Med.Over.Net

Družinska medicina

Odgovarjajo: Sašo Rebolj, dr. med., spec. družinske med.

Vse o splošni medicini, boleznih, zdravniških pregledih, zdravljenju, diagnozah in o tem, kako si povrniti zdravje.

Sašo Rebolj , dr. med., spec. družinske med.

SRebolj

žolčni kamni

Default avatar

mom

V začetku decembra grem na odstranitev žolčnega kamna. Povedano mi je bilo, da bodo poskusili tole zadevico uredit najprej lapraskopsko, če pa ne bi šlo vse tako, kot bi moralo, mi ga bodo odstranili klasično operativno. Lapraskopski postopek je verjetno postopek vtika tistega črevesa skozi usta...ali to zadevo opravijo, ko sem pod narkozo..upam, da ne počnejo tega brez nje.
In koliko časa bom morala ostati v bolnišnici? Pa doma? In kaj mi še sledi zatem?

LP
mom
Default avatar

Janko Kersnik

Spoštovani!

O moj bog, ali vam niso razložili kako potekata operaciji? Laparoskopska operacija nima nič skupnega z gastroskopijo, temveč vam bodo na trebuhu naredili štiri zareze, skozi katere bodo uvedli tanke cevke - instrumente, s pomočjo katerih bodo izrezali celotni žolčnik s kamni vred. Pri klasični operaciji naredijo rez pod desnim rebrnim lokom (okoli 15 cm) in naredijo operacijo. Ta način pride v poštev, če ni mogoča izvedba laparoskopske operacije. Ker ste med posegom v anesteziji, vas takrat ne morejo vprašati za pristanek in zato morate privoliti v klasično operacijo pred posegom. V nasprotnem primeru bi vas ob neuspeli laparoskopski operaciji zašili, kamne pa pustili za kdaj drugič, ko bi vi dovolili klasično operacijo. Seveda vam priporočam, da se postite natančneje poučiti od kirurga, ki vas bo operiral, saj vam bo to lahko veliko lepše in podrobneje razložil. Moje znanje kirurgije je namreč na moč skromno.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Moderatorji

Sašo Rebolj , dr. med., spec. družinske med.
SRebolj