Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek LPP – katastrofa

LPP – katastrofa

živim 30 km iz ljubljane, službo imam v centru ljubljane, in da ne delam gneče z avtom po ljubljani, ga puščam nekje za bežigradom in grem v center s trolo (največkrat s št. 6) – spomladi, poleti in jeseni mi to ne predstavlja kakšnega problema (čeprav tudi poleti, ko so nekateri ljudje (v glavnem kakšni delavci ali pa stari ljudje) prešvicani in smrdijo je grozno),

ampak v slabem vremenu in pozimi je pa katastrofa: gneča je neprimerno večja (najbrž na račun tistih, ki se v lepem vremenu vozijo s kolesom ali hodijo peš), nekateri ne poznajo osnovnega bontona – kašljajo in kihajo vsepovprek, brez robcev in roko pred seboj, mladina se preriva in potiska maso naprej in nazaj (sploh tisti, ki vstopijo pri bežigrajskemu stadionu so “agresivni”), če pada dež, nekateri dežnikov sploh ne zložijo in zaprejo, ampak jih dobesedno “brišejo” ob hlače drugih, da ne govorim, da je zrak nadihan, usmrajen, tisti topel – skisan vonj, da ti že ob vstopu rata skoraj slabo ………….

pa kljub temu, da se dostikrat na postajah zgodi, da šoferji ne morejo zapreti vrat, ne pošljejo na cesto prav nič več trol,
pa eni šoferji mislijo, da imajo “športno” trolo, in zavirajo in pospešujejo, pa spet zavirajo, kakšne mamce se pa že tako komaj držijo, pa tisti, ki so malo manjši, prav smilijo se mi otročki, ki so včasih med vso to maso

ne vem, no, ampak včasih pridem že zjutraj v službo rahlo znervirana s teh trol, pa v nedeljo zvečr že par let išče drugo varianto, samo da mi ne bi bilo treba iti na te trole

avtobus in vlak imata zame popolnoma neusklajene čase, in ne prideta v poštev, ker imam v službi obvezno prisotnost od 7-15, če bi šla na avtobus ali vlak bi bila ob 6 v lj, naslednji pride ob 7, isto je za domov, gre ob uri in bi šla domov šele ob 16

je kje kakšno parkirišče (ki ne bi bilo preveč drago, ker včasih sem parkirala v tivoliju, potem je pa jankovič zelo podražal, in pride 4 eure za 9 ur, mesečnih ni več) da bi šla lahko peš brez vožnje s trolami?

Lahko probaš v kakšni ulici nasproti Tivolija…ali pa delaj gnečo z avtom po Ljubljani…eden več ali manj se ne bo poznalo…le zakaj se mi zdi, da to, da ne delaš gneče, ni tvoja “svetost” ampak ti tako paše…ali se ne znajdeš v gneči, ali je pa to, da so parkirišča v centru še mnogo dražja….ma delaj gnečo, baš te boli….

Jaz delam v centru,avto pa parkiram na Vilharjevi,med tistimi bloki je vedno prostor.

nova
Uredništvo priporoča

ce napises kje imas sluzbo, ti bomo lazje svetovali. Glede na to da zacnes ze ob 7h je sigurno vec parkingov na voljo kot ce prides kasneje.

čisto v centru, na trubarjevi

Kaj pa če bi avto pustila bolj na začetku Bežigrada, da prideš na bolj prazen avtobus?

Če prideš z lokalnim avtobusm ob 6 v LJ, se pač lepo čisto počasi sprehodiš do trubarjeve, spiješ kavo in začneš s službo. Ko zaključiš ob 15, se pa tudi malo sprehodiš do avtobusne in to je to.

Vsekakor pa časovno nisi kaj dosti na boljšem, če delaš recimo do 15 in si na trubarjevi, sigurno ne prideš do bežigrajskega konca v manj kot pol ure, torej štataš iz LJ v katerokoli smer pač ob 15.30 v največji gužvi……..torej dvomim, da si prej doma kot če bi šla na lokalni avtobus.

Da ne govorim o tem, da se izogneš vsej tej jamrariji o drugih ljudeh, ki ti tako neskončno gredo na živce, pa tudi o tem da ti ni treba še dodatno čakat lpp avtobus, da ne zapraviš dodatno še na karto za lpp, in še kaj

A si ena izmed tistih ki avto puščajo pred našimi hišami za bežigradom?

