Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek PREJ ME BO UBILA GRIPA KOT CEPLJENJE

PREJ ME BO UBILA GRIPA KOT CEPLJENJE

Zato se bom cepila, kot se je cepila že večina članov moje širše družine. Tudi otroci. Pa so, hvala bogu, vsi O.K. Za navadno sezonsko gripo je cepljenje že za menoj.Ne morem si misliti, da se tudi zdravstveni delavci bolj bojijo cepljenja kot možnih zapletov pri okužbi s to novo gripo.

In? A ti to ne da nič misliti?

pa kdo se boji zapletov. ker se nikoli ne cepim se tudi zdaj ne bom. pa težite s to gripo no.NEHAJTEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

pa kdo se boji zapletov. ker se nikoli ne cepim se tudi zdaj ne bom. pa težite s to gripo no.NEHAJTEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE[/quote]

Ti pa PRESKOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOČI temo, če nočeš brat. Za razliko od mnogih, ima ta tema v naslovu jasno napisano, o čem je govora!!!!!!!!!!!!!!

pa kdo se boji zapletov. ker se nikoli ne cepim se tudi zdaj ne bom. pa težite s to gripo no.NEHAJTEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE[/quote]

Ti pa PRESKOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOČI temo, če nočeš brat. Za razliko od mnogih, ima ta tema v naslovu jasno napisano, o čem je govora!!!!!!!!!!!!!![/quote] dej poglej koliko je tem o gripi. sej ste fuknjene

Joj, nekateri pa res znate biti vulgarni. Takega odziva pa res nisem pričakovala, s svojo temo sem želela samo predstaviti svoje laično razmišljanje in mojo “kmečko” logiko. Ja, pa kar nekaj kilometrine je že za menoj in mnogo cepljenj proti sezonskim gripam, ki so mi verjetno pomagala, da nisem nobeno leto zbolela za gripo, ko sem se cepila.

Tina, ne sekiraj se. Najprej so pisali, da ta gripa sploh ni nevarna in da smo budale, ker delamo paniko. Zdaj, ko so se precvikali, pišejo teorije o farmacevtskih zarotah in se tolažijo s tem, da bodo umrli tisti, ki so se cepili in ne oni, ki se niso. Tako in tako pa oni ne bodo zboleli, če pa že, pa blago obliko, se tolažijo s tem, da bodo umrli stari in bolehni. Še malo, pa bo gripa točno pred njihovimi vrati in potem se bodo nehali norčevati.

Gripe nisem imela že več kot 20 let!

NIKOLI se še nisem cepila proti nobeni gripi. Torej cepljenje ni pogoj za neobolevanje.
Če si v rizični skupini in če čutiš, da se moraš cepiti, potem ti želi samo srečno!!!!

Vendar mi razloži še nekaj: če si tako zelo prepričana v svoje pravilno razmišljanje, zakaj si šla to obelodanit vsej Sloveniji????
Si tako zelo navdušena nad svojo odločitvijo??

Želiš od nas potrditev, da imaš prav? Bo naše mnenje kaj vplivalo na tvojo odločitev???

Ni treba komplicitati. Po kmečko razloži! Bomo razumeli, tudi mi smo kmetje! :)))))

S cepivom bodo nekateri zelo lepo zaslužili…sej samo za to gre…pa tista uboga gospa, ki je umrla kaoooo od te nove gripe je bila boga bolana brezdomka, pijanka s kupom kroničnih bolezni…in so zdravniki z njeno smrtjo zagnali tako paniko med ljudmi, da so se začeli množično cepiti…kok so nekateri naivni…
Ne poznam nikogar, ki se je šel ali pa se bo še šel cepit in upam, da bo tako ostalo…gripa kot gripa…po podatkih je manj nevarna in hitreje ozdravljiva kot navadna gripa….

Kaj bi rada povedala, da umirajo samo bolni brezdomci, ki so zapiti in polni kroničnih bolezni, ti pa si seveda varna?

Good luck!

Jaz tudi ne, pa se še nikoli v življenju nisem cepila. Hmmm, katera teorija pa sedaj drži? 🙂 In sedaj sem še celo noseča zraven, pa se ne bom. Vsak naj se sam odloči, vsak pa bo tudi sam nosil posledice svoje odločitve.

LP

Jaz sem zaradi cepiva skoraj umrla. Še danes, 25 let kasneje, pa čutim posledice. Seveda ne zaradi cepiva proti novi gripi, mi je pa vseeno dalo misliti.

Ja, hvala bogu so tvoji otroci ZAENKRAT vsi OK, kar pa ne pomeni, da je cepivo varno. Javi se čez nekaj mesecev oz. let. Jaz kadim, pa sem OK 🙂
Ti res ne da misliti, zakaj se zdravniki in farmacevti ne dajo cepiti????
Jaz nisem nikoli v življenju bila cepljena, pa nisem nikoli zbolela. Poznam pa precej ljudi, ki so po cepljenju proti gripi zboleli za gripo, prej je pa nikoli niso imeli. A ni to fascinantno :-))

Tudi jaz ne razumem poante tvojega posta. Ste se pač cepili, srečno.

