Najdi forum

Naslovnica Forum Politični čvek Afera Patria: Zaslišanje Janše neskladno z zakonom?

Afera Patria: Zaslišanje Janše neskladno z zakonom?

Čeprav policija in tožilstvo trdita, da so bila zaslišanja v zadevi Patria, ki so jih prejšnji teden izvedli finski preiskovalci, skladna s slovensko zakonodajo, Janez Janša meni, da niso bila.

Predsednik SDS-a in nekdanji premier namreč vztraja, da je prišlo do očitne zlorabe slovenskega zakona o kazenskem postopku, je za TV Slovenija poročal novinar Matej Hlebš. Kot je znano, so finski preiskovalci Janšo pred tednom dni zasliševali tri ure, po zaslišanju pa je opozicijski prvak pojasnil, da je bil zaslišan kot osumljenec: ” Vendar pa ni navedeno, česa sem osumljen, katerega dejanja, razen člena zakona. To niti na moje izrecno vprašanje ni bilo pojasnjeno,” je dodal.

Policija mora osumljenca obvestiti, česa je osumljen
TV Slovenija navaja, da zakon o kazenskem postopku, ki je v Sloveniji zavezujoč tudi za Fince, povsem jasno določa, da mora policija osumljenca pred zaslišanjem obvestiti, česa je osumljen in kaj je podlaga za sum, a Janša trdi, da se to v njegovem primeru ni zgodilo.

Na policiji pa poudarjajo, da slovenska zakonodaja ni bila kršena. Vsi osumljenci so bili seznanjeni, katerega kaznivega dejanja so osumjeni in kaj je podlaga za sum, zatrjujejo. Podoben odgovor je TV Slovenija prejela tudi od vrhovnega tožilstva: zaslišanja so bila opravljena v skladu s slovensko zakonodajo.

Janša: Upravičeno bi bilo le, če bi bil zaslišan kot priča
“Šlo je za čisto zlorabo zakona, verjetno zaradi tega tudi nihče od slovenskih preiskovalcev ni podpisal vabila, ampak ga je podpisal Finec Björkqvist. Na moje izrecno vztrajanje mi ni povedal česa sem osumljen, so najprej citiral neke člene, ko sem vztrajal pa je potem slovenski preiskovalec dejal, da naj bi zahteval podkupnino od Zagožna in da mi bodo predstavili to v dokumentaciji ki jo bodo v nadaljevanju tega pogovora predložili kot dokaz,” potek dogodkov popisuje Janša.

Nekaj dokumentov so mu nato pokazali, a, kot pravi, “v tej dokumentaciji ni bilo ničesar, kar bi potrjevalo upravičeni sum”. Prvak SDS-a je prepričan, da bi bilo iz dokumentov, ki jih je videl, upravičeno le, da bi ga na zaslišanje povabili kot pričo.

Krašek: V neskladju z zakonom tudi zaslišanje Lebana
Spomnimo, da je Janša na zaslišanje prišel brez odvetnika. Glede na izjavo pravnega strokovnjaka Andreja Kraška, sicer odvetnika drugega domnevnega osumljenca v zadevi Patria, Rudolfa Lebana, pa takšno zaslišanje pred sodiščem ne šteje kot dokaz. Tudi zaslišanje Lebana naj ne bi bilo v skladu z zakonodajo.

“Policija je mogoče pojasnila, katerega dejanja naj bi bil gospod Leban obdolžen, medtem ko pa podlage oz. okoliščin, na podlagi katerih sklepa, da bi bil gospod Leban teh dejanj osumljen, ni pojasnila,” je za TV Slovenija dejal Krašek in dodal, da bi tako pridobljene izjave osumljenca sodišče lahko kot dokaz zavrnilo.

http://www.rtvslo.si/slovenija/afera-patria-zaslisanje-janse-neskladno-z-zakonom/215223

Levakarji so pa vztrajni. Lov na čarovnice bodo podaljšali še za eno leto, da minejo še lokalne volitve? Le komu še hočejo škodovati? Mogoče bodočemu ljubljanskemu županu Virantu ali pa Ruparju, ki bo spet župan Tržiča ……. Bodo v Murglah spet napovedali kakšen veliki pok??

pa kaj je zdej, kaj se boji zaslišanj, če je pa čist nedolžen????:))))))))))))

hahaha,
hm ..ko te ujame OZNA, SDV.. kriv..nedolžen..????

