Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek podražitev vode

podražitev vode

Se je podražila voda (dejanska poraba, vodarina,…) samo v Ljubljani, ali gre za podražitev per general v celi Sloveniji? Pa smeti?

Koliko več boste plačevali?

vsako komunalno podjetje ima svoje cene.
se bodo pa povsod cene počasi podražile, ker so cene pri večini prenizke.

Položnica za november Ljubljana – stanovanjce 26 kvadratov – 2 osebi – 105 EUR od tega pa postavka vode:

– hladna voda 25 EUR,
– ogrevanje vode 15 EUR
skratka skupaj postavka voda je 40 EUR

………………………………………………no comment………………………………………………..

ogrevanje vode 15 EUR

ja koliko pa misliš, da plačajo elektrike mesečno tisti, ki vodo ogrevajo z bojlerjem?

Da ne govorim o tem, da je cena za 1000 litrov vode manj kot 2 EUR.

meni se zdi no comment to, da ljudje pričakujejo, da bodo osnovne dobrine zastonj, po drugi strani pa jim je mala malca dat 50-70 EUR za družinski proračun za mobitele.

Vprašaj se, zakaj v enem mesecu porabiš 15.000 litrov vode za dve osebi. priporočena poraba na osebo je 4.000 litrov.

V litrih govorim, ker si kubikov vode ljudje sploh ne predstavljajo.

Gre za skupno porabo v stolpnici, nimam števca posebnega za vodo.

Sicer pa zakaj pa tako povdarjaš – kričiš, (boldiraš) nepomembno besedilo??

Zdi se mi totalno glupo, da plačam od skupnih 100 EUR za borih 26m2, za vse druge stroške skupaj (vzdrževanje, gretje, hišnik, okolica, smeti, kabelska, in še kaj) skratka vse drugo skupaj ali kot ti povdarajaš SKUPAJ je 50 EUR; sama postavka voda pa drugih 50 EUR…)
TO se mi zdi kretensko, totalno!

Kako naj potem preživi družina recimo, kjer se še poveča položnica če je še kak otrok ali dva zraven tega zneska, in če je recimo samo en zaposlen v fabriki, ne razumem!

(nima veze z vodo a ti vseeno sporočam, ker tebi to očitno nekaj pomeni, da za mobitel pogovore dam cca 20 EUR mesečno, ne več…mam pač tak paket…)

Pri porabi vode kvadratura ne igra vloge. Poraba je odvisno zgolj od št. oseb.

Je pa 25 EUR stroška za vodo za dve osebi zeloo veliko. Mi smo trije, pa plačamo manj.

Ali je v znesku ogrevanje vode zaračunana samo energija, potrebna za segrevanje, ali je tudi voda.

če se ti zdi namig, da lahko kaj prišparaš zaradi prevelike porabe nepomemben, tudi prav.

kot so ti že napisali, pri vodi je kvadratura še najmanj pomembna.

Glede na to, da sta v gospodinjstvu dva, ki tako, kot oba trošita vodo, imata tudi oba mobitela. pa povej še to, koliko ima tvoj partner mobitela in primerjaj vsoto obeh stroškov. Če ima tudi on 20 EUR, potem porabita tako za vodo, kot za mobitel na mesec približno enako.

Oboje je praktično osnovna dobrina, samo, zakaj ne vpiješ po forumih, koliko ti zaračunajo za mobitel?

Oh, ste pa res hecni, vem, da kvadratura nima veze s tem, meni se razmerje stroškov zdi bedasto, za vse stroške skupaj pa jih je kar nekaj od hišnika, čistilke, rednega in izrednega vzdrževanja stolpnice, vzdrževanja zelenice, odvoza smeti, ogrevanja, kabelske tv, skupne elektrike, skupnega gretja po nadstropjih, stroškov upravitelja….), skratka VSE TO skupaj je 5o EUR; isti znesek torej drugih 50 EUR pa dam za vodo, a zdej razumeš, zakaj se jezim?

polovica vseh stroškov je le voda, to me jezi!

Drugače pa nimam kaj razumeti namiga za šparanje v stolpnici je več kot 100 stanovanj, kako naj znižam jaz stroške? če jaz zmanjšam porabo, bom kvečjemu dobila drug mesec račun za 24,59 EUR, namesto 25,00, ali še to ne. Vsi porabljamo vodo, potem se strošek razdeli na vse stanovalce, razumeš?

(in kwa si se zapičla v telefon? hčerka porabi 5-10 EUR mobitela na mesec, ok?, a je zadovoljen firbec zdej?)

Pridite na Obalo, kjer že desetletja plačujemo vodo drago kot žafran. Ljubljančani vsaj plačujete porabo, mi pa še 200 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} dodatkov. Za klor. Čas je že da plačate dejansko.

New Report

Close