Forum.Over.Net

Starševski čvek

Antidepresiv "Paroxat"

Default avatar

Sanje***

Stanje je postalo res nevzdržno in zato sem danes le odšla do zdravnika.
Občutki tesnobe, strahu, nemoči....


Dobila sem antidepresiv "Paroxat" in za vmesno obdobje "Helex"


Zanima me če ima tu katera izkušnje s tem antidepresivom in v kolikem času je pri vas začelo delovati?



Hvala za vsak namig.
Default avatar

hihohi

Po približno dveh dneh jemanja, sem se počutila še slabše, če je to bilo sploh mogoče. Pa še spati nisem mogla, čutila sem take elektrošoke v glavi. Na bolje je začelo iti po 14 dneh, do takrat pa je bil vsak dan pekel, najhujše obdobje v mojem življenju. To je samo moja izkušnja, ne se ustrašit, mogoče bo pri tebi drugače. Od takrat je že 6 let, vmes doživela marsikaj, nehala jemati zdravila, huda kriza, spet začela, jem še danes, borim se, na različne načine, moram pa reči, da živim dokaj kvalitetno. Iskreno ti želim vso srečo!
Default avatar

HELEXXX

Jaz sem ja jemala in mi je FENOMENALNO pomagal. Telo se na to tableto iziroma snovi v njej prilagaja 14 dni ali malo več. In nekateri imajo takrat zelo hude simptome. Mene je takrat ponoči treslo, celasem bila mokra, noč in dan nervozna, živčna...Ker se telo prilagaja na te kemične snovi. Ampak ko je to obdobje minilo, sem se počutila kot še nikoli prej. res super. Ne sekiraš se več toliko,ni toliko strahov, boljše počutje.... Ampak ni vsaka tableta za vsakega,eni so morali čez čas menjati,ker so ugotovili da jim te ne ustrezajo in so dobili druge.
Zdaj ko se bo tvoje telo rpilagajalo na nove tablete in se boš počutila še slabše vzemi helex,tudi ta zelo pomaga.

Vso srečo.
Default avatar

kot je meni znano

HELEXXX je napisal/a:
Helex je pomirjevalo in od njega po daljšem jemanju postaneš odvisen. Od anidepresivov (kar je paroxat) pa ne.
Default avatar

HELEXXX

[quote=""kot je meni znano""]
HELEXXX je napisal/a:
Helex je pomirjevalo in od njega po daljšem jemanju postaneš odvisen. Od anidepresivov (kar je paroxat) pa ne.[/quote]


Ja tako je. Mislila sem naj helex vzame po potrebi v teh 14 dneh, ko ji bo še verjetno hujše zaradi prilagajanja na paroxat.
Default avatar

*/*/*

Meni so začele prijemat nekje po treh tednih. Sedaj jih jemljem nekje 8 mesecev, teža se mi je povečala za dobrih 20 kg!?, ne vem ali je to od teh tablet ali ne. Pa opažam, da sem postala zelo apatična, skoraj za nič se ne sekiram, saj po eni strani je to ok, po drugi je pa kar malo čudno.
Default avatar

Tudi jaz

Tudi jaz sem imela močne stranske učinke, predvsem prvih 14 dni (pomagala s helexom, po dva naenkrat, ker drugače ni bilo efekta), potem je bilo boljše, po kakšnem mesecu pa sem se začela počutiti bolje. V bistvu zelo dobro, tako da sem možu večkrat rekla, da se zavedam, da se tako dobro počutim zaradi tablet. Sem pa bila ves čas jemanja - 8 mesecev - ponoči prepotena, mokra, tako da sem se preoblačila, libido mi je popolnoma upadel, nora želja po sladkem in tako sem se tudi zredila, čeprav sem prej po hujšanju tri leta lepo vzdrževala težo. Zdaj sem prenehala, pa se počutim tako tako, vidna razlika glede na čas jemanja tablet, rešujem s psihoterapijo. Če povzamem - morda se boš res prestrašila, kar nas je večina napisala, a če moraš, moraš in po treh tednih se boš počutila bolje.

LP
Default avatar

Morski galeb

[quote=""kot je meni znano""]
HELEXXX je napisal/a:
Helex je pomirjevalo in od njega po daljšem jemanju postaneš odvisen. Od anidepresivov (kar je paroxat) pa ne.[/quote]

Saj ji je zdravnica dala Helex samo za zraven, da prebrodi krizo, oz. dokler ji Paroxat ne prime. Če bo vsak dan vzela Helexa polovičko le 14 dni, se ga ne bo navadila.


R
Default avatar

Morski galeb

*/*/* je napisal/a:
Nazaj k zdravniku zaradi menjave zdravil. Porast kilaže je od AD, preveč apatičnosti tudi ne sme biti, če pa pade še libido, je pa že alarm!

R
Default avatar

*/*/*

[quote=""Morski galeb""]
*/*/* je napisal/a:
Nazaj k zdravniku zaradi menjave zdravil. Porast kilaže je od AD, preveč apatičnosti tudi ne sme biti, če pa pade še libido, je pa že alarm!

R[/quote]

Vse to je ja:(
Moje zdravnice ni do marca, nadomestni se pa tudi ne upa ukrepat po svoje:(
Default avatar

Haciatina

Pri meni je šlo za popolno izgorelost organizma od tega je prišla anksioznost in za tem še panični napadi.Samo jaz sem si pomoč poiskala takoj.Ker sem mislila,da bo šlo brez tablet sem šla do bioenergetika.No potem sem bila šele boga.Za umret.Nazaj sem šla zdravniku...Najhujše obdobje v mojem življenju je bilo ko sem vsaki dan čakala,da mi paroksat prime.Zdraven sem dobila lexavrin za čas,da sem lažje premagala stisko.Sem se ga pa zelo branila ker baje,da zasvaja.(Baje,da te zasvoji šele po dveh letih konstantnega jemanja).Ja pri meni je kr trajalo.Mi pa ni žal.Po enemu letu jemanja paroksata se počutim super mi je pa zdravnica rekla,da bom morala počasi na polovičko.Zredila sem se 15kg,(res je da sem bila prej presuha)ampak to verjetno zaradi nore želje po sladkem,škatla piškotov je bila premalo zame.Je pa res,da se ukvarjam z športom samo pretiravati ne smem ker se utrujenosto ustrašim.(Verjetno od slabe izkušne lani,ko me je "vrgla"ta izčrpanost.
Moja izkušnja je,da samo od sebe ne mine.Vse je treba spremeniti,način razmišljanja,način življenja in veliko dela na sebi in okoli sebe.Zdravila pa pripomorejo,da človek ozdravi.
So pa tudi stranski učinki,ki sčasoma minejo,se pa pojavljajo tudi ko zdravila ze popolnoma primejo.Tako nekako-pride pa gre..