Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Za gripo zbolelo 60 šolarjev v Zgornjem Kašlju

Za gripo zbolelo 60 šolarjev v Zgornjem Kašlju

http://www.rtvslo.si/zdravje/za-gripo-zbolelo-60-solarjev-v-zgornjem-kaslju/216499

Ja kmalu se bo to dogajalo po celi Sloveniji,tako kot navadna gripa.

Ja saj v KAŠLJU je pa to za pričakovat:)))

nova
Uredništvo priporoča

Ja saj- trije zaenkrat tudi v 1. razredu, kamor hodi moj sin…

Kje pa je to Zgornji Kašelj?

Ljubljana.

Ja, natančneje Lj- Zalog

glejte poročila. le en ima sum na gripo. mal več poslušat, manj pisat kr neki

Kašelj je naslednja vas iz Polja pri Ljubljani, par minut peš.


Ma, kaj ti poslušaš ena druga poročila ali imaš težave pri razumevanju govora?
En otrok ima potrjen primer, drugi pa enake znake. pismo, konjiček, izgledala si bolj pametna.


Ma, kaj ti poslušaš ena druga poročila ali imaš težave pri razumevanju govora?
En otrok ima potrjen primer, drugi pa enake znake. pismo, konjiček, izgledala si bolj pametna.[/quote] sama panika. prav kravžlate živce


Ma, kaj ti poslušaš ena druga poročila ali imaš težave pri razumevanju govora?
En otrok ima potrjen primer, drugi pa enake znake. pismo, konjiček, izgledala si bolj pametna.[/quote] sama panika. prav kravžlate živce[/quote]

A panika je, da korektno citiraš prispevek? Kaj pa bi potem rekli tvojemu komentarju, ki je čisto napačen prenos poslušanega?


Ma, kaj ti poslušaš ena druga poročila ali imaš težave pri razumevanju govora?
En otrok ima potrjen primer, drugi pa enake znake. pismo, konjiček, izgledala si bolj pametna.[/quote] na katerem programu gledata? jaz pop tv. niso rekli, da je vseh 60 otrok potrjenih. očitno vsak program malo napihne.

Ne vem zakaj taka panika????Se strinjam s konjičkom!

gripa je,samo več je prometnih nesreč. kar bo, pa bo. tudi jaz ne verjamem, da jih je čez noč toliko zbolelo. vsak starš je dovolil otroku biti doma. tudi moj bi bil, če bi hodil na tisto šolo.


Ma, kaj ti poslušaš ena druga poročila ali imaš težave pri razumevanju govora?
En otrok ima potrjen primer, drugi pa enake znake. pismo, konjiček, izgledala si bolj pametna.[/quote] žalostno je to, da slišite in se usedete na vsako njihovo besedo. gripa prihaja, nekaj jih bo zapustilo ta svet. upam, da čim manj. in zato ne delajte preplah, ker so nekateri že čist napsihirani zaradi takih. in nekateri ste res TEČNI glede vsega

Moja hči obiskuje oš Polje, katere podružnica je OŠ Kašelj (odddaljena od centralne par sto metrov). V šoli so jim povedali samo, da je od petka bolnih nekaj učiteljev, glede učencev niso nič govorili. V prispevku je ravnateljica povedala, da je šolska zdravnica potrdila gripo. Dvomim, da bi se vseh 60 učencev in tistih nekaj učiteljev zmenilo, da v petek ostanejo doma. Verjetno se bo gripa kmalu pojavila tudi na centralni šoli, saj ima veliko otrok tam svoje brate in sestre.
Moja hči sicer že od nedelje jamra, da ji je slabo, nič ne je in danes je res malce “slaba” videt, pa zdej razmišljam, če ni to kakšen znak, da se kaj pripravlja. Sem brala, da so znaki tudi driska in bruhanje, kar pri naši zaenkrat ne kaže, temperaturo ima 37. Bomo videli kaj bo do jutri zjutraj.

Najprej – Kašelj je 15 minut iz centra po Zaloški malo naprej od Fužin. Potem pa – hkrati kroži po šoli (tako kot na mnogih drugih šolah in vrtcih) nek črevesni virus, zaradi katerega so otroci doma. Sigurno pa jih je polovica doma tudi preventivno – kar je čisto ok! Hočem povedati, da mediji res obračajo besede in zelooooooo napihujejo in zato jih je treba jemati z distanco! Treba je bit zelo previden ne pa paničen!
In še to – bruhanje ni značilno za novo gripo – so povedali strokovnjaki.

Moja nečakinja je na tej šoli. Včeraj so samo povedali, da naj starši malo bolj opazujejo svoje otroke in če imajo kakšne znake nove gripe, naj ostanejo doma. Eden otrok ima potrjeno H1N1, za ostale se včeraj še ni vedelo. Bom videla, kaj bojo povedali, ko pride danes domov iz šole. Nihče ni nič govoril o 60 otrocih. To je majhna šola in 60 otrok bi se precej poznalo in bi mala vedela kaj o tem. Ne paničarite brez veze. Gripa kot vsaka druga!!! Lansko leto tak čas je bilo tudi veliko otrok odsotnih zaradi bolezni, ne? Zakaj prej niste delale panike……

Preberi se na spletni strani ustavimo gripo in piše, da je tudi bruhanje znak gripe. V podružnični šoli v Kašlju so le otroci, ki obiskujejo 1-4 razred , potem grejo pa v Polje. Je pa res, da je dosti družin, ki imajo enega otroka v eni šoli, starejšega pa v drugi, tako da je samo vprašanje nekaj dni, da bo gripa tudi Polju.

Kot sama razumem, ne bodo dokazovali pri vsakem otroku gripo z preiskavami, ker so te predrage. Tudi meni se to zdi smiselno, saj če dokažejo gripo pri parih otrocih na isti šoli, drugi pa imajo enake simptome, imajo prav tako gripo.

Milim, da ravno razloga za paniko še ni, je pa treba vseeno resno jemat opozorila zdravnikov in se zaščititi ali s cepljenjem oz. paziti, da ne prideš v stik z okuženimi, kar je seveda težko. Mogoče bomo tudi pri nas kmalu hodili z maskami v trgovino, banko itd. Je pa res, da maska zaščiti samo par ur, potem je potrebno vzeti drugo.

Pri nas doma je vseh sanitarijah razkužilo Antimikrob in so se vsi lepo navadili, da si večkrat na dan razkužijo roke, celo 2 letna vnukinja, ki ji je to seveda zabavno.

New Report

Close