Najdi forum

boleca stegenska misica

Pozdravljeni,

Pred ca. 3 tedni sem tekla pol maraton in od takrat imam tezave z desno stegensko misico. Bolecina se je razvijala postopoma. Po maratonu bolecina ni bila neznosna, in tako sem po 2 dneh pocitka zopet pricela pocasi teci. Bolecina se je po vsakem treningu nekoliko stopnjevala in tako sem se pred dobrim tednom odlocila, da s treningi prekinem. Moj preoblem je, da se v tem casu stanje ni opazno izboljsalo. Boli me pri prenosu teze iz desne na levo nogo (tudi ko hodim, ce nisem pazljiva) – torej pri koraku sele ko stopim tako dalec da je desna noga ze za mano, na prstih. Tezko dolocim lokacijo, je pa spredaj, vendar globoko v misici (ce pogledam sliko, bi rekla da je to nekje vastus medialis). Na otip, ko raztegnem in pokrcim, ne boli nic.

Nekako sem si mislila, da gre za nategnejo ali natrgano misico, a bi se potemtakem stanje moralo ze malce izbolsati. Mazem si z “capsicum” kremo, kar naj bi pomagalo pri poskodbah misic in obcasno masiram.

Zanima me, ali so moje metode zdravljenja pravilne oz. ali je normalno, da se stanje v enem tednu popolnoma nic ne izboljsa? Je bolje ce misico razgibavam?

Hvala za odgovor,
Dasa

Spoštovani1

V primeru natega/natrganja mišice so težave ponavadi prisotne vsaj 6 tednov. Svetujem počitek tako dolgo, da bodo bolečine popolnoma izzvenele.

Lep pozdrav,

Uroš Dobnikar

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,

Po navodilih sem pocivala se nadaljne 3 tedne, a se je stanje bolj malo izboljsalo. Lahko sicer hodim brez sepanja, a me se vseeno malce boli, (kaksen dan bolj, drugi manj). Skrbi me predvsem, ker grem januarja za 14 dni smucat… Obstaja kaksen ukrep, da bi se celjenje pospesilo? Pomaga masaza ali raztezanje, fizioterapija?

Je po vasem mnenju smucanje januarja sploh izvedljivo?

Hvala in lp,
Dasa

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani!

Fizioterapija bo bistveno pospešila okrevanje. Ne vidim razloga, da ne bi šli smučat. V primeru, da se stanje ne bo izboljšalo, pa svetujem pregled.

Lep pozdrav,

Uroš Dobnikar

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

v levi nogi sem pri udarcu v mišico imel pri mpregledu z utra zvokom hematom 4cm in debeline 2cm pri punkciji na brez ultra zvokom ni bil zaznan . Po enem mesecu pa so na kliničnem centru pregledali z ultra zvokom pa hematona niso več našli.
Bolečine v predelu mišice in tudi kolena so pri hoji zelo boleče in otežujejo hojo pri sedenju in ležanju pa nimam bolečin .To se mi vleče že od junija nevem kaj naj delam da se bstanje izbilšalo. Janez

Spoštovani!

Svetujem, da opravite kvalitetno fizioterapijo, v primeru vztrajanja težav pa svetujem pregled.

Lep pozdrav,

Uroš Dobnikar

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani,
pred tremi meseci me je na ledu potegnilo v žensko špago. Natrgala se je zadnja stegenska mišica na levi nogi, na več mestih izpod ritnice do kolena. Hematom, ki je obsegal celotno stegno in do sredine meč, je izginil. Po navodilu z urgence in splošne zdravnice sem masirala z ledom in mazala s hepan mazilom. Po treh mesecih je zadaj cca 10cm nad kolenom obširna zatrdlina (okoli 7×12 cm), ki ni rdeča, zaboli na pritisk, preprečuje popoln počep. Občasno se pojavijo še bolečine na drugih mestih poškodbe ter v mečih, po naporu ali daljšem sedenju noga še vedno zateče. Največji problem, ki me skrbi, je hoja. Prednja stegenska mišica, ki je atrofirala, še ni povrnila obsega, koleno mi pri hoji zapleše in korak ni gladek, pač pa z zamikom in šepam. Po 40 minutah hoje mi začne tudi peta drsati ob tla kljub trudu, da bi nogo dvigovala v normalen korak. Vaje, ki jih delam, so spuščanje trupa ob steni v počep do pravega kota v kolenih – stopala so od stene odmaknjena ter sobno in pravo kolo. Kljub vajam, ki jih delam, že en mesec nisem opazila napredka. Pred nezgodo sem tedensko hodila v visokogorje in rekreativno tekla na smučeh v prostem slogu. Stara sem 47 let. Fizioterapije noge nisem imela. Prosim za nasvet, kako naj nadaljujem, da bi nogo pozdravila.
Hvala lepa in lep pozdrav!
Derkl

Očitno je šlo za pretrganje stegenske mišice. To je precej zoprna poškodba. Rehabilitacija bo dolgotrajna (več mesecev) in absolutno potrebujete čimprejšnjo individualno fizikalno terapijo – tako boste rehabilitacijo bistveno skrajšali.

