Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek moje belo perilo ni tako belo kot bi hotela??

moje belo perilo ni tako belo kot bi hotela??

sploh ne vem kaj naj dam zaen prašek da bi bilo belo perilo bolj belo.?

Mama prisega nameso predpranja na prvo pranje na 40.

Zame je še zmeraj zakon Persil Gold, super belo, dišeče perilo.

Poglej par postov niže (včeraj).

sploh ne vem zakaj ste nekateri tako mahnjeni na belo. verjetno zaradi reklam.

Enako!

Meni je kolegica na to odgovorila: ja, ljuba duša, jaz imam mogoče samo 1 komplet belega perila, vse ostalo je pisano, ravn zaradi tega, ker če ne, je ful kmalu vse sivo, zato kupujem bež, rjavkasto, kožne barve, in vse možne nianse razen bele.

Tudi sama upoštevam njen nasvet in v predalu imam le eden komplet bele barve, ki ga perem s tekočim Dashem. in še en nasvet, da se ne živciraš zaradi “nebelega” perila, kupujem ga v H&M kjer za nizko ceno dobiš odlično kvaliteto, veliko izbire, za otroka in zase kupujem tam že kar nekaj let.

In ja, Persil Gold (iz Muellerja) je meni tudi resda odličen za brisače, kuhinjske krpe, rjuhe…

Pozdravljena punca
Za tvoje belo perilo ti priporočam, da kupiš v Milerju, ki je v eni škatli kot prtiček, ki sivino vso pobere, ko daš zraven cunj prati. Preverjeno 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Perem pa tudi z Persilom in še dam mehčalec Silan in perilo je belo kot sneg dišeče pa, da ne govorim. Kupi si te lističe in za vsako pranje daj listek notri in boš imela belo perilo. Ali, če se ti pobarva kakšno perilo, ko daš naslednjič prati- daš listič in vso pobarvano barvo vzame dol. Prevejrno 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Cena je cca. 3€. Kupiš si lahko tudi kot neki prah, ki je gor narisano belo perilo npr. spodnjice pa modrčki itd. Tisto daš malo notri pri pranju in je belo kot sneg. Jaz sem dala pri zavesah in sem zelooooooooo zadovoljna….
Upam, da sem ti vsaj malo pomagala in lp,

In za to, da se doseže ena brezvezna barva (ali pa vonj, saj je isto), se spusti v vodo še večje količine kemikalij, kot se jih že sicer. Bomo vsi hodili oblečeni v snežno belo, dišeče in sploh super duper, za pit bo pa prozorna gnojnica z dodatkom lističev iz Muellerja. Juhu, le tako naprej, dobra vzgoja potomcev, ni kaj.

Sem že parkrat napisala, pa bom še enkrat. Meni je perilo sivelo zaradi stroja. Ko sem zamenjala stroj, nimam nobenih težav več. Perem vse belo skupaj, uporabljam minimalno količino praška iz Hoferja, nobenih dodatkov, listkov, praškov, blabla, in to je to.
Očitno stroj ni dovolj kuhal.
Pravijo, da zna biti vzrok tudi v preveliki količini praška. Ne škodi poskusiti.

Pri nas nimamo takšnih problemov ker peril sploh ne peremo 😀

Jaz ti priporocam Ariel, zame mu noben drug prasek ne pride blizu. Pa stroj je tudi pomemben, kot je ze nekdo prej napisal.

Perilo postane zaprano (tudi) zaradi mehčalcev in preniskih temperatur vode (ne peri pod 60). Namesto mehčalca raje uporabi nekaj žličk kisa, perilo bo vseeno mehko in bo ojačalo vonj po detergentu. Če je enkrat zaprano, bo težko nazaj belo, ampak recimo, da poskusiš, če imaš priložnost s Tide original. Si ga naročam iz ZDA, ki je mnogo boljši kot evropski, ki ga menda (nepreverjeno) po licenci delajo v Turčiji. Ker imam tistega belo-belega vse manj, ga ne porabim prav dosti. Preostanek bo naredilo sušenje na soncu, ampak v mestu ti ne bo uspelo. Naj omenim še to, da v pranje, če je le možno, sortiraj izključno beljeno perilo, sploh pa ne dodaj toniranih tkanin, tudi če so bež. Tide original je odličen tudi za skoraj vse vrste madežev in maščob, pred pranjem dodaš direktno na madež.
Če ti je to pač pomembno, meni že zdavnaj več ni, ker to so samo stvari in poskušam v življenju manj pomembne postopke racionalizirat v čimbolj enostavne.

Na 90 stopinj ga operi, pa bo belo. Če pereš na manj, slej ko prej rata sivo.

se stroj sploh kaj ogreje

Ne imej belo perilo, a ni dolgočasno, izberi barvno.

In za to izjavo si povleklo prastaro temo ven???
Ves, ce mogoce zacnes prat perilo, ti ne bo v zivljenju tako dolgcas, da moras brati teme stare skoraj 10 let!!!!

Belo perilo perem na visokih temperaturah (na 95 ali na 60), dodam višji nivo vode, prašku pa dodam žico sode bikarbone. Oprano perilo dam še enkrat na izpiranje, ker imam težave z alergijo. Mislim, da imam res belo perilo. Vsaj moja soseda vedno pravi. Če je kaj bolj umazano in poflekano, pa preden dam v pralni stroj, zdrgnem z milom ročno.
Današnji stroji so zelo varčni in uporabljajo malo vode, prav zaradi tega pride do tega, da perilo ni prav oprano.

Pozdravljeni,
moja skrivnost čistega, belega perila je Faks pralni prašek, soda bikarbona in alkoholni kis skupaj v pranje in nato mehčalec…. soda in kis iz Eurospina….zaenkrat deluje….

New Report

Close