Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek se strinjate, da se za povečanje socialnih pomoči poveča dajatev iz osebnih dohodkov zaposlenih?

se strinjate, da se za povečanje socialnih pomoči poveča dajatev iz osebnih dohodkov zaposlenih?

saj ne vem kaj si naj mislim o tem, ko to preberem na strani CSD Šiška. Ja, niso vsi zaposleni za v isti koš, daleč od tega. Je pa ogromno, ma preveč takoh, ki se šlepajo na njej in se imajo lepo. na koncu pa rečejo, saj se mi ne splača delat, če pa toliko dobim ko sedim doma, ti pa delaš 3 izmensko delo.

Torej?

Najprej naj pometejo z lažnimi prejemniki socialnih pomoči (lažne samohranilke, lažni nezaposleni..), potem se bomo pa pogovarjali naprej.

Še malo in bo soc. pomoč višja od minimalne plače.

Ja, ampak to ne pomeni, da so socialne pomoči previsoke, ampak da so plače prenizke.
Tako soc. pomoč kot minimalna plača nista ne za živet ne za crknit.

Mislič je lepo rekel, da se ne bodo plače povišale, ker bo še več nezaposlenih. Piz……pol pa naj on dela za ta denar. Mater samo čujem za tega degenerika pa mi dekl v luft vrže. Važno, da ima on in njemu podobni. Torej jaz lahko z 400€ na mesec futram sdebe in otroka, on pa s koliko??????????

Samo Hribar je lepo rekel, da se ne bodo plače povišale, ker bo še več nezaposlenih. Piz……pol pa naj on dela za ta denar. Mater samo čujem za tega degenerika pa mi dekl v luft vrže. Važno, da ima on in njemu podobni. Torej jaz lahko z 400€ na mesec futram sdebe in otroka, on pa s koliko??????????

Poznam ljudi, ki vsak dan hodijo po osem ur v službo in na koncu dobijo manj kot nekateri, ki jih tudi poznam, s socialnimi prejemki. Je to pošteno? Ne, ni. In me čudi, da ti ljudje sploh še imajo motivacijo delati.

Proti ! In to iz razloga, ker je marsikateri zaposlen tako reven, da še za jest nima ne da bo še več dajal od svoje že tako mizerne plače za tiste lenuhe, ki nočejo delat.

Brezveze, da se razburjate. Itak je jasno, da soc. pomoč ostane na takšni ravni kot je. Enostavno nimajo kje vzeti, razen če se dodatno zadolžijo.

Naj raj preverjajo komu dajejo soc. pomoč in kako dolgo. Nenormalno je, da se dobiva 5 let in več.

Vedno pozabimo povedati, da tisti s socialno pomočjo imajo še druge privilegije, od tega, da dobijo višje otroške, plačajo manj vrtca, manj dohodnine, višje štipendije… morda pride v poštev tudi da jim država plačuje prostovoljno zdravstveno (ne vem točnega kriterija), pa še kaj bi se našlo, in ko bomo končni znesek tega socialca primerjali s končnim izračunom garača, ki dobi minimalno plačo, lahko šele rečemo, kdo je bolj ubogi. Se ve.Jih imam preveč okoli sebe z minimalno plačo, pa tudi preveč jih poznam, ki že leta in leta molzejo državo, ker se ne splača furat šiht za 420 eur neto mesečno.

New Report

Close