Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vodene koze-mažete?

Vodene koze-mažete?

Naši otroci prebolevajo vodene koze.
Pri 1. smo klicali pediatra,a je rekel, da se koz z ničemer ne maže in šprica, da pač minejo.

Sedaj pa berem, da nekateri vseeno nekaj uporabljate.
Kaj?
Se obnese?

Poleg tega me zanima še nekaj.
Kljub temu, da je otrok bolan, tu in tam pač moram v trgovino po najnujnejše.
Saj ne grem v velike trgovine, pa vseeno.
vem, da so vodene koze nevarne za nosečnice.
Je možno, da se z njimi PONOVNO okuži nosečnica, čeprav jih je v otroštvu že prebolela?
Vem, da vodene koze puščajo nekajletno imunost in ne doživljenjske.

Hvala.

nisem mazala
In glede hodenja ven s takšnim otrokom-otrok nima kaj iskat zunaj-pa se tukaj ne gre za nosečnice in ne vem še kaj,ampak gre se ZA otroka
A veš kako pade imnuski sistem pri otroku ,ki ima norice ???
A res iščeš da bi se ne daj bog kaj zapletlo?
kaj da tvoj otrok če greš z nnim zdaj ven in dobi gripo ali drugi virozo-verjemi potek je potem resen in se ne konča dobro
Torej otrok ostane doma


Ampak kakšno kilo kruha, sadje vseeno potrebujem, ne?!

Imaš sosede ,prijatelje,fanta
v dobro otroka upam da ga ne boš vlačila okrog
Ker posledice so lahko hude!!!
Ni se za hecat

pike morajo bit čim bolj “suhe” da hitrejo zginejo…. namažeš samo če res srbi… tako je nam zdravnica rekla, drugače je pa rekla, da je bolje da ne. Mi smo jih ravno preboleli – nismo čisto nič mazali, res pa je, da ga ni nič srbelo.

Uh, spomini na vodene koze oziroma norice… Smo jih fasali letos marca. V bistvu jih je petletni sin prinesel iz vrtca, pa potem lepo okužil (še preden sem sploh vedela, da jih ima, ker čim sem opazila prvi mehurčke, ga je fant odpeljal k moji mami) še dojenčico (še ni imela tri mesece) in mene, ki jih nisem v otroštvu prebolela. Tamal je najboljš odnesel, mami ga je sicer mazala z eno peno, ki se kupi v lekarni, nimam pojma, če je pomagala ali ne. Jaz sem se tudi mazala z njo, pa ni bilo efekta… Tako da kar se mene tiče (in kot sem slišala od mnogih), je to neumnost. Dojenčica je pa imela zaradi noric probleme še par mesecev po tem, ko je prebolela. Zaradi ful oslabljenega imunskega sistema je fasala dve virozi. Šele nekje okoli šestega meseca si je opomogla. Ti svetujem, da bi bilo bolje, da otroci ostanejo doma, pa saj greš menda lahko kdaj v trgovino brez njih?!

Saj ne grem z nimi vsak dan v trgovino.
Kakšen obvezen opravek in tu in tam trgovina pa sta neizbežna.
Sploh če vodene koze preboleva več otrok in drug za drugim.

Pri enem otroku bo v vrtcu sovrtičkar vsak čas dobil sestrico/bratca.

Imam samo nekaj za povedat- GROZA
A bi rajši otroka imela v bolnici in da se zakomplicira??
Očitno tega ne zastopiš kajne

Moj jih je prinesel domov, ko je bil drugi star 3 mesece, pa jih ni dobil nihče drug v familiji …

Drugače pa pravijo, da se zdaj vodenih koz ne maže več – bil je pa to nek “medicinski puder”, ker se pod tem pudrom še dalj časa sušijo in je več možnosti okužb. Dobro pa je imeti tisti sirup, (mislim da je Claritine, ki ga dajo tudi ob alergijah) da ne srbi preveč.

Jaz sem bila s tamalo doma skoraj dva meseca! No, enega pa zihr samo zaradi noric. Pa kaj sem lahko naredila. Če sem imela opravke itd., sva se že s fantom nekako organizirala, da je bil on ta čas pri njej, ali je pa tašča uletela ali kaka prijateljica.

v lekarni se dobi POX Clean pena – super zadeva za norice. Pa če daš še 2x na dan Claritine sirup bo čisto o.k.
Samo ne pa letat naokrog, tako kot so ti že druge pisale. Otrok potrebuje počitek. A če bi imel 39 vročine bi tudi morala v trgovino z njim???

