Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kaj bomo danes kuhali za kosilo?

kaj bomo danes kuhali za kosilo?

Porova kremna juha, ajdovi štruklji, jabolčni kompot

1 velik por
4 srednje veliki krompirji
kisla smetana
sol, poper
voda
Por narežemo na kolobare, krompir pa na majhne koščke. Vse skupaj damo v posodo in zalijemo z vodo. Kuhamo, dokler ni kuhano. Solimo, popopramo in dodamo žlico kisle smetane.
Vse skupaj zmeljemo s paličnim mešalnikom in dobimo zelo okusno kremno porovo juho.

50 dag ajdove moke
10 dag bele moke
6 dl slane vrele vode
50 dag skute
2 jajci
4 žlice smetane
maslo in drobtine po potrebi
Ajdovo moko poparimo s slano vodo in pustimo, da se ohladi. Vmešamo belo moko in ko je testo dobro zgneteno, ga razvaljamo, da je za pol prsta debelo. Premažemo ga z nadevom, ki ga naredimo tako, da skuti dodamo stolčena jajca. Nato ga prelijemo s smetano. Če je testo preveč tekoče, ga potresemo s krušnimi drobtinami. Tesno ga zvijemo v moker in z drobtinami potresen prtič, vložimo v vrelo slano vodo in kuhamo na srednji temperaturi 20 minut. Preden ga narežemo na rezine, ga malo ohladimo. Zabelimo ga z maslom in drobtinami. Zelo lepo se štrukelj skuha, če ga zavijemo v aluminijasto folijo, ki jo prej premažemo z maščobo. V mikrovalovni pečici pa skuhamo štrukelj, zavit v moker prtič, v 8 do 10 minutah.

1/2 l vode
2 žlici sladkorja
1 kg jabolk
limonina lupinica
1 klinček
skorjica cimeta
sladkano vodo zavremo, jabolka operemo, olupimo, razrežemo na krhlje in stresemo v vrelo tekočino. Dodamo dišave (v limonino lupino zapičimo klinčke) in kuhamo pokrito do mehkega.

Jaz bom naredila polnjene lignje, pečen krompir in zeljno solato!
Pa mogoče še kakšno juho, če bom imela dovolj časa!

uuuu lignje…si mi sedaj naredila lušte, jaz bi jih tudi:-) Ma, nimam toliko časa, da se bom še s polnjenjem ukvarjala:-)

nova
Uredništvo priporoča

Goveja juha, smetanove kumare, zabeljen fižol.

*************************************************** Imagine all the people living life in peace ...

z ajdovo kašo in piščancem polnjene paprike (pa lepo zapečene) in solata. Prej še ena juhca iz zelene in peteršiljeve korenine

Jej, meni pa te “starodavne” jedi nikakor ne grejo od rok. Jaz sicer naredim takšno lazanjo, ki je tašča niti približno ne zna, ampak te jedi, pa znajo naše mame še vedno edine narediti. Vedno me vse jezi, se med kuhanjem odvija in nadev pobegne itd. Grrrrr, nikakor. Potica pa mi sploh ni jasna. Pa sem sicer odlična kuharica:)))))

mrdv: ali mi poveš recept za polnjene paprike?
Po mojem , mora to bit zelo dobro!

http://www.mojirecepti.com/recept/jota-s-kislo-repo.html
http://www.mojirecepti.com/recept/slivovi-cmoki.html

Goveja juha z zdrobovimi knedlci,bučke v omaki,pire,za sladico pa otroka dobita palačinke.Danes brez mesa…..

Pire krompir in ocvrt oslič, pravzaprav samo v koruzni moki povaljan in pečen.
Solate pa ne bo, ker mi jo je sneg prekril.

Filana paprika, pire.

Danes nas je pa veliko na paprikah :-). Moja bo polnjena s kruhom, šunko in sirom. Zraven slan krompir v kosih in veliiika skleda radiča s fižolom in sezamom. Ojoj, zdaj sem pa lačna.

skuhaš ajdovo kašo- na zmernem ognju je v 10min lepo kuhana, pol jo pokriješ, soliš in pustiš, da se napne ,cca 10 min.Prepražiš na česnu piščančka, karkoli pač imaš od njega- lahko puran, ostalo mi osebno ne gre h kaši. Popraženo primešaš kaši, dodaš muškatni orešček in peteršilj. Nafilaš paprike, zložiš v pekač, malo masla in pol zalivaš ali s paradižnikom ali pa sojino omako. Lahko pa paprike klasično skuhaš, kot pač delaš ostale filane paprike.Lahko masi dodaš gobice ali pa bučko.
dobr dobr
tudi take zadeve bomo kuhali na tečaju, pridi

Gobovi zrezki, široki rezanci, motovilec. Juhica pa kar iz vrečke…

Mrdv, hvala za recept!
Tečaja se žal ne morem udeležit, sem predaleč (MB)!

-puranji zrezki v smetanovi omaki,

-domači krompirjevi svaljki,

-motovilec in radič z fižolom,

-Ivin kolač

-kava

jaz pa piščančji file z gobicami v omaki in njoke zraven. mnjami

Pri nas bo danes špinača in pire krompir. Jutri pašta in čokoladni puding.

pri nas pa dva dni zapovrstjo testenine

včeraj polžki s kokosom in lososom
danes špageti spestom in paradižnikovo omako, obakrat radič s krompirjem.

New Report

Close