Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Alternativa Zdravilstvo Razkisanje – več vprašanj

Razkisanje – več vprašanj

Pozdravljeni!
Zadnjih nekaj mesecev sem posvetila svojemu zdravju in začela z ukrepi za razstrupljanje. Najprej nekaj o meni: stara sem štirideset let, 2 otroka, kakšnih hujših težav z zdravjem nisem imela, seveda pa precej takih, ki za uradno medicino ne pomenijo nič posebnega: pogosti in močni glavoboli, obdobje s pogostimi virozami in anginami in ogromno zaužitih antibiotikov, obdobje z alergijami… Zadnje čase sem se počutila precej zdravo. Odločila pa sem se za preventivni pregled, ki je obsegal tudi UZ trebušne votline. Bila sem zelo neprijetno presenečena, saj so bile na več organih odkrite spremembe, po vsej verjetnosti benigne, npr. miom na maternici… Vse spremembe so še zelo majhne, tako da za zdaj hodim le na redne UZ kontrole. Vse ostalo je bilo v redu, ugotovljen je bil le nekoliko povišan holesterol. Sama sem kljub drugačnemu mnenju zdravnikov, ki pravijo, da je to v moji starosti običajno, te spremembe vzela kot zelo resno opozorilo in se odločila, da temeljito spremenim svoj življenjski slog, še prej pa se poskusim čim bolj razstrupiti. Moja prehrana je bila namreč zelo nezdrava, saj so pretežni del sestavljali ogljikovi hidrati. Zaužila sem tudi ogromno belega kruha in sladkarij. Med iskanjem informacij sem naletela na vaš forum in se odločila, da se bom držala vaših nasvetov. Najprej sem si izmerila ph vrednosti urina, ki so bile vse tri dni ob vsakem merjenju enake – najnižje. Ukrepi so bili naslednji: zjutraj velik kozarec vode z limono ali grenivko, popoldne velik kozarec zelenjavnega soka, vmes voda z bazičnim praškom. Hrana: ogromno zelenjave, nič mesa, nič bele moke in nič sladkorja. Mleka ne pijem, ohranila pa sem ostale mlečne izdeke (skuta, sir, jogurt) in jajca. Kruh samo domač polnozrnat. Veliko olivnega in nekoliko bučnega olja. Dopoldne občasno samo sadje – v glavnem jabolka. Naredila sem kuro s klistirjem, začela z bazičnimi kopelmi, ki jih izvajam 1-2x tedensko, zamenjala skoraj vse amalgamske zalivke (ostale so še 4), začela uživati alge chlorella in kasneje še probiotike.
Rezultati: v prvih nekaj tednih sem iz 70 kg shujšala na 60 kg, nato pa se je teža ustalila, glavoboli so povsem ponehali. Močno so mi začeli izpadati lasje, menstruacije so pogostejše (na 3 tedne).Prebava se je uredila, vendar je blato lepljivo. Drugače je počutje kar v redu.
Po 3 mesecih sem za 10 dni prekinila z vsemi ukrepi (potovanje). V tem času sem uživala vse razen mesa. Ph vrednosti so bile naslednje: 1. dan 5,5; 5,8; 5,8; 5,8; 7,0; 6,7; 5,8; 6,1; 6,7; 6,4; 2. dab 6,1; 6,1; 6,7; 7,3; 6,7; 6,1; 6,4; 3. dan 6,1; 5,8; 6,4; 5,8; 7,0; 6,1; 5,5. Sedaj z ukrepi ponovno nadaljujem. Prosila bi vas za nasvet, ali so navedeni ukrepi zadostni, ali je potrebno storiti še kaj. Poleg tega sem ugotovila, da je ph odvisen od hrane in pijače, ki jo zaužijem – ta se odrazi takoj ob naslednjem merjenju. Zadnji dan sem lahko že vnaprej natančno napovedala, kakšen bo ph. Če nisem jedla nič in veliko pila, je bil ph zelo visok, če sem zaužila hrano, ki deluje kislo, pa je bil zelo nizek. Količina pijače je ph vedno omilila. Ali je običajno, da se to tako hitro odrazi na urinu? Prosila bi tudi za nasvet v zvezi z zgoraj omenjenimi težavami. Opravičujem se za zelo dolg mail in se zahvaljujem za odgovor.

