Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek tiste ki hodite delat zakaj vsak dan visite na forumih in pišete nimate dovolj dela

tiste ki hodite delat zakaj vsak dan visite na forumih in pišete nimate dovolj dela

glede na prejšne izive kdo je doma in kdo dela.
Me res nekaj zanima.Ne rečem da tiste ki ste doma po sili razmer ali kako drugače da ste na forumih in pišete,saj se v mes najde tudi čas.
Ne razumem pa da vse ki se tako hvalite in hodite v službo in služite denar zakaj ves čas vesite na forumih in pišete.Čez dopoldan je ogromno postov ,raznih novih naslovov.
KO se bliža popoldan in zvečer pa zelo malo.
Zanimivo:zaničujete tiste ki so doma(ne vsi,da ne bo pomote)obenem pa sem dobila občutek da bi bile tudi vi rade doma.Sam priznati nočete.
In opaziti je da vam služba ni tok pri srcu drugače bi se ji bolj posvečale ne pa da tukaj na forumih slonite in čez doploldan napišete goro postov.

Ti že dva dni skušaš dokazat kako polno zaposlena si doma, a skoz tu gor visiš…..ti je kdo na rep stopil?

Ja one pa osebnostno rastejo s tem, ko so na Monu.
Zn preveč si jemlješ k srcu. Pusti babnice naj živijo v prepričanju kako pomembne so s tem, ko hodijo v službo in se izobražujejo na Monu.
Sva si kar na istem sploh razlog najin je enak zakaj sva ostale doma. Nekoč bova tudi midve delale kariero na “Monu” najini otroci pa bodo zdravi, kar je najpomebnejše.
Tiste, ki imajo resno službo, namreč ne visijo tukaj.

nova
Uredništvo priporoča

jaz sem polno zasedena,če pa doma vse podelam pa imam čas tudi zase.in ja sem na forumu dva dni kaj pa ve ste pa vsak dan,kljub temu da ste v službi,kdo je tukaj skoz visi.
dam ti nalogo koliko postov napišem jaz koliko ostale ki so v službi.poglej pa se malo zamisli.

Zgleda da si fouš, ker ravno tako kot ti, imam čas po monu letat, doma bajto popedenano, zrihtane otroke, pa še 1500 eur vsak mesec domov prinesem.

Kaj bi pravzaprav rada povedala? BI ti jaz raje vrnila vprašanje, in sicer kako to, da si ti na monu, ko pa imate menda ve zelo veliko za narediti doma oz. ste zelo zaposlene – ravno ta del mi namreč ni jasen – kaj, a po vaši logiki potem preostale mamice, ki “folgajo” službo, za družino slabše skrbijo?
Ker dejstvo je, da se ravno tako vsi vsakdanji opravki opravijo, četudi smo po službah.
In še nekaj: meni se kvečjemu zdi, da je to nekašen vzorec, ki ga otrok vidi, in potem – nemalokrat – ni samostojen v tolikšni meri kot otroci, kjer oba starša delata. Preden skoči katera “v luft” – ni napisano na pamet, je podprto z realnimi primeri.

Najbolj “mimo” mi je pa, ko “gospodinje” ne delajo, a hkrati plačujejo gospodinjske pomočnice in veselo razlagajo kako bolj polno življenje imajo – ja, česa, lepo prosim.
Se mi vse bolj zdi, da imate tiste, ki “samo skrbite za družino” predsodek do zaposlenih, sicer ne vem kakšen, saj vendar same trdite, da ste se prostovoljno za to odločile …

Kaj pa, če bi se raje vsi skupaj že enkrat držali rekel “live and let live”, “vsako delo je častno” in “vsake oči imajo svojega malarja”?

Jaz imam v službi čas viset na MONU, doma pa ne, ker imam preveč dela.

a ste ve ženske čist gladke no?

jasno da je fino bit v službi za 1500e in delat skoraj nič, sej zato pa je naše gospodarstvo v razsulu, ker slo delavec pač ni dovolj produktiven, plačan tistih +- 500e, tisti ki res delajo nimajo časa za net med službo oz. si niti ne upajo … kdo potem ostane s plačo 1500e in s časom da visi na netu dopoldan, namesto da bi proizvajal dodano vrednost? tapametni al tasrečni :-))))) ?

Ja, ampak kako lahko potem pravite, da s tem ko hodite v službo opravljte intelektualna dela.
Visenje na Monu pač to ni.
In še vedno trdim, da tiste, ki imajo odgovorno, intelektualno delo pa še bi lahko naštevala sploh še niso odprle tega starševskega čveka.

Imam intelektualno delo, pri katerem je osemurna koncentracija nemogoča. Tako si krajšam čas, delam pavzice. Bližje je 15 ura, bolj mi pada koncentracija in več sem tukaj.

Delodajalec sem si sama, zato si ‘dovolim’. Popoldne sem z družino in ni časa za forum. Niti želje.

Meni je še manj jasno, kako visijo tukaj tiste, ki so doma kot gospodinje in se hvalijo, kaj vse postorijo v dopoldanskem času. Potem pa vidiš, da samo na netu visijo. Sploh bojda tiste, ki imajo bolne otroke in so zato doma in v službo niti pod razno ne morejo. Za službo ni časa, za net je.

Samo vračam žogico, ki je bila že vržena pod pasom.

Aja, ni vsako intelektualno delo odgovorno. Lepo prosim, no.

No mislim tole pa je zdrava slovenska foušija.