Virus noric spada v družino herpesov in sploh ni nedolžen. Če si v otroštvu že potrjeno prebolela norice ali vodene koze (to je eno in isto, odvisno samo, kje v SLO živiš), potem imaš zaščito. Zelo visoko zaščito imajo tudi dojeni otroci mam, ki sojih že prebolele in dojijo. Če si noseča in sumiš ali imate potrjene norice, ti lahko ginekolog da napitnico za testiranje in kasneje zaščito pred noricami.

Zelo pgosto imamo otroci, ki prebolevajo norice visoko vročino, kar zbijaj s paracetamiolom v katerikoli obliki. Za srbenje lahko Claruitin ali kak antihistaminik, ni pa nujno, da pomaga. V lekarni dobiš zgoraj omenjeno kremo, ki hladi in s tem naj bi tudi manj srbelo. Otroka lahko nežno tušišar in potem otreš, ne pa kopaš in potem brišeš z grobo brisačo. Nekateri pravijo, da pomaga tudi mazanje pikic z Donatom.

Otrok, ki dobi virus, je najbolj kužen tri dni, preden se začnejo pojavljat prvi mehurški in je kužen do zadnjega vodenega (ne suhega) mehurčka. Zagonov je ponavadi nekaj, trajajo pa do 10 dni.

Po prebolenih noricah je imunski sistem zelo porušen in otrok je v tem času zelo zelo dovzeten za vse, tudi banalne okužbe. Če le imaš možnost, naj zaradi otroka in ne drugih, ostane doma še vsaj en teden po tistem, ko ni več kužen, ali pa še raje kak dan več.

Kaj poemni, če več otrok zaporedoma preboleva norice vem. Letos spomladi je najprej ena ob mojih dveh (obe stari do dve leti) pristala zaradi akutnega bronhiolitisa na kisiku v bolncii. Ko so jo tako tako poštimal, je dobila norice, dve dni po zadnjem suhem mehurčku jih je dobila ta druga. Če verjameš ali ne sem bila 12 tednov samo doma. Sier sem bila še na porodniški, a vseeno. Ven sem šla šele, ko je prišel domov mož, večkrt sem uporabila spletno naročanje, ali pa so mi shoppingirali drugi. Nisem niti razmišljala, da bi me mikal BTC ali kaj podobnega. Ko sem zvečer končno dobila možnost, sem obula teniske, oblekla jakno in em šla na zrak, ker bi se mi drugače sfuzlalo.

Ti pa nujno javi v vtrec, da doma prebolevate norice. Morda sploh ni slabo, da jih dobite vsi zdaj, ker imate potem zadevo rešeno za vedno.

Ne vem, kaj so tako nujni opracki, a zagotovo jih sama ne bi opravila skupaj s tako bolnim otrokom.

Teden nazaj sem pisala o naših norih noricah.
Jaz sem mazala prve mehurčke s Tekočim pudrom z benzokainom za norice. Če so se zagnojile, kar po glavi so se na veliko, sem očistila rano z fiziološko in gor po nasvetu pediatrinje, natrosila bivacin.
Punca, 3 letna, je imela vročino le dva dni, skoraj 40. Sicer je imela mehurčke povsod. Celo v očesu so jih ima.

_ * _ * _ * _* _* _ * Itak se vedno zgodi drugače, kot pričakujem :)

Pri nas doma so eden za drugim za noricami obolevali hčera, sin, in mož.
Na infekcijski (tja se peljala moža, ker je bilo zelo hudo), so nam zabičali, da noric se z NIČEMER NE MAŽE, ker če dobijo koga z zapletom, dobijo takega, ki se je s čim mazal.
Navodila pa so bila naslednja:
– z ničemer mazati
– po potrebi jemati Claritin
-Tuširanje večkrat dnevno z mlačno vodo (od tega 1x-2x poleg uporabimo še blago milnico, da kožo razmastimo), drugače pa samo z vodo, to velja tudi za lasišče
– kože se po tuširanju ne briše, ampak se jo popivna, do konca pa posuši s fenom.
– veliko piti
– po vsakem tuširanju zamenjati celotno perilo in pižame

Po tistem , ko smo začeli z rednim tuširanjem in koža ni bila več zamaščena, nam je v roku pol dneva pri vseh začelo iti na bolje.

Mi smo tudi uporabljali POX Clean peno, ki izpuščaje suši in dezinficira, ker največji problem je bakterijska okužba izpuščajev. Posledično zmanjšuje srbenje. Ta pene se super obnese! Tudi zdravniki jo priporočajo. Pa uporaba Klaritina, seveda, če je veliko izpuščajev.
Naja

New Report

Close