LP,

Uroš Dobnikar

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

pozdravljeni!

to vprašanje sem zastavila že popovemu zdraniku, ker moj zdravnik ne ve kaj je narobe z mojimi mišicami, vendar še nisem dobila odgovora. upam da mi boste lahko pomagali vi.
stara sem 16 let, sem rekreativna športnica. s športom se ugvarjam namanj 3x na teden. prejšnje leto pa se se začele pojavljati težave…

zanima me zakaj se mi neprestano trgajo mišice na nogah. ne strga se mi vedno samo ena, ampak od leve stegnske, desne stegnske, leve mečne… vse po vrsti. to se mi dogaja predvsem pri teku. najprej sem mislila, da se premalo ogrejem. potem pa sem počepnila na tla in strgala se mi je stegnska mišice. pol meseca po tem po tem sem se usedla na stol in iz ljubega miru mi je počila še leva mečna mišica, tako da sem bila en mesec na berglah. ko se mi pri teku mišica natrga, te bolečine izzvenijo v parih dneh, vendar se pri vsekam, tudi lahkotnejšem teku ponovijo.
to trganje vlaken in mišic ni niti najmanj prijetno, ker niti pri uri športne vzgoje ne morem celih 45 minut normalno telovadit, saj se mi še pred koncem ure natrga mišica.

če imate kakšen nasvet, bi mi zelo pomagali.
hvala za odgovor!

Priporočam Vam pregled pri kolegu, ki se ukvarja z boleznimi mišic in /ali veziva (revmatolog?). Pogovorite se s svojim zdravnikom.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

zdravo.
Imam eno vprašanje. Zadnič sem po treningu čez približnmo uro čutiv bolečino v levi mišici na notranji strani stegen. Naslednji dan zjutraj sem opazil da je mišica zatekla ter je temno rdeče barve in velikega obsega. Pri gibanju me sedaj po 2 dneh več ne ovira ter ni več skoraj nobene bolečine. zanima me če kaj bi lahko bilo ter kakšno zdravljenje priporočate. Lp

Priporočam opraviti pregled poškodovanega področja z ultrazvokom in način zdravljenja glede na ugotovitve pregleda.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni.
Imam problem s sprednjo stegensko mišico, ne ovira oz. ne boli me med tekom, ampak me zaboli ko nogo oz. stegensko mišico hočem raztegnit ter ko udarim žogo. Sem še zelo mlad in zato bi to poškodbo rad čimprej ozdravil.

Priporočam pregled pri zdravniku in nato usmerjene preiskave glede na ugotovitve pregleda.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani !

Bila sem na ultrazvoku stegnske mišice, ki je pokazal star hematom. Zanima me v kolikem času bo izginilo oz. najhitrejše okrevanje?
LP

Delno pretrgane mišice se celijo 6 do 12 tednov. Okrevanje lahko pospešijo fizioterapevtski postopki. Pomembno je zgodnje raztezanje poškodovanega področja, obremenjevanje le do bolečin, po prvi fazi celjenja (3 tedne) tudi posebna masaža poškodovanega področja, s čemer lahko dosežemo boljšo elastičnost brazgotine.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

23.04.2012

Pozdravljeni,

Imam probleme s stransko vezjo na kolenu. Prvič sem si jo poškodoval na treningu pri boksu. Problem sem saniral, nakar se mi je čez 2 leti pri počepu ponovila ista poškodba. Ponovno saniral in nato se mi je pred kratkim ponovno zgodilo isto pri hoji ( vzrok sem pripisal temu, da sem bil cel dan na nogah in mogoče rahli dehidraciji ). Ker mi je fiziterapevt svetoval, da delam vaje za stegno in liste sem to upošteval vendar kot kaže to ne zaleže.

Zanima me vaše mnenje in v čem vidite problem vi, zakaj se mi to dogaja na istem kolenu?
Ali obstaja kaka krema za hitrejšo sanacijo ( sedaj uporabljam Konjsko mazilo in Nodol gel )?

Hvala za odgovor in LP

Zelo verjetno ne gre za isto poškodbo. Glede na sprožilni dejavnik (počep in nato hoja) je verjetnejša poškodba meniskusa.

Priporočam pregled. Lahko, da bo potrebno operativno zdravljenje.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

[attachment=0]vd.jpg[/attachment] mene pa zanima katera terapija je to z nekaksnimi cepki ki se pritrdijo na kozo baje je zelo ucinkovita

Spoštovani,

priporočam, da vprašanje postavite sodelavki fizioterapevtki doc. dr. Renati Vauhnik, dipl. fth. – [email protected].

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close