Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Apikotomija – kaj jesti

Apikotomija – kaj jesti

Imela sem apikotomijo na enki in dvojki. Zanima me, kaj ste jedli tisti teden, ko ste imeli šive in kako ste si umivali zobe. Jaz sem zaenkrat samo na sladoledu.

hvala

umivala težko. jedla sem pa vse. ni blo krize

Praviš, da si vse jedla. A se ti hrana ni zatikala med šive? Ne predstavljam si umivanja. A si lahko malo bolj natančna?

Dvakrat apikotomija na petici, obakrat “jedla” po tri dni miksano hrano s slamico, potem sem počasi prehajala na mehko kuhano hrano. NI bilo šans, da bi jedla normalno. Miksala sem vse – solato, krompir, meso, zelenjavo… S ščetko pa nekaj dni čimdlje, so mi zabičali na Stomatološki kliniki.

poješ in prežvrglaš z vodo. nisem dlih skorje jedla tam ampak ostalo pa.umivaš si lahko z palčkami za osvežitev ust, za nepokretne bolnike. ja se da, če najdeš način. šive sem si sama odstranila po tednu dni. lp

No, tile nasveti pa tudi meni pomagajo :)))
Me čaka apikotomija čez 2 tedna. Upam, da ne bo prehudo….

Mož je imel apikotomijo na zgornjih enkah in dvojkah (na štirih zobeh).

Jedel je čokolino, gres, mlečni riž, kremne juhe, pire, omake iz mletega mesa ….
S ščetko je čistil samo zadnje zobe, sprednje je bolj božal.

Vsako uro do dve je v ustih razžvrkljal 1 dl žajbljevega čaja.

Po enem mesecu zobozdravnik ni mogel verjeti, da se mu na dlesnih praktično ni poznalo, kje ga je sploh rezal!

Kje ste opravljali operacijo in ali ste šli z napotnico oz. samoplačniško. Ker meni so za 3 zobe kar naračunali samoplačniško cca 900 eur.


Na Stomatološki kliniki z napotnico.

New Report

Close