Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Nova gripa

Nova gripa

Spoštovani,
včeraj je pediatrinja pri hčerki stari 3 leta in pol postavila sum na novo gripo. Hčerka je imela znake: naglo narasla vročina 39,5, ki je po zbijanju naglo tudi padla in potem kmalu spet narastla na 39, vročina je trajala 2 dni, suh kašelj, utrujenost, “steklene očke”. Hčerka nima apetita, vendar pa kar pridno pije. Zanima me ali bi hčerka lahko imela tudi navadno virozo, glede na to, da se mož dobro počuti, nima nobenih znakov, jaz pa imam glavobol, sem utrujena, draži me suh kašelj in čutim neprijetno rahlo bolečino v prsih nimam pa vročine (s hčerko smo neprestano v stiku)? Ali je možno, da hčerka preboleva novo gripo, midva pa ne bova zbolela? Ali je možno, da imam tudi jaz novo gripo, pa ta poteka brez vročine? Hčerka je dobila visoko vročino v noči iz nedelje na ponedeljek.

Najlepša hvala za odgovore in lep pozdrav.

Glede na to, da gripa poteka različno in od blagih do hudih potekov, bi lahko po vaših znakih sklepali, da prebolevate novo gripo.
Gripa lahko poteka samo z visoko vročino, lahko samo s suhim kašljem in bolečinami po sklepih in mišicah, lahko pa s tipično sliko z vsemi znaki.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close