Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek višina in teža 5 letnika ?

višina in teža 5 letnika ?

Za našega tamalčka sem danes od zdravnika slišala da je njegovih 106,5 cm in 16,5 kg premalo za 5 let,…. Res smo vsa leta na spodnji črti rastne krivulje, ampak sem vseeno zaskrbljena.

Prosim, če me katera lahko potolaži, ki še ima kakega suheca doma,…

Moja pikica pri 6 letih meri v višino le 110 in ima 18 kg tako da ne skrbi ne more bit vsak velik in močan

Te lahko potolažim, naša bo čez 1 teden stara 5 let in me je kar groza sistematskega. Naša meri celo 105 cm in tehta 16 kg.
Ampak je pa čist zdrav deklič, to pa največ šteje.

septembra je bil 5 in sem ga pred par dnevi izmerila pa ima 122 cm in okoli 23 kg (raje kako kg + kot pa -).

Na sistematskem so rekli da je precej velik, sicer pa mu manjka samo še 7 cm da dohiti svojega 2 leti starejšega brata 🙂

Tudi moja 5-letnica je velika. V višino meri 121 cm, težka pa je 27 kg. Je zelo zdrav otrok. V vseh letih je bila praktično bolna samo enkrat.

naš je pri 5,5 letih težak 20 kg in 111 cm. Ampak ko je nagec je videti tako grozno suh, da se mu vidijo vsa rebra.

Naš 5,5 letnik je velik okrog 120cm in ima nekje 17-18 kg. Nikoli bolan, res pa nag zgleda kot kak dahavček…

So me na sistematskem prav posebej vprašali, če kej kompliciramo okrog prehrane, MOJ ODGOVOR NE, njihov niti ni treba 🙂

Moj mali skoraj 6 letnik(še mesec dni) ima 23 kg pri 130 cm. Same kosti in koža so ga!

Sorry no, to pa pod noebnim pogojem ne mor ebit suh otrok. 20 kil na 111 cm??

Deklica 5 let- 108-110 cm, cca. 20 kg. Ni suha in ne debela.

Poznam enega samega samcatega presuhega otroka, vsi ostali “suhci” so pač samo suhi, kot je tudi prav. Ampak očitno je še vedno norma tako za dojenčke kot za otroke, da morajo lepo vzhajati.
Ta dejansko presuhi ima pri višini nekaj nad 150 manj kot 30 kg. In je že od majčkenega presuh.

Moj podpis!

Eni res ne znajo precenit, kaj je to presuho. Če bi taščo ali taščino sosedo poslušala, bi moji imel vsi čez 50kg. Grrrrr.

Uf,… vaši so vsi pravi velikani. Moj sinko bo čez en mesec star 5 let – 100 cm – 14 kg.

Res je bil prej rojen, bili smo že na slikanju kosti zaradi počasne rasti, vendar pravijo, da bo ujel vrstnike.

Drugače pa je zelo živ in še bolj gibčen. Hodi na telovadbo in vaditelj ga ne more prehvaliti in pravi, da je res izredno gibčen in telesno sposoben.

Upam, da bo hitro nadoknadil tale manjko rasti…… Ni prijetno…. Skoz merimo, skoz tehtamo….

Kmalu bomo 5 stari
Imamo 113 cm in 18,5 kg

Naš ima pet let in pol, 103 cm, okrog 15 kg. Še tašča se je naveličala jamrat, kakšen podhranjen revček je. Smo pa v moji žlahti vsi bolj majhni, zato se ne sekiram preveč …

118 cm
18,5 kg

Moj sine je bil pri 5 letih velik 114 cm in težak 18 kg.

5,5 let – 115 cm, 16 kg

Je res suhec; ampak kolikor vidim tukaj, ni edini :))

Naša triletnica ima 103 in 15 kg. Pas ni prav nič podhranjena. Lepo te prosim no.

Sem šla zračunat ITM za tvojega otroka. Z indeksom 16,2 je na zgornji meji primerne prehranjenosti, pri 16,3 se začne prekomerna telesna teža. Vzela sem starost 5 let, če daš starost 6 let, se začne prekomerna telesna teža pri 16,4.

Indeks 13,6, prenizka telesna teža. Normalna se začne pri 13,7.

Indeks 11,8, normalna teža se začne pri 13,7.

Indeks 14,2, normalna telesna teža (razpon indeksa je od 13,8 do 16,2).

Indeks 14,9, normalna telesna teža.

To je po ITM debelost – indeks ima 18,4, nad 18,2 je debelost (do 18,1 pa prekomerna telesna teža).

New Report

Close