Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Genetika v nosečnosti in NIPT Kromosomske preiskave

Kromosomske preiskave

Pozdravljeni.

Oktobra sem umetno prekinila nosečnost zaradi srčne napake na plodu, ki ni bila združljiva z življenjem. Kdaj lahko pričakujem izvide kromosomskih preiskav?
Ali priporočate, da preden se odločim za novo nosečnost, počakam na rezultate preiskav? V družini sicer nimamo prirojenih srčnih napak.
Prosim za odgovor.

Pozdravljeni,
Rezultati kromosomske preiskave so dokončani v dobrem mesecu po po prejemu tkiva. Najbolje, da po izvidih povprašate v ustanovo kjer so obravnavali vašo nosečnost.
LP

Spoštovani,

za mano je več splavov, sedaj grem na genetske preiskave. Na IVF pridelam eno ali dve celici.
Stara sem 40 let, FSH je 13.

Kaj si lahko obetam od genetike, glede nato, da pridelam tako malo celic. PGD verjetno ne pride v poštev, torej kaj ?Mi genetika lahko pomaga do svojega otroka?

Spoštovani,
upam da se boste o o tem lahko pogovorili na genetskem posvetu, takrat, ko boste dali kri za kromosomske preiskave saj odgovor na vaše vprašanje nikakor ni enoznačen.
Najbolj pošten odgovor na zastavljeno vprašanje je, da vam lahko pomaga predvsem narava.
LP

Seveda lahko razmišljate tudi tako kot ste napisali. Nekaterim redkim parom pa je PGD vseeno omogočila rojstvo zdravega otroka.
Ugotovitev, da je eden od partnerjev nosilec kromosomske preureditve sama po sebi ne pomeni, da lahko zanosite le z donorjem. To je le ena od opcij, ki jo lahko izberete.Večina prenašalcev kromosomkih preureditev ima lahko svojega zdravega otroka.
LP

New Report

Close