Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Odnosi in socialna prva pomoč Življenje, ah to življenje prekiniti odvisnost od internetne zaljubljenosti

prekiniti odvisnost od internetne zaljubljenosti

Pozdravljeni,

ker sama nisem uspešna pri reševanju problema vas prosim za pomoč, ideje. Gre za to, da sem 4 leta v kontaktu z nekim fantom, in sicer sem ga spoznala preko interneta. V stiku sva preko smsov, tel. pogovorov. V vsem tem času se iz niti ne vem več točno katerega razloga nikoli videla…jaz pa sem bila /sem vedno bolj navezana in si ustvarjala sanje,..iz katerih očitno nič ne bo in jasno, da me to občasno ubija in mu težim on pa se v obdobju ko jaz težim ne javlja in…kot en začaran krog.

Napišite vaše izkušnje, predloge kako to v celoti prekiniti (prekinem za par dni, teden…pa spet padem v to norost…).

Hvala, pozdravček

Tudi ko nekoga spoznamo v živo in se zaljubimo vanj, se pravzaprav zaljubimo v svojo predstavo o njem. To, kar si o njem mislimo, je naša predstava, ne on (ali ona). Še sebe spoznavamo vse življenje, kako naj bi resnično poznali drugo osebo!

Še v realu je tako, kaj šele preko interneta ali sms-ov, kjer je resnično spoznavanje še toliko bolj okrnjeno oz. otežkočeno.

Zavedaj se, da si zaljubljena v neko svojo predstavo, ne pa v NJEGA. Že sama si ugotovila, da si si ustvarila sanje… Sanje pa še zdaleč niso resničnost.

4 leta, huh?? To je zeloooo dolga doba. Zelo dolga zato, ker gojiš neke predstave o nekom, ki ga v bistvu sploh ne poznaš. Kot je rekla reka, ti si zaljubljena v neko svojo predstavo o njem, ne pa vanj.

Zaradi strahu mogoče? Varneje je namreč biti vsak na svojem koncu ter sanjariti eden o drugem kot se izpostaviti realnosti. Zdaj je preteklo že toliko časa in o njem imaš neko lepo (sanjsko) predstavo, zato te je strah, da ko bi se v reali srečala, ne bi bil takšen in bi bila razočarana. A je tako?

Edina rešitev je, da se srečata. Mogoče ti bo srečanje prineslo razočaranje, mogoče bo vse še lepše in ti bo žal, da se nista srečala že veliko prej… Ampak vse to izveš le, če se srečaš.
Če se pa ne bosta srečala… pa ne vem- mislita tole furat dalje in cel lajf sanjarit tkole? Če boš prekinila vse stike z njim, ti pa garantiram, da se boš vedno spraševala, kako bi bilo, če bi bilo…

******************* flo ********************* [img]http://shrani.si/f/2/12B/5r2DR1v/ezgifcom-resize.gif[/img]

Bolje išta nego ništa ane? sam tale išta je ene mona in še to slaba. Moje mnenje je, da če te fant v vsem tem času ni povabil na kavo je ta tip en blažov žegn okoli katerega morš narediti obvoz.

Sem v vezi s fantom iz neta, super nama je…samo on me je povabil na kavo že čez dva dni čvekanja.

Ja težko je biti zavrnjen, ne?
Lahko ga vprašaš zakaj se ne dobita (bolj zaradi svojega ega) oz. če se on noče dobiti in nima interesa potem itak nič ne moreš.

Veš koliko je še drugih fantov. Oh… kar nekaj:) Ko si nov si zanimiv baje, ti mu zgleda nisi več zanimiva. Pogumno naprej!

LP!