Najprej tale dobrohoten nasvet (tudi za druge pisce) – besedilo se veliko lepše bere, če so vmes odstavki. Še posebej pri branju iz ekrana je to pomembno.

Je pa vaše sporočilo zelo razveseljujoče, saj daje upanje, da vsaj nekateri upoštevajo nasvete s tega foruma in so pripravljeni spremeniti življenje. Upam, da bodo vaše besede navdihnile še kakšenga dvomljivca. Boste postali njihov trener?

Veliko ste že naredili oz. delate. Vendar so vrednosti pH še vedno prenizke. To ni nič presenetljivega, saj razkisanje traja 9 do 12 mesecev. Na žalost hitreje ne gre, razen z bazičnimi infuzijami. Jaz bi jih v Nemčiji lahko dajal, v Sloveniji pa o tem samo sanjam …

Prehrana je zelo dobra, samo na mlečne izdelke pazite. Naj jih bo res malo, predvsem za užitek. Takoj sem postal pozoren na zamenjavo amalgamskih zalivk. S tem je lahko tudi povezano izpadanje las in pogostejše menstruacije. Po končani zamenjavi boste se morali dobro posvetiti tej temi. Mogoče bi naredili test za težke kovine (urin), da bi videli, kako močno ste še zastrupljeni. Pri miomih je to še kako pomembno. Blato je lepljivo zaradi glivic, še vedno so razširjene, ampak se bo že uredilo, če boste pridno nadaljevali z dieto.

pH urina je odvisen od količine mineralov v hrani oziroma tudi o količini snovi, ki lahko v telesu kislo reagira. Če ne pijemo in jemo, ni mineralov, zato je urin kisel, saj nima na razpolago baz za vezanje kislin.

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Pozdravljeni.
Zelo me zanima uporaba sode bikarbone za razkisanje.Spomnim se,da jo je uporabljal moj stari ata za pekočo zgago in to kar pogosto.Sedaj pa se ne spomnil, da bi jo še kdo uporabljal.Ali ima kakšne stranske učinke?

nova
Uredništvo priporoča

Soda bikarbona je primerna, če nas 1 do 2 x na leto peče zgaga. Za razkisanje telesa pa ni primerna, saj veže želodčno kislino (če imamo premalo kisline ni dobro za prebavo, bakterije, virusi, paraziti preživijo v želodcu in pridejo v črevesje).

Preberite tudi:

http://med.over.net/forum5/read.php?177,4132447,4923685#msg-4923685

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Pozdravljeni g. Dominik,

zanima me, kakšno dieto oz.kaj svetujete pri miomih. Imela sem tudi kandido, bila dosledna pri dieti, pila sem vaše bazične praške, začele so se mi tudi zelo močne menstruacije.je lahko vse to posledica čiščenja? lahko z ustrezno dieto miom sam izgine?

hvala za odgovor.

Miomi, ki so večji kot 4 cm, zelo redko izginejo sami od sebe. Takšne so vsaj moje izkušnje.

Tudi ne poznam nobenega, ki bi že pogruntal, zakaj nastanejo miomi. Povezani naj bi bili z zastojem trebušne limfe. Nekih strašnih uspehov pri zdravljenju pa ni. Zato svetujem, da se odločite za operacijo, če ste še mladi. Če ste stari čez 40 let, počakajte z operacijo do menopavze. Kirurgi zelo radi odstranijo še kaj drugega kot miom, zato si je potrebno poiskati odgovornega kirurga. Preventivno odstranjevanje maternice ali drugih organov nima smisla.

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Ali lahko bioresonančna terapija pomaga?

Ne, kot sem napisal, še ne poznamo niti vzroka za nastanek miomov. Moja dobra prijateljica (nemška zdravilka) je imela miom in poskusila skoraj vse. Na koncu se je morala odločiti za operacijo.

Seveda lahko najprej poskusite z alternativno medicino in bioresonanca je lahko v veliko pomoč za diagnosticiranje.

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

New Report

Close