Najdi forum

Na vas se obračam z mojo zgodbo. Sem poročen moški. Z ženo imava enega otroka. Skupaj sva 12 let. Ženo ljubim. Vsaj do kakega dobrega meseca nazaj sem bil v to prepričan. Sploh pa ne dvomim v to, da ona ljubi mene. Zelo dobro se razumeva, se dopolnjujeva, imava podobne poglede na svet in življenje, kregava se zelo malo, sex je dober,…
V mojih najstniških letih sem bil zaljubljen v eno punco. Bila je središče mojega sveta. Imela sva 3 leta trajajočo zvezo. Nato me je zapustila. Ko sem si nekako zlizal rane, sem spoznal sedanjo ženo.
Pa da preidem na stvar. V teh letih je imela moja bivša nekaj resnih zvez. Pred časom sem ugotovil, da je samska. Ker sem službeno veliko na poti, sem jo pred dobrim mesecem dni kontaktiral in jo vprašal za prenočišče. Posledica je bila, da sem prevaral ženo. In čez nekaj dni zadevo ponovil. Od takrat sva se nekajkrat dobila na kavi in se veliko pogovarjala o najini situaciji. Mislim, da jo še vedno ljubim. Razmišljam, kaj naj naredim. Edino pravilno bi seveda bilo, da z bivšo prekinem stike in se posvetim moji družini. Sedaj imava z bivšo nek dogovor, da ostaneva prijatelja. Ampak iz tega prijateljstva bo prej ali slej zopet nastalo varanje.
Veliko razmišljam o vsej zadevi. Dejstvo je, da potrebujem nekaj časa, da ugotovim, kaj sploh hočem. Pa predvsem, ali bi imelo kak smisel iti v ponovno razmerje z mojo bivšo in zapustiti ženo in otroka. V bistvu bi od bivše punce želel en resen signal, da bi se bila pripravljena potruditi za zvezo, da bi se bila pripravljena prilagajati, da bi sprejela mojega otroka. Tega signala pa ni.

Hvala za vaša mnenja.

Ja, in ga ne bo. V nekem smislu ti je že dala vedeti, do kje te spusti blizu, za ostalo pa kot tak nisi niti primeren.

Bo treba spucat glavo in iti dalje…

Ker je pametna ženska in hoče, da se odločiš sam, ne da bo ona neka bergla oz. drugi udobni stolček, na katerega se boš mirno presedel s prvega. Jaz ti tudi ne bi niti namignila karkoli, niti rekla ti ne bi, da te imam rada. Hoče, da si ti stoprocentno prepričan, da je samo ona ta prava. Ti si pa navadna reva, oprosti, ker rečem tako direktno. Ne upaš si narediti usodnega koraka, ker ne veš, ali je rešilna mreža na mestu.
V bistvu si pa ne zaslužiš niti prve niti druge.

nova
Uredništvo priporoča

Prvo kar se mi je ob prebiranju porajalo: ma koji k.., si tolko let z nekom skupaj, imaš z njim otroka, z njim ustvarjaš, se celo super razumeš na vseh področjih, pol pa se od nekod prikaže NEK BIVŠI/A in vsega je v nekaj sekundah konec, nič več ne šteje, ni vredno vse kar se je zadnja leta ustvarjalo, doseglo… kot da je ta sedanji partner nek moteč privesek, ki bi ga bilo najbolje ob prvi pojavi bivše/ga zradirat iz zemlje.
Pa kaj ti res familija, sedajšna žena in otrok NIČ ne pomenita???????????????
In vsa ta leta, razumevanje, usklajevanja, dopolnjevanja, dobra spolnost, dobra vzgoja????????

Saj ne morem verjet, kako malo so očitno zakonci določenim ljudem vredni… manj kot piškav oreh, nič, čisto nič.
Povej to svoji ženi, pa končajta, edino fer do njega, boga reva no…. me ne bo čudlo če bi jo kap… ker ji bo verjetno novica padla kot strela z jasnega. Ja res, saj si “zasluži”, je pač manjvredna ali ničvredna – proti tej bivši bivši…Ko šiša otroka ki je do sedaj imel oba starša in ko šiša vašo celo družino, če pride prva putka mimo iz preteklosti, pa se vse podre kot hišica iz kock.

TK, pripravi se na plaz obsojanj in očitkov, saj imam občutek, da so na tem forumu predvsem ljudje, ki so bili v življenju razočarani, in si ližejo rane z nesrečo drugih (zdaj se moram še jaz pripraviti na plaz proti meni 🙂

Razumem tvoje občutke, ne morem pa se popolnoma primerjati s tabo, ker še nimam otrok. Menim, da je prav, da sta se srečala in imela ponoven kontakt, sicer bi se vse življenje spraševal, kako bi bilo, če bi bilo. In verjetno bi se ti dvomi nehote odražali v odnosu do tvoje žene, ki si tega ne zasluži.

Strinjam se z zgornjim mnenjem – če bi bila jaz ljubica in bi vedela, v kakšni situaciji si, te bi pustila na miru, da sam spoznaš, česa si želiš, saj ne bi hotela imeti na plečih bremena, da si se ločil zaradi mojega priganjanja.

