi.

Zato je lahko to sporočilo samo nekakšna vest očiščujoča obljuba, ki je ne namerava izpolniti. Logično: če nima dohodkov, kako bo pa najel stanovanje in ga vzdrževal?

Možno je tudi, da se spravlja k sebi in da je najem stanovanja eden izmed korakov v pravo smer. In slednje bi bilo za otroka najbolje.

V glavnem, ne bi si belila glave, dokler se dejansko ne bo prikazal v vašem kraju in tam najel stanovanje. Imam občutek, da je minimalno 80 % možnosti, da bo ostal tam, kjer je.

Če bo prišel, oceni situacijo s trezno glavo.

nova
Uredništvo priporoča

droga??!!??

Jaz bi na tvojem mestu poskrbela, da sploh več ne bi imel stikov z otrokom, dokler ne gre na zdravljenje. Pa kaj ste eni normalni al kaj?

Najbrž so mu bili od nekdaj najbolj pomembni kafiči, droga in partiji, ampak te to ni motilo. Jaz bi bila vesela, da je tak moški čim dlje od otroka, saj mu kakšnih dobrih napotkov za življenje itak ne bo dal. Bodi vesela, da je tako. Jaz njegovih SMS-ov niti brala nebi, ampak takoj zbrisala. Najprej se naj spravi k sebi, saj oče biti pomeni odgovornost in potem naj poskrbi za otroka kot naj bi starši morali. Popivanje in droga so daleč od tega. Takemu otroka ni za zaupati.

Zakaj se sploh ukvarjaš z tem, kaj je njemu najpomembneje? Naj počne, kar želi. Njegove pripombe pa presliši. Vsak je svoje sreče kovač in če mu je zdaj hudo, da bi bil sam, si je pač sam to skuhal…

Kar se pa droge tiče, pa je bolje, da hčero učiš, kako NE sme živeti in česa NE sme narediti iz sebe. Krasna slika ji je pa njen zadrogiran oče. Tako bo dobila lekcijo iz prve roke in te so zmeraj najboljše.

Lp

New Report

Close