Najdi forum

Živjo,

minilo je že tretje leto ko sva s partnerjem prekinila 8 letno zvezo v kateri se nama je rodil prečudovit sin. Imam pa zelo velik problen s prebolevanjem samega razdora
zveze in v zadnjem času opažam ,da kar naprej jem, jem ko sem in ko nisem lačna, ko me že vse tišči mi še nič v moji notranjosti ne reče da imam dovolj hrane.
Takega problema prej nisem nikoli opazila pri sebi, sem pa se tega začela pred kratkim zavedat in tudi opažat da sem se zredila (ne le za kak kg kar za 10kg).
Ko pa vse to pojem me mika da bi vse izbruhala ,na srečo ne morem bruhat kar tako ker potem pa res ne vem kje bi pristala.
Zanima me če gre morda za motnjo prehranjevanja; prenažiranje?
Kdo mi lahko pomaga?Mislim da tega ne bom zmogla sama končat.

Hvala za odgovor.

Polona

Spoštovana Polona,
analitiki bi v vašem početju videli strah pred ponovno izgubo( tega, kar pojemo nam nihče ne more vzeti)bolj praktični psihiatri pa bi videli v ugodju ob hrani nadomestilo izgubljenega ugodja.Pretiran apetit vam bo pošel brž ko se bo v vašem življenju pojavila nova oseba, ki bozaslužila vašo čustveno angažiranje.Pri hujšanju vam bo pomagala tudi želja po dvigu samospoštovanja.Priporočam fitness z zdravstvenim nadzorom.

spoštovani doktor,
zanima me zakaj ste poloni svetoval fitness, meni pa psihoterapevta z dodatnim mnenjem, da sam tega ne bom rešila.??

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovana Žena,
ocenjujem da sta razloga za prenažiranje pri vas in pri Poloni različna.

New Report

Close