Ne vem, zakaj te je zapustila, vendar imam občutek, da te je ona več kot pozabila. Ker je trenutno samska, ji verjetno paše, da se dobivata. Dokler se ne bo naveličala, dokler ne bo spoznala koga drugega, dokler ne bo spoznala, zakaj te je že pred tolikimi leti zapustila. Takrat bo šla z lahkoto dalje, ti pa boš zmeden in ponovno ranjen. In kot rečeno, to lahko vpliva tudi na tvoj sedanji odnos doma, saj žena ne bo vedela, od kod tvoja žalost in slaba volja.

Če želiš bolj konkreten nasvet, bi moral malo več povedati o tem, zakaj te je zapustila in o čem se sedaj pogovarjata. Praviš, da o vajini situaciji. V kakšnem smislu? Da morata biti diskretna ali da imata oba še vedno močna čustva drug do drugega? (govoriš samo o svojih čustvih)

Najraje bi ti svetovala, da jo pozabi, da se poslovi od nje in pri tem ne pusti odprtih vrat. Če je res, kot praviš, da je doma vse ok, potem ni vredno bolečine, ki bi jo z odhodom prizadel tvojima puncama. Verjamem, da je težko to slišati, ker se verjetno sprašuješ – kaj pa če je to usoda, kaj pa če moram poskusiti, kako naj jo pozabim, če jo ljubim… Ampak če boš malo poslušal izkušnje drugih (samo tiste, dobronamerne in iskrene – druge raje spreglej), boš verjetno spoznal, da so vse iskrice, ki jih doživljaš, minljive in ponavadi niso vredne, da zavržeš lepo življenje, ki si si ga ustvaril z ljubečo ženo – ki ti zaupa in se ob tebi verjetno z razlogom počuti ljubljeno in srečno. Da o otroku sploh ne govorim…

Vem, da je težko poslušati nasvete, še težje jih je uresničiti. Sama sem v podobni situaciji. Če bi vedela, kako bo bolelo, bi zavrtela čas nazaj in ne bi prizadela ljudi, ki sem jih imela in jih imam še sedaj rada.

Veliko sreče in trdne volje ti želim!

čemu danes vse rečejo ljubezen..

Tako bi ti povedala. Človeka, ki s takšno lahkoto vara ženo in zapušča svojo družino, ni pametno imeti za svojega življenjskega partnerja. Predvidevam, da ona to ve in upošteva pri svojih odločitvah. Vsaj jaz bi. Mogoče te pa tako in tako ne ljubi več, ampak te je samo izkoristila za seks, katerega trenutno nima.

Spoštovani gospod TK!

Povejte ženi- mislim, da si zaluži resnico in srečo brez Vas.
Vaši ženi želim, da si čimprej najde moškega, ki jo bo cenil in predvsem spoštoval.
Vam pa želim veliko sreče- verjemite mi – jo boste potrebovali !!!

Daj,malo razmisli, no!

Rok trajanja tvoje prve zveze je bil tri leta in potekel. Rok tovje žene pa … sam odločaš. Bodi no dec! Takrat te je bivša zapustila, zdaj jo zapusti ti in se stisni k svoji ženi, ki se ji zdi očitno vredno gojiti s teboj dolgotrajen odnos.

Tudi jaz sem se kdaj poigrala z bivšimi, ampak verjemi, samo poigrala. Niti najmanjšega resnega namena nisem imela z njimi! Če sem enkrat odpisala partnerja, sem vedela, da nisva kompatibilna. Nehaj sanjati in reši situacijo, dokler jo še lahko. Romantiziraš in idealiziraš preteklost in malce si v krizi, ker 12 let je tudi že spodobna doba skupnega življenja.

Pojdi lepo domov, objemi svojega otroka in ga poglej v oči, bi rad videl žalost in razočaranje v teh očeh?
Stisni se k svoji ženi in se nocoj ljubi z njoj v polnem pomenu besede.

To, kar si napisal nam, pa zadrži za vedno zase, nič ni narobe, če te žre kot kislina. Počasi bo lažje. Zapomni si pa za vedno, da bi lahko zaradi dveh fukov z bivšo izgubil dom in družino.

Vso energijo vloži in čez čas boš čutil, da si se prerodil in sam nase boš lahko ponosen, da si to naredil/ premagal, na skivaj te bo pa včasih sram, da si sploh pomislil še na kakšno drugo možnost.

Strezni se!
Srečno!

Hvala bivša od bivšega, imaš popolnoma prav!
Čas je, da zaključim to zgodbo.

kako te ni sram napisati, da ljubiš ženo ? če bi ljubil ženo in otroka se ne bi zapletal s svojo bivšo.

Jaz pa po eni strani razumem TK. Šimfajo in obrekujejo lahko le tisti, ki takšne ali podobne zgodbe niso doživeli. Najhuje pri tem je to, ko si želiš nekaj, kar veš, da je prav, v glavi je pa zmeda in misle na………

TK- vso srečo!

čeprav si se menda že (pravilno) odločil, ti povem samo še to: takrat ji nisi bil dober in ji nisi dober niti sedaj. za kaj resnega namreč. konec.

