Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Bolečina pod rebri

Bolečina pod rebri

Spoštovani!

Že približno 7 let se mi pojavlja bolečina na spodnjem delu reber, na desni strani. Pred približno 5leti so mi operirali žolč (kamen je imel več kot 3 cm), med tem časom sem bila 3x na ultrazvoku, ki ne pokaže ničesar, so mi pa na gastroskopiji pred dvema letoma odkrili vnet dvanajsternik, razjede na želodcu in luknjici na požiralniku. Lani ob kontroli se je stanje bistveno izboljšalo (ko sem bila na kontroli, me je tudi bolelo pod rebri, zato sem mislila, da gre ponovno za vnetje, vendar to ni bil razlog bolečine). Zadnjih 14 dni se bolečina ponovno pojavlja. Kaj mi svetujete?
Hvala in lep pozdrav

Pozdravljeni,
razumel sem , da je vzrok za prejšnje bolečine pod desnim rebrnim lokom v času po operaciji žolčnika bil v vnetju dvanajstnika.Zdaj znova imate iste težave ter lahko mislimo , da je potrebno najprej preveriti isto možnost glede vzroka.Tudi treba iskati možen vzrok za vračanje bolečine mogoče kakšno zdravilo kot je analgetik iz skupine nesteroidnih antirevmatikov,stres,infekcija… ? Vsekakor najprej obiščite svojega zdravnika oz. gastroenterologa.
Lep pozdrav ,
Mensur Salihović dr med

**************************************** Mensur Salihović dr. med. spec. anesteziolog reanimatolog

Spoštovani,
nekaj mesecev imam abdominalne bolečine, lokalizirane med popkom in levim rebrnim lokom.Osebna zdravnica pravi, da so to “negativne energije”. Ultrazvok ( narejen je bil v nekaj minutah) je bil bp. Biokemične p. krvi so” povečane”: kreatinin, alkalna fosfataza in s alt….

Bolečina me spremlja čez cel dan. Če sedim oz. dalj časa stojim, je bolečina nekoliko močnejša.Občasno se seli navzad in občutek imam, da me boli leva ledvica…………

Stara sem 55 let, morda malo premočna…Sem bolj obstipirana- odvajam na 2 dni…..
No, naj bo dovolj mojega nakladanja.Toplo se priporočam za odgovor. ne vem več, kaj naj storim, saj imam te nekaj mesecev trajajoče bolečine že dovolj!

Hvala in lepo pozdravljeni!
OZN

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni ,
pravite , da so rezultati laboratorijskih preiskav patološki(jetrni testi in kreatinin) kar narekuje raziskovanje v smeri bolezni jetre,želodca oz. dvanajstnika in levic.Z vašo zdravnico zagotovo boste izbrala pravo pot pri odločanju glede prvega koraka.Če je to že opravljeno in je preostala le nerešena bolečina potem terapija bolečine najverjetneje bo temeljila na zdravilih za osnovno bolezen.
Iskreni pozdravi ,

**************************************** Mensur Salihović dr. med. spec. anesteziolog reanimatolog

Spoštovani!!

Star sem 39 let in zadnji mesec imam neprestano bolečine pod rebri,najhuje je proti večeru,ko sem obiskal osebno zdravnico mi je rekla da imam po vsej verjetnosti unetje in to diagnozo mi je postavila brez odvzema krvi in vode jemljem že 3 tedne na osem ur 1xketonal in 2xlekadol skupaj ,toda ni nič bolje. Prosim če mi lahko svetujete kaj naj naredim oz kam se lahko obrnem po pomoč oz kakšne preizkave mi priporročate. Hvala za odgovor.

Lep pozdrav!

Pozdravljeni,
vsekakor se najprej obrnite najprej h svojemu zdravniku.Boli vas pod rebri toda ne vemo po kateri strani , bolje zgoraj,spredaj,bočno,zadaj…ali vas je kdaj prej bolelo,ali imate še kakšne druge težave,vročino,kašelj…kronično bolezen.