Sama si pravilno napisala, da si V KONTAKTU z nekim fantom, nisi pa z njim v razmerju. Ne mores biti z njim v razmerju, ker ga v bistvu ne poznas, nista se fizicno spoznala. Tudi ce sama ne ves, kaj je razlog, da se nikoli nista videla, je razlog zagotovo pomanjkanje obojestranske motivacije, da bi se. Kaj je na njegovem koncu razlog za pomanjkanje te motivacije, ne vem, pa tudi ti ne mores vedeti. Lahko da je porocen. Lahko je psiho in je bolje, da ga ne spoznas. Lahko te pa enostavno noce spoznati in mu nisi toliko pomembna.
Zate pa se mi zdi, da si si ustvarila fantazijo, da si v razmerju, in da ti je ta fantazija bolj pomembna kot resnicno zivljenje. Oziroma ti delno zapolnjuje nekaj, kar ti v zivljenju manjka. Delno, povsem pa ne; odsotnost razmerja te v zivljenju se zmeraj boli, zato tudi tvoje pismo na forum. In vedno te bo bolela, ti garantiram, tudi ce jo bos pred sabo skrivala z internetnim nadomestkom.
Boljse si je priznati, glej, sama sem. Kar je odlicno, ker potem lahko das ven signal, da isces in potem nekoga tudi spoznas.
V redu punca si. Se veliko stvari te caka, samo privosci si jih!

Hvala vsem za odgovore.

Je tako kot ste napisali, tega se zavedam. Problem je, da me on ni preveč prizadel in se jaz še vedno nadejam, da se bo oglasil,..zadnje čase sem hotela več in več pa sem ga preveč klicala, mu pošiljala veliko sms-ov in to ga je povsem odbilo. Moram se rešiti tega, tako kot se rešuje odvisnosti samo ne vem točno kako, ker me potegne nazaj in se mu javljam. Želela bi povsem prekiniti, tel. številko znam na pamet…moram najti način, kako povsem prekiniti stike, ker to ne pelje nikamor 🙂

Lp

saj sploh ne morem verjeti 4 leta in ga še nisi spoznala. To je vstran vržen čas. Saj sploh ne veš kako on živi, lahko da je poročen, ima otroke, družino ….. Ne rečem 4 mesece, je še nekako sprejemljivo, kaj več pa je že kar hudooo…

moja prijateljica se je prav tako preko neta spoznala z enim tipom in na ta način kontaktirala približno pol leta…. se zatrapala, brez da bi ga sploh videla…. pustila svojga fanta…. in živela samo zato, kako se bo srečala s tem internetnim tipom, kako bo lepo in oh in ah……

ko pa je čas prinesel, da bi se onadva morala srečati, pa ji je tip lepo povedal, da ima drugo, da je zaljubljen v to za drugo, da pač z njoje bil samo vituralno, kar ne pomeni nič, da pač njo, če že hoče lahko ima za eno noč….

punca je skoraj umrla od žalosti….. zato ti rečem, ne delaj neumnosti, pozabi na vse skupaj in zaživi pravo življenje.

Kot, da bi to pisala jaz. Samo, da jaz vem zakaj se tip noče srečat, seveda, če sploh govori resnico.
Samo mene je ta tip s katerim sem v kontaktu tudi zasledoval in vabil na kavo pod pretvezo, da je “kar en”, ni se niti predstavil. Sem pa vedela, da je on zaradi določenih stvari iz preteklosti, določenih pogovorov, določenih imen, … Mi je pa čudno, da me je lahko zasledoval ni pa upal na kavo tako, da bi direktno povedal To sem pa jaz, bi šla na kavo. No po drugi strani mi je to logično, verjetno je želel, da jaz njega ne bi poznala on pa bi vedel kdo sem jaz … Ampak kljub vsemu temu kar ne morem prekinit stikov z njim.
Kakšen pa ja ta “tvoj” ko se pogovarjata, dopisujeta? Ker ta s katerim sem jaz v stikih je na trenutke prav čuden.
Koliko pa si stara in koliko je star on?
Mi je pa prav čudno zakaj se odrasel moški “boji” srečat v živo? Vsi s katerimi sem bila preko interneta v kontaktih so sami dali predlog za srečanje, ta pa je edini, ki se noče srečat. Ja, lahko je poročen (ta pravi, da ni), lahko, da ima punco (nikoli nisem rekla, da hočem, da sva par). Mi je čudno, da se odrasel moški boji prijateljstva. Očitno nekaj skriva.

