Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek cepljenje otrok

cepljenje otrok

Zanima me, kaj pravite, ča bi dala svoja otroka 6 in 12 let cepiti proti navadni gripi?

Ali bo vsaj malo pomagalo? In ali se tako majhni otroci sploh lahko cepijo za navadno gripo?

Hvala.

Jaz svojih otrok niti sebe nisem cepila nikoli in tudi letos bo tako. Prijateljica jih je cepila le enkrat in tisto zimo so bili tako bolani, kot nikoli prej in potem.

Sem totalno proti poizkusom na človeku in živalih!!

Ja, res. Poskus, ki traja celo stoletje in je rešil življenja otrokom. Od davice, poporodnega tetanusa, oslovskega kašlja, gnojnih meninigitisov, ne nazadnje tudi gripe. Ja, res, ubogi poskušančki, še ste živi!

nova
Uredništvo priporoča

Dobro jutro?! Iskalnik!!

Aroganca je veretno tvoja vrlina???

Aroganca je veretno tvoja vrlina???[/quote]
Na butaste komentarje butaste odgovore. Tebi prijazno pojasnjevanje zagotovo ne bi pomagalo, ne?

Mojo hči dam cepit proti gripi že od njenega 9.leta naprej. Torej že 6 let. Nikoli nobenih težav, nikoli bolna, tudi viroz nima.

Človeštvo je že od nekdaj preživelo VSE bolezni brez cepiv. Dokaži, da bi otroci, ki niso bili cepljeni, umrli ali zboleli. Jaz nisem bila ne kot otrok, ne kot odrasla, nikoli cepljena.
Ravno nasprotno, vedno več otrok je bolnih, rakavih, avtističnih, … ampak cepiva seveda pri vsem tem nimajo nobene veze 🙂

No, Evropa je preživela tudi kugo, ki ima do 98{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} smrtnost, preživelim je bil pa v neizmernen užitek metat na skupna grobišča vse svoje otroke, svojo ženo/moža, svoje stare starše, svoje sosede in večino znancev. Pa koga boli kurac za te podrobnosti, saj človeštvo je vendarle preživelo.

Mah, tisti, ki imate kot privilegirani zahodnjaki vse dobrobiti razvitega sveta globoko v rit zatlačene praktično od rojstva, nehajte pisat bedarije. Taki, kot si ti, prvi popizdite, če vam ni takoj na pladnju prinešen najnovejši možen izbor zdravil sodobne “umazane in nenaravne” znanosti, ko ste vi postavljeni pred dejstvo, da bo človeštvo že preživelo, samo brez vas.

Ja, tudi črne koze so se naenkrat same odločile, da se bodo potuhnile :-)) Cepivo ni imelo nič pri tem :-)))

Jojmene, kakšne klobasate eni. Samo za informacijo, ker itak ne veš. Več ljudi je umrlo od mikroorganizmov (bakterije in virusi) kot od katerakoli vojne.

No, Evropa je preživela tudi kugo, ki ima do 98{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} smrtnost, preživelim je bil pa v neizmernen užitek metat na skupna grobišča vse svoje otroke, svojo ženo/moža, svoje stare starše, svoje sosede in večino znancev. Pa koga boli kurac za te podrobnosti, saj človeštvo je vendarle preživelo.

Mah, tisti, ki imate kot privilegirani zahodnjaki vse dobrobiti razvitega sveta globoko v rit zatlačene praktično od rojstva, nehajte pisat bedarije. Taki, kot si ti, prvi popizdite, če vam ni takoj na pladnju prinešen najnovejši možen izbor zdravil sodobne “umazane in nenaravne” znanosti, ko ste vi postavljeni pred dejstvo, da bo človeštvo že preživelo, samo brez vas.[/quote]

Tako je, človeštvo je preživelo brez cepiv. Zakon narave – močnejši preživijo. In danes, kljub cepivom in vsemu napredku v medicini, ljudje še naprej zbolevajo in umirajo (koliko jih umre zaradi zdravniških napak in malomarnosti pa raje ne bomo niti omenjali, aneda :-)) In svoje drage “mečemo” v grobove. In kot sem že napisala in kot veš tudi sama, so bolezni v porastu – toliko bolnih otrok, kolikor jih je sedaj, včasih ni bilo. Kot že rečeno – dokaži, da bi otroci, ki niso bili cepljeni, umrli ali zboleli. In obratno – dokaži, da cepiva ne vsebujejo škodljivih substanc, da nikakor ne vplivajo na psihično in fizično stanje ljudi. Bi upala podpisati izjavo o varnosti cepljenja?
Ne, kajne? Bi si jo raje vtaknila globoko v svojo rit (se prilagajam tvojemu načinu “govora”)
Pa ne sodi drugih po sebi. Takšni kot sem jaz, nikoli ne popizdimo, sploh pa ne zaradi “zdravil”. Sem že bila postavljena pred dejstvo, da bo človeštvo preživelo brez mene. Pa kot vidiš, sem še vedno tu, živa in zdrava, a ne po zaslugi zdravnikov in zdravil.

Ja, tudi črne koze so se naenkrat same odločile, da se bodo potuhnile :-)) Cepivo ni imelo nič pri tem :-)))

Jojmene, kakšne klobasate eni. Samo za informacijo, ker itak ne veš. Več ljudi je umrlo od mikroorganizmov (bakterije in virusi) kot od katerakoli vojne.[/quote]

Kako pa misliš, da so se potuhnile ostale bolezni, ki so morile ljudi, ko cepiv sploh ni bilo? 🙂
Sicer pa ima cepivo proti črnim kozam nevarne smrtonosne stranske učinke, zato se od izkoreninjenja bolezni ne uporablja več za cepljenje splošne populacije, ampak le za “zaščito” najbolj ogroženih skupin. Le koliko ljudi je umrlo zaradi tega cepiva? Cepljenje, ki naj bi pomagalo pri boju s črnimi kozami, bolezni ni moglo iztrebiti, ker se je vsak dan rodilo toliko novih otrok, ki še niso bili cepljeni, da je bilo število možnih človeških gostiteljev bolezni še zmeraj preveliko. Zato so se odločili za edino učinkovito metodo, najti vsako žarišče bolezni in ga osamiti. Tako da, srce moje drago, cepivo ni imelo nič pri tem.
A bejž no, bejž, več ljudi umre zaradi bolezni kot zaradi vojn, kdo bi si mislil :-))) Pa sem mislila, da so cepiva pobila vse bakterije in viruse :-))))))))))

Tisoča tema na gripo in še tisoči odgovor. Povejte mi, kaj naj naredi nosečnica, ki z vseh strani sliši, da je cepivo netestirano, ponekod za nosečnice celo prepovedano – naj tvega? Ali naj srčno upa, da se ne bo nalezla in se tolaži s forumi iz tujine, kjer se javljajo mnoge nosečnice, ki so gripo prebolele brez najmanjših zapletov? Seveda bi rada zaščitila otroka in sebe, seveda ne bi bila rada neodgovorna, ampak kako za vraga naj se cepim z nečim, kar ni testirano in je celo prepovedano??? Znanja nimam, zaupanja tudi ne, samo upanje, da se ne okužim, če pa že, da ne bo prišlo do zapletov. Kako naj bo človek pameten?

New Report

Close