Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Suh kašelj in inhalacije

Suh kašelj in inhalacije

Naš 2,5 letnik že 3 dni po malem suho pokašljuje in ima malo zamašen nos.
A pri takem kašlju tudi pomagajo inhalacije fiziološke raztopine in če ja kolikokrat dnevno?
Hvala.

Tudi pri suhem kašlju inhalacije pomagajo, ovlažijo dihala in olajšajo kašelj. Nekajkrat dnevno po nekaj miliitrov, zvečer pa na prsni koš tople obloge.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Se pridružujem temi 🙂

6-mesečni sin zelo zelo kašlja, včasih ima kar “napad” kašlja in zraven joka. V ponedeljek sva bila pri pediatrinji. Ta nam je rekla, da smo lahko srečni, ker je le viroza.
Bojim se, da ni kaj hujšega.

Noska redno čistimo s fiziološko in aspiratorjem. Večkrat na dan zračimo in vlažimo prostore. Vročine nima več (imel jo je 2 dni od 37,5 – 39.5). Ali greva lahko ven, na sprehod v takem vremenu. 2 dni nisva bila nikjer, se nisem upala,zaradi vročine.

Kupila sem el. inhalator. Kolikokrat dnevno ga lahko inhaliram? Maske nikakor ne želi imeti na obrazu. Ali mu jo lahko dam med spanjem in sem skos pri njemu? Koliko minut inhaliram?
V navodilih ne piše ničesar za dojenčke, le za odrasle.

Kaj mi še priporočate, da se mu počutje izboljša? Tako se mi smili, ponoči ne spi, kašlja in joka.

Hvala.

nova
Uredništvo priporoča

Samo še eno vprašanje, mogoče mal neumno – a greva lahko po inhalacijah FR potem takoj ven, na zrak, dokler je še tako lepo vreme?

Če je bila viroza dokazana tudi s preiskavo krvi, potem je le viroza. IN ker je vročina padla, lahko sklepamo, da gre na bolje. Če je otrok brez vročine dan ali dva in je boljšega počutja, lahko greste tudi ven.
Inhalirajte 3-4x dnevno po 5 ml fiziološke. Kar se tiče tega, da maske ne želi imeti na obrazu, pa nisem ravno pravi naslov. Ker menim, da tisto, kar se mora narediti, se pač mora narediti, otrok bo tulil in se zvijal, super. BO vsaj globlje prodrla vlažna meglica. To bo delal dva dni, potem pa se bo navadil in kar sam prosil, da ga inhalirajte.
Če bi imel ponovno vročino in znake težkge dihanja, pojdite na ponovni pregled.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close