Takole je, govorim zase, imam delo, kjer je dinamika različna. Včasih imam odprte izključno samo delovne zadeve in nimam časa niti pogledat karkoli privat (razen za malco). Včasih pa je pač “luknja” in visim na netu. In tako je z vsemi na mojem delovnem mestu po celem svetu. Vsaj v tej firmi. Pa zaradi tega produktivnost v naši firmi nič ne trpi, saj ko moramo sproducirati vsa poročila, analize itd, jih vedno v zahtevanem roku. Vendar vemo za celo leto vnaprej kdaj so kaki roki. Tedenski, mesečni, kvartalni, polletni in razni ad-hoc.
Tako nekako.

Kdaj pa kdaj si tudi mi vzamemo pavzico, ker 24 urna koncentracija je namreč neizvedljiva.
Sem pa tudi jaz sama svoj delodajalec in ne trdim tako kot ve ostale, da opravljam intelektualno (čeprav se poleg tudi dodatno izobražujem) in pomembno delo.
Tukaj je itak eno samo kurčevo nakladanje tako o plačah, pa o teži, pa o karieri.
Tiste, ki jih jaz poznam in ki so res na vodilnih položajih Starševskega čveka ne poznajo.

Tudi jaz v živo ne priznam, da sem na Starševskem čveku.

Jaz sem bila doma nekaj let, ko sta bila otroka majhna, in takrat nisem imela časa viset na forumu. Vem, da je delo mame in gospodinje najbolj zahtevno delo na svetu. Ne vem, kaj hočeš povedati s svojim pisanjem, ampak imam občutek, da nisi zadovoljna.

Bodi vesela in ponosna, da si doma, ker vzgajaš otroke. Opravljaš najbolj pomembno delo na svetu.

Jaz lahko visim na monu celi dan,če mi paše,čeprav sem v službi.Delam v moževem podjetju od 7 do 3,pa kaj vso delo je super narejeno,pa še fajn se imamo na monu!Mož mi je šef pa še komandirat me ne upa,zato delam,kar mi paše,ti si pa nevoščljiva !

Meni se tudi zdi da nisi najbol zadovoljna s tem kar imaš.

Ene zgoraj piše da zaluži 1500 EUR, jaz glih tretjino manj, pa za MON in druge hece nimam cajta. Ampak ne boš verjela, še vedno rada hodim v službo.

ne razumem zakaj ne bi visela gor, če imam stvari podelane, pa še plačo sem glih danes dobila. Itak, če imam gužvo, mrknem, pa popoldan in zvečer od doma nadoknadim. Mislim, da si nam samo fovš. Mene ne zanima kaj ti delaš popoldan in kako živiš in ne vem zakaj tebe moti pri drugih. Nisem pa nikoli dajala v minus gospodinj.

hahaha. če bi imela izbiro:

biti doma, odvisna od deca, imeti tri otroke, cel dan kuhati in pospravljati,…
ali
zjutraj oditi v službo, delaš in medtem kaj počvekaš na monu, prideš domov in si cel dan s svojimi. vsakega desetega prineseš 1400 eur in vsako sob odideš zapravljat

hm, težka odločitev

Glavna težava pri vsem tem je ta, da jih je zelo malo takih, ki si priznajo, da se da tudi drugače živet, kot živiš sam. Enostavno ne dojamejo, kako je lahko življenje drugačno, kot njihovo. In da pokažejo, kako je le njihov stil pravi in edini, grejo pljuvat po drugih. Da se sploh ne da kar presoditi, kaj je najbolj prav, katero življenje je “ta pravo”, enim sploh ne potegne.

Jaz lahko rečem le to, kapo dol vsakemu, ki si je izbral tako življenje, v katerem je srečen in vse sfolga. Da lahko vsak dan vstane iz postelje in si reče: ja, srečen sem!

To naj bi nam bilo osnovno vodilo. Ljudje smo različni v svojih pričakovanjih, željah, ambicijah. Dopustimo si to različnost in ne sodimo tujih življenj po meri svojega. Ožje kot je obzorje, bolj kot je omejen naš duh, bolj smo prepričani v svoj prav in nismo sposobni in pripravljeni sprejeti drugačnih stališč in pogledov.

Tudi jaz delam intelektulano delo, sem na računalniku non-stop, vmes si odpočijem možgane tudi z MON-om.
Tudi zdaj, recimo. Delam, a vmes malo skočim na forum.

In ja – tako blazno polno zaposlene matere, katerih “organizacija družine” je na nivoju “menedžerjev” – za mon seveda imajo čas. So ga skrbno vpisale v svoj polno zaposleni, natrpani urnik – med kuhanjem župe in pranjem plenic.

jaz lahko visim kolkr hočem,sem jaz glavna pri nas,tudi drugi lahko visijo kolkrčjo-samo da je delo opravljeno,če pa delo trpi zaradi neta pa celga hudiča naredim..
delo je bilo še vedno narejeno-nimam pripomb

To mi je všeč. Res, povsod bi moralo biti merilo opravljeno delo, potem pa naj človek dela, kar mu paše.

Dopoldne je gužva na MONu in vseh ostalih forumih velika zato,ker imajo vsi javni uslužbenci med delovnim časom čas srfat po netu.Pa še najmanj1500 evrov domov prinesejo.Ko pa domov pridejo, pa očitno niajo časa ali pasploh neta nimajo ,ker je ceneje,če to delajo na stroške države.

New Report

Close