Najdi forum

darilo 80 letni babici

Prosim za nasvet. Tašča je krasna ženska, čeprav glede daril zahtevna. Želela bi ji ugoditi, kar pa tudi pomeni, če izberem darilo, ki se bo njej zdelo primerno, bo tudi njeni mami najbrž všeč. Ker ona najbolj pozna svojo mamo. Ko smo razmišljali o darilu za njeno mamo, nič ni bilo dovolj dobro, ker je 80 let kar okrogla številka, mogoče zadnja okrogla. Čeprav se taščina mama dobro drži za svoja leta in je kar skromna in srčna ženska.

Gospa rada slika in oblikuje kipe, najraje pa ima mir, in čisti zrah, ki jih po dnevi in po noči ni zaradi gostilne. Gostilne se ne moremo znebiti (kar bi ji resnično najbolj pomenilo, da se ji ne rola, da se naspi). Ampak ne gre, ker so lastniki vplivna mafia. Kakšen namig, kaj potem lahko?
Od tašče in njene sestre je dobila potovanje. Masaže ne pridejo v poštev, noče. Nerodno mi je pridet in voščit brez nič ali z premajhnim darilom. Toliko tega mi je že v mislih, a je vse nekam majhno in nepomembno.
Pomagajte z nasveti, prosim;)

Ljudje pri 80 imajo večinoma vse. Prinesi ji vejico orhidej, poskusi se dogovorit v cvetličarni, da res dobiš svežo. Mogoče bi si pa ogledala kašno predstavo npr. gledališko ali drsalno revijo na ledu, ki bo v Tivoliju. Lahko pa ji naredite doma izdelane bone za različne storitve, ki jih bo koristila tekom leta, npr. izlet po njeni želji, nabava v trgovini, pospraviti stanovanje, zlikati perilo, urediti nohte, narediti frizuro, odnesti smeti…. Vi jo najbolje poznate in veste kaj ji veliko pomeni in kaj potrebuje. Seveda lahko storitve opravite sami ali pa nekdo drug.

Lahko pa ji date v košarico npr. različne čaje, olivno olje, kavo, tropsko sadje itd. .

Jaz se vsekakor nagibam za stvari in usluge , ki jih lahko porabi.

sedaj primišljujem in se mi prav smešno zdi da sem se ravno danes spraševala kakšno lepo darilo bi podarila za božič prababici.ker je stara že 85 let ima vsega dovolj in ni zahtevna.
pa sem prišla do res lepih kipcev v obliki angelčkov.sem gledala in razmišljala ampak potem to vseeno nisem kupila,bom pa šla verjetno kasneje kupiti.
Zato se včasih lahko vprašate ste sigurne da so mame tašče tako zahtevne kot se kažejo.kaj pa če bi ji bil skromno darilo ki je iz srca dano največ pomenilo.
Stara je že veliko.Misliš da bi ji bil en lep kip angelčka všeč in zraven lepo posvetilo napišeš zraven.recimo standartna voščilnica spodaj pa nekaj v zvezi z zdravjem in kipcem.Jaz vem da moja prababica bi bila tega zelo vesela.saj angeli imajo pač naziv da te varujejo pred nesrečo,boleznijo.
mislim da za svoja leta želi od vas čeprav tega ne pokaže to da jo imate radi,da jo spoštujete in ko potrebuje pomoč da ji tudi pomagate.zraven pa še kakšno skromno lepo in iz srca dano darilo.
naj te ne zavede njeno vedenje s tem da je zahtevna.

nova
Uredništvo priporoča

Jaz sem moji babici, se pravi očetovi ( ki je bil v tem času že pokojen ) mami, kupila velik rožni venec, ki si ga je obesila na steno v sobi in je vsak dan zmolila za pokojnega sina, in mene kot njeno vnukinjo, molitev, ki naj bi nam pomenila lepše življenje. Mi je bilo vedno lepo pri srcu, kadar sem prišla na obisk k babici, da mi je rekla, da se preko rožnega venca pogovarja z mojim očetom. Žal je babica že pokojna.

Pa brez zamere, nisem verski fanatik.

Marjana

Kaj pa, če bi se navezala na taščino darilo in ji poleg prečudovitega šopka daš v kuverti kar denar za na to podarjeno potovanje s kakšno knjigo ali zemljevidom cilja potovanja?
Denar je v teh časih primerno darilo, pa še tašči bo všeč.
Res je težko ugoditi starejšim osebam, ki jih imamo radi.Vso srečo pri izbiri!

http://www.unikatnazaja.blog.siol.net

so unikati, (angelčki, rožice, živalice…) morda vam bo pa kaj všeč

na eni od turističnih agencij prodajajo prav zanimivo storitev. taščenbal v somaliji-all inclusive storitev,…. je za razmislt!
drugače pa masažni aparat za noge, fajn zadeva, relativno poceni in absolutno uporabna

Lepo in osebno darilo je kakšen portret. Posamezen, družinski, ljubezenski, otroški… Ma vse sorte… Kolegica riše ful lepo in za đabe:
http://metkaonlinehallofart.blogspot.com/

New Report

Close