Jaz tudi ne, pa se še nikoli v življenju nisem cepila. Hmmm, katera teorija pa sedaj drži? 🙂 In sedaj sem še celo noseča zraven, pa se ne bom. Vsak naj se sam odloči, vsak pa bo tudi sam nosil posledice svoje odločitve.

LP[/quote]

Noseča se pa jaz SPLOH ne bi šla cepit. A niso ravno včeraj po TV rekli, da v Nemčiji (ali Angliji) odvsetujejo cepljenje nosečnicam in mlajšim od 18 let???

Po statistiki v ZDa je med za to gripo obolelimi nbosečnicami precej večji delež smrtnosti kot med obolelimi ostalimi.

Jz pa mislim, da imajo vsaka zdravila stranske učinke, nevem no, mogoče so pa kakšna zdravila tudi brez stranskih učinkov… če jih kdo pozna nej pove ktera so to, k me res zanima čemu kvasite take neumnosti…
če bi se tista gospa po kemoterapiji, ki je umrla, zaradi “nove gripe” mela možnost prej cepiti, a se vam ne zdi da bi bla zdej še živa… sej ne rečem, tko kokr vsaka zdravila ma tut to cepivo stranske učinke, ki pa se pri vsakem posamezniku pokažejo drugače, pa ves je res tok strah, da boste čakal na drugo zdravilo, dražje in od drugega proizvajalca, ki je enako učinkovito in ima enako stranskih učinkov glede na posameznika… ljudje imamo tudi alergije, ki se odkrijejo pri cepljenju, jemanju zdravil itd… če nimate odkrite alergije še ne pomeni, da je res nimate… če nekdo umre zaradi alergične reakcije al pa česa drugega, za to ni krivo cepivo al pa zdravilo…
gripa je tuki, ne glede na to, kok si umivamo roke, pa kok se razkužujemo. če greš h zdravniku in pol ure čakaš v čakalnici, zraven pa v isti čakalnici čaka tudi okuženi, nevem, pa res mislite da ne boste zboleli? okužba s to gripo, dolgotrajno vpliva na pjuča, povzroča razne bolezni na pljučih, srcu, ožilju, … jz vseen mislm, da je prou, da se cepimo in preprečimo pandemijo, sploh pa če smo kej bolani, al pa mamo slab imunski sistem. absolutno pa se mi ne zdi fer od zdravstvenega osebja, da se ne cepijo, kljub temu, da delajo v rizičnem okolju in kadarkoli lahko pridejo v stik z virusom in ga celo prenašajo naprej na osebje in paciente. enostavno se men to zdi skrajno neodgovorno in nespoštljivo do sočloveka in sebe. Ni fer da zdravniki in ostalo osebje zagovarja samo tista zdravila od katerih dobivajo premije in kritizerajo vsa tista zdravila, ki jim ne polnijo denarnice…
evo in kaj jim je ratal… folk je preplašen, zaradi nevem kakšnih hudih stranskih učinkih, ki te kr ubijejo… in kaj bodo s tem dosegl… valda ne bo sam ena farmacevtska skupnost služla, bo še mal una tadruga, k je skoperala cepivo in mal zamudila z rokom izdelave zadostne količine… no in ta si je z obljubljenimi premijami na zdravila dohtarjem zagarantirala kritizeranje konkurence… ja kaj hočmo… vsi morjo mal zaslužt…
jz pa vseen vem, da se rajš cepim in me en teden boli roka, glava in mam vročino, al pa sem sam mal utujena, pa mam clo drisko, kokr pa da mam pol zarat ene gripe cel življenje problem s pljučami al pa me celo pobere…
cepiva so zato da rešujejo življenja, ne da jih uničujejo… vsaj jz tko mislm, in tut mam take izkušnje, vi mate pa vso pravico, da mislite po svoje, sam res po svoje, ne tko kokr razmišlja folk na TV-j. čeprou nevem točno, česa se tok bojite in zaradi česa se vam cepljenje tok upira? to bi res rada vedla, kr ne razumem, da če imaš šanso, da sebe zaščitiš pred neko boleznijo, kot je recimo ta nova gripa, hepatitis, meningitis, itd., zakaj je nebi zgrabu in jo sprejel, bil noro vesel, da to lahko nardiš, ne pa tega na smrt zavračat. velik je takih bolezni, bakterij, virusov, ki nas lahko ubijejo, prou vsakega izmed nas, za večino ni cepiv, za nekatere celo ni učinkovitih zdravil, sam da smo pa tko trapasti, da se ne bi zaščitl proti tistim za katere imamo možnosti… to mi pa ni jasn…
sej pravim, nevem in ne razumem, čemu odklanjanje nečesa kar te lahko reši? če mi to lahko kdo razloži, ga zelo lepo, lepo prosim naj mi razloži, da bom lahko to razumela.

New Report

Close