Uh, ta life..:)

Stara sva 26 let…pa on je tak, ne vem jaz ne znam z njim ravnat, vedno mi spolzi iz rok. Obnaša se na trenutke ful super, drugač pa je mel vmes tut 2 veze itd. Sj s tem, da pač očitno nič ne bo sem se nekako sprijaznila samo zaradi navade, ker sva si pogosto pisala, telefonirala,…sem nekak odvisna in kr nekaj upam in upam. V bistvu pa kaj vem škoda, da se je tak končalo, da se ne slišva več, upam, da prebolim čim prej. Moram najti način, da se mu za vedno neham javljat, ta način pa še iščem.

Kolk sta pa vidva stara Y?

Lp

Midva sva pa že starejša, jaz 30, on skoraj 40.
Pri “mojem” se mi zdi kot, da je dvojna osebnost. Res. Na začetku je bil ful prijazen na trenutke že skoraj osladen ampak meni je bilo všeč. Potem pa se kar naenkrat prelevi v čisto drugačno osebnost, nesramen, laže, se izmika, … Se mi zdi, da me je nekako hotel pridobit na svojo stran in me tudi je zdaj pa imam hudiča, ko ne znam iz tega ven in me on dobesedno komandira v smislu: “Če jaz tako rečem potem je res tako”. “Moraš mi verjet”… MORAŠ! Zakaj že? Ja bi mu verjela z veseljem, če bi pokazal, da mu lahko verjamem. Če se pa odrasel, normalen, zdrav moški boji srečanja v živo mu pa ravno ni za verjeti …
Pa ti veš kakšen je? Ti je vsaj poslal kakšno sliko?
Ne vem, jaz se tolažim s tem, da je vse skupaj le internet in ga ne poznam v živo in za to se mi zdi, da mi uspeva, mu že dva tedna nisem odgovorila na sms 🙂 Vem pa, da ko bo spet poslal sms bom podlegla njegovim sladkim besedam in mu bom odpisala. To pa tudi jaz še ne vem kako se upreti njegovi v bistvu navidezni prijaznosti, zlagani prijaznosti.

Ker ima frustracije, je prpa, …. ?
Moški pri 40ih, ki si ne upa srečat, prosim lepo… Ne vem, če je sploh pametno, da o kakršnemkoli srečanju s takšnim tipom razmišljaš.
Ne vem, zakaj izgubljate čas s takšnimi primerki…

******************* flo ********************* [img]http://shrani.si/f/2/12B/5r2DR1v/ezgifcom-resize.gif[/img]

Saj sploh ne razmišljam več o tem, da bi se srečala z njim, ker nima smisla. Ker tudi razlog zaradi katerega se on noče srečat se mi zdi za lase privlečen, seveda če govori resnico, lahko, da je že na pogled kakšen psiho pa se za to boji srečat 🙂 če pa govori resnico se mi pa zdi res butasto, da se za to noče srečat. Ker, če bi zaradi vsake slabe izkušnje nehali delati stvari, ki nas drugače veselijo … kam bi pa prišli?! V smislu: “Joj, en/a me je prizadel/a za to nočem več okoli sebe nobenih ljudi”. Ja v tem primeru res najbolje, da se vsi zapremo v svoje sobe … Sploh pa moški blizu 40ih … ko bo se jaz morala bati njega. Saj sem tudi jaz imela slabe izkušnje, pa ne samo ene, pa se za to ne izogibam ljudem. Pa saj, če se srečaš s človekom iz interneta je isto kot, da bi na novo spoznal nekoga v lokalu.
Enostavno ne razumem! Se pa s tem, da bi se srečala z njim več ne ukvarjam, samo enostavno ne razumem ga.

