Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek laserska op. oči

laserska op. oči

Rada bi z vami delila svojo izkušnjo, da bo še komu pomagala pri odločitvi meni so največ od vsega pomenile izkušnje drugih).

Na obeh očesih sem imela diptrijo cca -3,50, sicer stabilno že nekaj let. Odločala sem se zelo dolgo, nakar je padla odločitev in sem se naročila – najprej na pregled. Vse skupaj je trajalo zelo malo, nekoliko sem bila presenečena nad hitrostjo in morda nekoliko “frfrastega” odnosa zdravnika, saj sem se na ta pregled pripravila z vsem informacijami o mojih očeh, miljon vprašanji itd.., pa ni prišlo na vrsto nič kaj dosti od tega. Kljub temu sem si mislila, da jaz očitno preveč kompliciram, da oni že vejo kaj delajo in se naročila na operacijo. Čimprej, seveda.

Operacija je bila zame grozno doživetje. V bistvu bi na sredi kar pobegnila. Očitno sem jaz zelo občutljiva na to, da nekdo “šari” po mojih očeh, kljub temu, da sem bila dolgoletna uporabnica kontaktnih leč. Kakorkoli, vsi smo preživeli, muke so se pa nato šele pričele. Prvi dan so bile bolečine precej hude, so pa zelo hitro minile. Drugi dan je bilo že ok. Vid se je iz dneva v dan spreminjal. Čez dva dni sem odšla na odstranitev zaščitne leče, čez en teden pa za nekaj ur v službo. Vendar je bilo še prezgodaj, saj so oči zelo trpele. Mislim, da je potrebno računati kar na dva tedna bolniške.

Končna ugotovitev: jaz sem zadovoljna. 2 meseca po operaciji vidim dobro. Ni čista nula, je pa precej blizu. Zaenkrat lahko rečem, da se je vse skupaj splačalo. Upam, da bo tako tudi ostalo.

Tako, upam,d a nisem koga prestrašila, sem hotela samo realno predstaviti zadevo, ker sem jaz povsod brala, kako to nic ne boli itd itd.. moja izkušnja je bila nkoliko drugačna. Vseeno mi pa ni žal in bi se zagotovo še enkrat odločila za to.

Moj prijatelj je prestal to OP; žal pa se mu je vid čez par mesecev vrnil nazaj, kjer je je bil prej. 🙁
Po posvetu z doktorjem gre ponovno na OP, na njihove stroške.
Imel pa je enake bolečine kot ti; se prav boji prestati vse ponovno.

predvidevam, da si bila samoplačnik, pa me zanima koliko si plačala za eno oko.

midva s partnerjem o takšni OP razmišljava.

hvala

nova
Uredništvo priporoča

acjom,

Grozno, se mi kar smili. Pa veš morda zakaj do tega pride? Kar sem jaz slišala od drugih, so večinoma vsi zadovoljni. Upam, da se pri meni nič več ne bo spreminjalo.

razgrajaca,

Ja, te op. so žal samo samoplačniške. Stane pa 1000 eur na oko. Pa nekaj še za zdravila. Ni nek grozen znesek, če je op. uspešna in se znebiš vseh očal, leč, tekočin… Če ne bi bila, bi mi bilo pa itak žal vsakega centa.

Moja sestra je bila v torek – menjava leče za korekcijo in je super zadovoljna. Že vidi boljše, kot na drugo oko, ki še ni operirano, nič je ni bolelo… S tem se izniči + in- dioptrija in se naj ne bi pojavila, ker menjajo lečo. Je pa 1800 eno oko.

Hvala za opisano izkušnjo. Si bila pri Moreli?

temajka65, sklepam da gre za višjo dioptrijo? Tudi samo jo imam, me zanima bolj podrobno o tej op. Kje je bila operirana, pri katerem zdravniku?

http://kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=13803

Tudi jaz sem šla. Pred 4 leti. Dioptrijo sem imela na obeh očesih -6,5.

Sama operacija je bila zame grooozna. Bolelo še pa še.

Po 4 letih se mi vid slabša. Trenutno imam na levem očesu zopet že več kot -2,0 diioptrije, na desnem nekoliko manj.

Edino kar me tolaži je to, da sem zdaj pač šla iz nule in imam 2,0. Tako bi najbrž imela že skoraj -9,0.

skratka zadeva nikakor ni trajna. Pri meni je bilo recimo prve tri leta povsem ok. Sedaj pa se slabša in to kar hitro.

Prestala sem to operacijo pred tremi leti in je res čisto tako, kot si opisala. Še danes vidim enako dobro, kot po operaciji, še dobro, da je tako, ker še enkrat me ne spravi nobeden:) Groza, ko ti s tistim železjem fiksirajo veke in tiščijo oko narazen…brrrrr….

Hvala za vaše izkušnje, sem zelo vesela dejanskih informacij iz prve roke.

Sama imam precej višjo dioptrijo, zato bi bila vesela že prepolovljene dioptrije, ker pa – zaenkrat – po več kot 15 letih nošenja kontaktnih leč, nimam težav, samo spremljam kakšne imate izkušnje. Sicer imam skoraj stabilno dioptrijo.

Mogoče pa se bom na podlagi prebranega bolj intezivno začela ukvarjati z mislijo, da bi leče odložila v kot.

Jaz sem bila pri Irmanu (-6,0 na obeh očesih + astigmatizem) pred dvema mesecema.

Mene pa ni nič bolelo, mogoče neprijetno tistih 5 sekund, ko se ustvarja pritisk v očesu preden odstrani zgornji del roženice. Ostalo prav nič boleče. Je pa res, da sem pred operacijo zelo natančno prebrala vse o postopku in se psihično zelo dobro pripravila, tako da me tudi večje bolečine ne bi presenetile.

Po operaciji nič bolelo, so mi pa tekle solze potem še kakšne 3 ure, ampak sem tako ali tako šla direktno spat v temo. Zvečer (operacija je bila ob pol enajstih dopoldne) sem že normalno videla in šla ven na sprehod.

Moja dioptrija je bila pred operacijo 15 let stabilna, danes imam cca. 0,5 na levem in malenkost več na desnem očesu – tako sem tudi hotela, saj ne želim dobiti očal za branje prehitro. Stara sem 36.

Pred dobrimi desetimi leti sem bila v Žalcu pri dr. Irmanu. Operacija neprijetna, na trenutke boleče, ampak nič strašnega. Potem vse OK, brez bolečin, dioptrije nimam več in je še zdaj tako. S prejšnjih -12 in -13 sem zdaj brez očal. Neprecenljivo. 🙂

New Report

Close