Lep pozdrav,

**************************************** Mensur Salihović dr. med. spec. anesteziolog reanimatolog

Od prejšnjega ponedeljka imam bolečine pod desnim rebrom. Prehlajena sem bila že ves teden, nato pa sem v nedeljo čistila in sama z malo napora obrnila jogi v velikosti 180×200. Naslednje jutro pa sem parkrat zakašljala in nenadoma začutila ostro bolečino pod desnimi rebri. V torek se je razbolelo še čez trebuh do prsi, vendar je bolečina po počitku na trebuhu pošla. Vse naslednje dni je bilo vsak dan malo bolje. Bolečina je huda ob kašlju, kihanju, smehu in kakšnem določenem gibu. Prehlad se je že skor umiru, v soboto pa sem skor padla in ko sem se ulovila in se nerodno usedla na stol je bolečina spet mal močnejša. Sklepam, da je morda za vse kriv napor med prehladom. Počutim se drugače vredu, prejšni teden en dan sem si merila vročino in je bila 37.1, danes pa 37.2.
LP

Bolečine pod rebri so lahko povzročene s spremembami funkcij notranjih organov kot so požiralnik,želodec,dvanajstnik,tankega ali debelega črevesa ,pljuč in pripadajočih struktur,mišic,zaradi patološkega dogajanja v rebrih ali vretencih ali obvretenčnih strukturah oz. hrbtenjači.Po vašem opisu sodeč najverjetneje gre bodisi za akutno mišično bolečino – mogoče manjšo razpoko ali za spontani pnevmotoraks.Potreben bi bil Rtg posnetek pljuč in/ali fizikalni pregled.Prvi za eventuelno diagnozo pnevmotoraksa in drugo za diagnozo mišične bolečine.V kolikor bolečina vztraja svetujem obisk pri lečečm zdravniku.

Lep pozdrav,

**************************************** Mensur Salihović dr. med. spec. anesteziolog reanimatolog

Pozdravljeni,
imam podobne težave, namreč vsake toliko časa, ko sedim nekoliko nagnjen naprej, morda z rokami oprt na kolena, me prične boleti pod levo stranjo reber spredaj. Ko držo popravim je bolje, a na pritisk s prstom nekoliko proti sredini, ko se leva polovica reber že neha, v trebuh še vedno čutim bolečino. Zanima me predvsem če je lahko vzrok kaj nevarnega ali zgolj nepravilna drža in pritisk reber na nek organ.
Hvala in lep pozdrav

Pozdravljeni,
po opisu sodeč je to najverjetneje kaka ishemična bolečina zaradi neugodnega položaja toda ni mogoče na podlagi tega kaj ste navedel izključiti tudi druge vzroke.O teh smo govorili v prejšnjih diskusijah.Vsekakor se obrnite na vašega zdravnika , če bi se težave ponavljale , dlje časa trajale ali se stopnjevale.
Lep pozdrav,

**************************************** Mensur Salihović dr. med. spec. anesteziolog reanimatolog

živjo že od ponedeljka me boli pod rebri nevem kaj na storim?hvala za odgovor

Zelo skopo sporočilo.Tolikor lahko povem : sveža akutna bolečina pri kateri ni drugih znakov bolezni je najpogosteje posledica travme,infekcije ali je reakcija mišice na kako presnovno dogajanje.Lahko je opozorilo na prihajajočo bolezen.
Upam, da je bolečina že izzvenela.
Lep pozdrav,

**************************************** Mensur Salihović dr. med. spec. anesteziolog reanimatolog

Spoštovani,

stara sem 36 let, dve leti imam težave z bolečinami v desnih rebrih takoj pod prsmi. Če se sklonim oz. npr. počepnem, se obuvam in podobno me v desnih rebrih zagrabi krč, da moram takoj spremenit položaj..ostane topa bolečina. Stopila sem tudi do osebnega zdravnika, Uz trebuha pred letom dni – vse normalno, gastroskopija pred parimi meseci pokazala blago vnetje dvanajstnika (jemala sem Nexium), jetrni testi normalni, kri ok, razen levkociti so malo nizki.
Sem bolnik z MS in jemljem Avonex. Nevrolog pravi, da bolečina ni posledica MS in da je najbrž mišičnega izvora.
Po pravici povedano imam dovolj te stalne tope bolečine in bi rada,d a se ugotovi iz kje izhaja. Zato vas prosim, da mi sporočite, katere preiskave bi bile še potrebne za ugotovitev vzroka. Mogoče RTG?

Hvala in lep pozdrav!
Barbara

Pozdravljeni ,
vaš nevrolog najverjetneje ima prav.Pri takšni mišični bolečini običajno zelo pomaga akupunkturna terapija ali lokalno ukrepanje kot je infiltracija bolečega dela mišice z lokalnim anestetikom.Najbolje , da se prijavite v najbližji ambulanti za zdravljenje bolečine.
Lep pozdrav,

**************************************** Mensur Salihović dr. med. spec. anesteziolog reanimatolog

New Report

Close