Zato se pa drugič takoj dobite in stik iz virtualne realnosti prenesite v realni svet.
Čimmanj se v VR pogovarjaš bolje je, govorim iz izkušenj.
Ker drugače si vsak že ustvari neko določeno sliko, ki pa je zmeraj malo bolj drugačna praviloma lepša kot v RL.
To je moj nasvet. Če je zanimanje se dobi takoj in se v živo pogovarja, spoznava. Če ni efekta pa se gre prej dalje in ne izgublja časa.
Radi se imejte in mislite predvsem nase. Sej je fino komunicirat v VR pa nič ne boli, sam kasneje je pa vse drugo, ko se v naši glavi karkoli splete.
To, da se moški noče dobiti pa meni ne sliči na psihota, ker ta bi se praviloma takoj moral dobiti.
Tako, da tudi previdnost ni odveč, ker so samske ženske med drugim pri njih tudi na udaru in VR je odlična šansa za take. Pač se dogovorite nekje v javnosti (kot da bi 15-letnicam svetovala za zmenke:)

LP!

Moje mnenje glede interneta: če se po parih dneh poznanstva ne naredi VSE, da se sreča v živo, vezo takoj prekiniti, sploh nima smisla….

Po štirih letih kako prekinit? Mogoče izbrisat MSN ali Skype ali kaj pač imata, mail zamenjat, na mobi dat notri novo cifro in je mirno… SI REČT: danes je MOJ NOV ZAČETEK in naredit s staro nekoristno kramo konec, vržt na odmet ;).. (a se sliši easy? hehe, ja saj tudi je, če se res želi…).

No,kolikor sem jaz razumela avtorico posta,se ona ne pritožuje nad dejstvom,da se s fantom nista dobila-pa je polovica odgovoru namenjena razmišljanju,zakaj se fant noče dobiti z njo,itd…kaj pa če se avtorica ni želela?

Kar pa se izvirnega “problema” tiče-ne znam si niti predstavljati,kako se je mogoče tako navezati na nekaj,kar sploh ne obstaja.Če že moraš biti odvisna od nečesa (da funkcioniraš) začni teči ali kolesarit in si postavi cilj:preteči maraton ali prekolesarit Franjo-pa boš počasi postala odvisna od rekreacije in se boš smejala svojemu zgornjemu postu.
Lp

Lijana je lepo napisala, da sploh ne ve razloga zakaj se še nista dobila, torej, če se ona ne bi želela dobiti bi vedela razlog, no tako sem jaz razumela prvi post.

Pa še tole o odvisnosti, če bi se dalo tako lahko “pozdraviti” odvisnosti bi se vsake odvisnosti takoj rešil samo šel bi teč ali pa kolesarit … Vsaka odvisnost je odvisnost in se ne da kar tako zlahka pozdravit. Tudi, če bi postala odvisna od rekreacije ni nujno, da bi se rešila prejšnje odvisnosti.

Meni se je zgodili nekaj podobnega, več let dopisovanja z sorodno dušo, zaljubljenost vsaj z moje strani in videti je bilo potem tudi interes z nasprotne strani, končno je prišlo do srečanja. pa ni bilo iskrice taprave in on je šel z drugo. Bilo je hudo, a čas zaceli vse rane, znajo biti pa te navezave in ljubezni zelo močne, ampak bolj za ljudi, ki smo bolj obrnjeni navznoter, premalo aktivni. Ker en polnokrven človek ti ne bo ljubil preko monitorja leta in leta in to neznanca, ampak v živo.

zagotovo ima punco, pa si krajsa cas s tabo

Meni recimo sploh ne gre za to, da bi bila zaljubljena v tega moškega, če bi se srečala bi bila prijatelja no, če bi preskočila iskrica mogoče tudi kaj več ampak to bi videli kasneje kako in kaj.
V mojem primeru gre za to, da se sploh noče dobit, da je na trenutke oh in sploh prijazen že čez par ur ali naslednji dan pa čisto druga oseba. Pred vsem mi pa nikoli ne bo jasno zakaj se odrasel moški noče srečat? Lahko se srečuje z vsem kar leze in gre po raznih lokalih pa, če je to človek, ki ga še nikoli ni videl (kar je tako rekoč isto kot, če bi se srečal z nekom iz interneta).

New Report

Close