Tudi jaz se občasno vozim s trolo iz smeri šiške v center in je zadnje čase na troli, ki pride v center ob 8h taka gneča…da ne morem verjet…..
Pa ne vem a je janković pomanjšal št. busov ob tisti uri , ker v tivoliju skor ni šans da prideš na bus, ker je tok zabasan!?! Tko da razen superg je bolje da ne obujem nič drugega, ker me sigurno kdo pohod, zrine in še kaj….Da o kašljanju in čihanju ljudi, ki ne poznajo bontona sploh ne govorim..groza…
namesto da bi dali kakšen bus več ob določenih urah in bi se človek za svoje plačilo lahko saj kulturno peljal ne ostane nič drugega kakor da greš z avtom.

Lp

Jaz bi vsekakor reskirala 65 EUR za mesečno parkiranje na parkirišču pri železniški postaji.

Malce dlje, na Vilharjevi, je pa 50 EUR.

Vsekakor je Trubarjeva peš dosegljiva.

Med stanovanjske bloke se pa jaz ne hodim gužvat, ker imajo stanovalci vsepovsod že brez prišlekov premalo prostora za parkiranje.

Že leta se vozim v službo z LPP in mi je bilo to vedno OK. Zadnjih 14 dni pa tudi jaz zelo resno razmišljam o kakšni drugi opciji. Ne vem no, ampak da se ob 17.30 na predzadnji postaji le stežka prebijem do izstopnih vrat…je pa malo tu mač. In se tudi jaz sprašujem, če se morda LPP izguba ne zamnjšuje tako, da se zmanjšuje število busov :-(.

“ne-ljubljančanka o LPP”

Kam in kako se voziš s 6 na Trubarjevo ? Iz Bežigrada do Name?

Če bi šla parkirat na Tabor, v parkirno hišo na Metelkovi, v parkirno hišo na Kotnikovi, na parkirišče na ŽP ( ceno so ti napisali) bi ti bilo življenje lepše in lažje. Je pa res, da je treba parkiranje plačat. Pa saj ti služba denar za vožnjo povrne, pa ga boš en del za parkiranje dala. Pa o prerivanju pa umivanju v javnem prometu je bilo že toliko rečenega ,da res ni treba , če ne moreš in ne znaš nič ukrepat. Če se ljudje mimo tebe prerivajo, jih na to opozori. Mogoče bodo pa razumeli.

Parkiraj na Dolgem mostu, plačaš 1 euro za cel dan in dobiš 2 žetona za bus

Ej, na nabito polni troli lahko koga opozoriš, naj se ne preriva mimo tebe? Pa si že bila kdaj na troli?

Ej, na nabito polni troli lahko koga opozoriš, naj se ne preriva mimo tebe? Pa si že bila kdaj na troli?[/quote]

To sem tudi jaz hotela vprašat :-).

Ej, na nabito polni troli lahko koga opozoriš, naj se ne preriva mimo tebe? Pa si že bila kdaj na troli?[/quote]

To sem tudi jaz hotela vprašat :-).[/quote]
Dons 2x , enkrat na 5 in enkrat na 1. Ne boš verjela, če vljudno rečeš ,da želiš izstopiti, se ljudje celo malo premaknejo in ti to omogočijo.

V resnici pa bi kar malo šinfale, pa malo razlagale, kako je težko življenje, ker se morate s trolo vozit, namesto da bi imele brezplačen parking povsod kjer hočete, predvsem pa v centru.
“ne-ljubljančanka o LPP” pa bo morala al plačat parkiranje, al pa delodajalca na Trubarjevi prepričat,da ji plača parking, pa ne drugim pred hišami/ bloki gužve delat. Kajti tudi za Bežigradom so parkirišča za stanovalce, ne pa za vse, ki v mesto pridejo,

parkiram na javnem parkirišču, je makadamsko in je zaenkrat še zastonj – dokler ne bo kdo nastavil rampe in začel pobirati prispevke …

za “nesramneži” in “kolonijo”:

ne parkiram pred nobeno hišo niti ne pred blokom … pa bi lahko – ker parkirišča, ki niso zasebne lasti so javne površine in lahko parkira kdor hoče, ne glede na to, ali je stanovalec od blizu ali tujec od daleč

tako da, če imate probleme s parkiranjem pred “domačo hišo”, pa le-to “ozemlje” ni vaša last si omislite zasebno parkirišče, ga plačajte in bo samo vaše, dokler pa temu ni tako, pa žal ne morete “težit” drugim, kje lahko in kje ne smejo parkirat – pa brez zamere, ampak tako pač je

tudi v našem kraju je veliko podjetij, ki parkirajo med našimi hišami in pred bloki, in tudi jaz kdaj ko pridem domov nimam ravno parking pod balkonom ampak kakšno ulico stran
tako, da to ni problem samo v lj, ampak povsod

in lahko se vam hitro obrne in boste hodili v službo v drug kraj, pa boste imeli iste probleme kot mi, ki se vozimo v službo v lj

New Report

Close