BIVŠA OD BIVŠEGA, zelo, zelo trezno in pametno. in zelo, zelo lepo napisano. tako treznega in resničnega nasveta, pa že dolgo ne. TK, poslušaj ga. mislim, da bolj točno še ti sam ne bi mogel napisati. razen mogoče to, kar ti govorimo bivše (ker si pač dec): s takimi tipi na tak način NIKOLI ne mislimo resno. samo f…, ki ga trenutno primanjkuje in bildanje našega ega! padel si, kot hruška. še nezrela.

No, ja, jaz ne bom tako kritična. Itak:-)

Pri tvoji situaciji se mi zdi zelo pomembo, zakaj te je bivša zapustila prvič?
Ker po mojih izkušnjah partnerja, ki ga zapustiš, ponavadi nikoli nočeš nazaj za resno zvezo. Razen izjemoma, če je šlo za kake specifične razloge razhoda. Obratno pa je ponavadi pri partnerju, ki je bil zapuščen.

Pri vaju se mi zdi pomemben iskren pogovor. Direktno jo vprašaj in ti bo povedala, če ima sploh kdaj kak namen biti s teboj. Ne ugibaj na slepo, ker se boš vrtel v krogu in ne boš prišel do nobenih zaključkov.

Drugače pa se mi zdi, da je “bivša od bivšega” še najbolj racionalno zapisala. Če ti uspe iti po tej poti, bo na dolgi rok verjetno za vse najbolje.

TK,ne delaj iz sebe budale.Zakaj?Če bivši nisi bil dober v preteklosti,ji bi bil sedaj še manj.Ne vem kdo je koga izkoristil?Bolje zate,da se spraviš domov in pozabiš na bivšo.V nadaljevanju bi bila samo ena bolečina,saj še sam ne veš kaj ti ta bivša predstavlja.
Zaradi 2h seksov,unićiti 12 let zakona-razmisli!

A se sploh zavedaš o čem razmišljaš?
A se sploh zavedaš koliko bolečine bi povzročil ljudem, ki jih imaš rad?

To kar ti čutiš do bivše ni nobena ljubezen. To je le iluzija, spomini na mladost, sanje. Sanje pa so daleč od resničnosti. Imam prijateljico, ki je prav tako odkrila ljubezen iz šolskih let. Dolgo je bila v dilemi kaj storiti. Mučila se je leto dni z istimi vprašanji kot ti. Dlje, ko je trajalo težje je realno razmišljala. No, po letu dni se je odločila za staro ljubezen. Bila je prava kalvarija zanjo, otroke, starše in nenazadnje tudi prijatelje, da je stvari izpeljala. Kakšno je stanje danes? Ugotovila je, da so eno sanje, drugo pa resničnost. Bivši itak ni bil pripravljen sprejeti njo takšno, kot je danes (starejšo, otroci, zakreditirano… pa še kaj). Sedaj je sama. Razmišlja o tem , kaj je imela in kaj je izgubila. Verjemi, veliko lažje ti bo ostat ob ženi in opravit s tem, kar se v tebi dogaja, kot pa celo življenje si postavljat vprašanja, kot si jih moja prijateljica in nosit krivdo za vso povzročeno trpljenje na svojih ramenih.

Pamet v roke in glavo (pa ne spodnjo, ampak tisto na ramenih).
Srečno!

Zelo zelo narobe misliš. (o obrekovanju in šimfanju)

Nekateri s(m)o dovolj zreli, da ne delajo otrok z nekom, ki je bil slučajno v tistem momentu na voljo. Zreli ljudje imajo otroke z nekom za katerega se zavestno odločijo, da ga želijo za očeta/mater svojih otrok. Zreli ljudje imajo otroke potem, ko razpucajo s svojo preteklostjo in stopijo v kvaliteten odnos. Seveda se lahko pozneje zalomi….ampak – skoraj vsak od nas, ki je v dologoletnem razmerju/zakonu je že kdaj doživel, da mu kakšen drug človek malo zmeša glavo. Toda odgovoren človek ne bo ob prvi priliki skočil med rjuhe s tem človekom (pa naj bo bivša ali ne), če ga doma čaka družina.

Kaj naj pa tebi rečem TK – grozljivo mi je dejstvo, da si pripravljen ob najmanjšem namigu svoje bivše, da je pripravljena stopit v resno zvezo s tabo in sprejet otroke, pustit ženo in oditi. To pove vse o tem, koliko svojo ženo spoštuješ in ljubiš. Vprašaj se, kje se je zalomilo med vama in zakaj. Si jo sploh kdaj ljubil? Ali je bil pač primerna kandidatka za mamo tvojih otrok?

Iste misli so me prevevale ob tem branju. Komu lahko še zaupaš, če je vse tako varljivo in pripravljeno zabrisat v sekundi stran vse lepo, kar si mu podaril? Ni čudno, da se mnogi odmikajo od ljudi in zatekajo v transcendenco.

Hrepenenje se ne bo kočalo s tem. Moral bi doživeti veselje ali razočaranje, a le ti veš, če je to možno. Če si si le zaljubljen.

New Report

Close