Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kako ugotoviti, da ima otrok dominantno levo oko in desno uho?

kako ugotoviti, da ima otrok dominantno levo oko in desno uho?

kako to ugotoviti

s čim se ukvarjate pri otroku…da bo ja poseben…

Uho: Na katero uho nasloni telefonsko slušalko, gsm? Povem ti na uho – katero uho no nastavil?
Oko – poglej skozi kartonski tulec (daljnogled), na katero oko ga bo položil? Poglej skozi ključavnico/slamico – katero oko bo položil k luknji?
Ipd.

Naš ima dominantno desno roko (piše, je z njo) in levo oko (skozi tulec pogleda z levim očesom). Baje zato posledično obrača črke in številke, piše od desne proti levi ipd. (1. razred).

Poznam to definicijo, je imela moja hči, ki je levičarka, iste težave, ker ima baje dominantno desno oko. Pri pisanju ni bilo težav, le pri glasnem branju, baje so se ji obračali zlogi, tako je rekla logopedinja. Pa ni potrebovala nič kaj posebnega, le s kartončkom smo si pomagali bolje fokusirati pogled na vsako besedo posebej med branjem in v dveh letih je bilo odpravljeno, zdaj je čisto povprečna dijakinja. Problem je bil le ta, da so ji to težavo odkrili šele v 4.razredu, pa sem jim jaz od 2. razreda non stop govorila, da nekaj ne štima, pa so rekli ,da je trema, da je branje osebna zadeva, potem so mi pa rekli, da je to pa zelo pozno za pomagat. Takrat sem bila kar razočarana nad tem delom obravnave otroka.
Korajžno, pomagajte otroku zdaj in ne se ustrašit.

Se opravičujem, sem šele sedaj videla, ste v drugem delu govorili o ušesu.
Morda pa bo izkušnja komu drugemu v pomoč.Vseeno vso srečo!

New Report

Close