ko so pa enga majhnega zasliševal, pa ribič iča je blo pa kaj se grejo..
in vsi ste navajal: “pa kaj je zdej, kaj se boji zaslišanj, če je pa čist nedolžen????:))))))))))))”””

hahaha…

kot vedno dvojna merila, kajne..

pa ti sploh kdaj prebereš kaj je napisano?

oja- kaj pol če nisi nič kriv je popolnoma vseeno ali si zališan kot priča ali pa osumljenec, a se ti ne zdi!!!

hja, a si bil mogoče na zaslišanju, da verjameš vsemu kar je napisano????:)

slovensko zakonodajo je pa v sloveniji ja treba upoštevati ane? in prav o tem je govora v članku. svoje insinuacije pa le zadrži zase, če nimaš kaj bolj argumentiranega za napisat.

Obveščanje članov S(d)S pa res šepa. Tole je že drugi primer. Prvega pa niso obvestili, da mora plačevat stroške stanovanja.

kaj ko bi se držali teme? bo šlo? 🙂
o mariniču pa že teče debata http://med.over.net/forum5/read.php?186,5770312

Ne vem, vprašaj poslanko Cvetko Zalokar Oražem.

Ne vem, vprašaj poslanko Cvetko Zalokar Oražem.[/quote]

Še ne ve odgovora ker raznašalec časopisov danes zamuja pa še ni prebrala Dnevnika!

Na vprašanje, ali t. i. štabni dokument, o katerem je v preteklih dneh govoril Janša, torej ni tako pomemben za preiskavo, je Björkquist odvrnil, da to seveda je pomemben dokument. Je pa poudaril, da v zvezi s tem želi razjasniti, da Anton Rop in Janez Drnovšek, ki sta v dokumentu omenjena, “nista česarkoli osumljena v tej preiskavi, ki jo vodim”. Današnja Mladina je sicer poročala, da Björkquist razprave o štabnem dokumentu ne razume, saj da Drnovšek in Rop “nista pomembni imeni”.

Finski preiskovalec ni želel odgovoriti, česa je osumljen Janša. Dejal je le, da je v preiskavi v vlogi osumljenca. “On sam to ve. Če hoče iti ven s to informacijo, to lahko naredi,” je pojasnil.

[hr]

Murglska centrala se vse bolj zapleta in hodi po lastnem dreku 🙂

To je filozofiranje. Dokler ni ovadbe tudi “osumljencev” ni, so le zasliševanja prič. Ali osumljencev, če hočete. Ko pa je podana ovadba pa ti morajo povedat zakaj je podana.

Saj čakamo na Cvikla in Berglunda, ki imata dokaze. Naj jih data na mizo, da se primer zaključi 🙂

Kućan se je pa skril in verjetno že kuha novo govejo čorbo za naivne Slovence ! ! !

hahahaha, jajaja, takoj sedajle bosta šla na TRVS in obelodanila vse dokaze in razložila postopek!!!!:)))))))))))

kaj ste mi smešni a hkrati zelo zanimivi!!!:)

V murglskem loncu se 24/7 kuhajo nove afere.
Koalicijski trojček pa skrbi, da partijski ogenj nikoli ne ugasne.

boš to še izvedel.

Se finske domine podirajo ?

Riedl doma dokazal nedolžnost, zdaj toži Björkqvista

Kot sem že rekel, Finci očitno že par let ribarijo na slepo pri Patriinem poslu s Slovenijo.

Cekuta Patrii svetoval že pred letom 2006
Delo je dobilo tudi dokumente, ki pričajo o tem, da je Patria slikarju Juretu Cekuti denar, 4000 evrov na mesec, nakazovala že precej pred podpisom pogodbe med Patrio in državo decembra 2006. Patria je imela s Cekuto sklenjeno pogodbo, vendar so jo pozneje razdrli, Cekutove storitve pa so nameravali plačati prek sklenjene svetovalne pogodbe s poslovnežem Rudolfom Lebanom. Ker se Leban s tem ni strinjal, so Cekuto vnesli v pogodbo z Riedlom, ki mu je 6. februarja 2007 izplačal preostali denar, še poroča Delo.

[hr]

Zanima me, kaj bodo na to rekli zagovorniki Cekute, Cvikla, Praprotnika, Kosa, Kučana……

Verjetno še naprej trdite, da je gospod Janez Janša prejel podkupnino, fotokopiral čez 30.000 dokumentov, kriv za slabo stanje v državi……
Zagovorniki aktualne vlade imate v glavi manj pameti kot kokoš!

New Report

Close