Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Astma in druge pljučne bolezni kašelj in težko dihanje

kašelj in težko dihanje

Kdaj sta kašelj in težko dihanje lahko zaskrbljujoča? Sama imam namreč kdaj pa kdaj obdobja, ko težje diham in tudi kašelj se pojavi, nato pa ščasoma izgine. Res je, da ko se pojavita je precej hudo, vendar do sedaj se še ni razvilo v nič večjega ali resnega. Morda se pa motim. Preseneča me namreč pogostost tega pojava, kar mi ni niti malo všeč. Ali mi svetujete, da se naslednjič odpravim k zdravniku, saj težave trajajo vedno dlje časa in tudi vsakič je kašelj močnejši, dihanje pa oteženo. Vesela bom vsakršnega nasveta.
lep pozdrav minka

Spoštovana gospa,

zanimivo vprašanje, ki kaže, kako se ljudje medsebojno ločujemo. Nekdo čaka leta, drug pa se ob enakem simptomu takoj odpravi k zdravniku. Ob tem je morda nenavadno, da nas nedvomno grozeči znaki, kot je pojav krvi v vodi, blatu ali izpljunku pogosto ne pretresejo dovolj za hiter obisk pri svojem izbranem zdravniku. Ali si ne priznamo, da smo bolni? Ali se bojimo izvedeti resnico? Nedvomno pa se nemudoma odpravimo po pomoč ob težavah, ki jih zelo čutimo, na primer ob nenadni močni bolečini v prsih.
Kdaj torej ob kašlju ali težki sapi k zdravniku? Po mojem prepričanju seveda kar takoj. Saj ne veste, kaj je “zadaj”. Ta simptoma sta lahko znak mnogih bolezni. Od povsem nenevarnih do takšnih, kjer je treba hitro ukrepati.Seveda ni smiselno čakati na pomovitev težav! Zdravniki bodo znali ugotoviti vzrok vaših občasnih težav tudi v obdobju, ko ste brez njih.

Lep pozdrav
prof.dr. Stanislav Šuškovič

prof.dr.Stanislav Šuškovič

New Report

Close