Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ličenje najstnic

Ličenje najstnic

Kdaj so se začele ličiti vaše najstnice?

Ne dovolim da naša 14-letnica hodi z nalakiranimi nohti v šolo. Ok, kakšen vikend in počitnice že, med poukom ne. Ima tudi maskaro, za katero velja enako.
Mirne duše pa uporablja barvne/brezbarvne, bleščeče/mat glose.

Kako je pri vas, sem jaz preveč zadrta mami?

Mislim,da nisi preveč zadrta. Meni osebno se zdijo tudi srednješolke prav neokusne,ko so močno naličene! Običajno tudi pretiravajo z ličili in učinek je jojmene! Glos je za 14-letnico dovolj.

Naša šestnajstletnica je taka. Bolj ji govorim manj je več, bolj ona meni : ti ne veš, kaj je moderno. Amen.

nova
Uredništvo priporoča

Meni se zdi 14 let star otrok dovolj zrel, da odloča o svoji pojavi. Lahko ga prisiliš da od doma odide v beli bluzi in plisiranem krilu, za vogalom se pa prelevi v nekaj popolnom drugega. Zato se mi zdi nepotrebno bojevati glede nalakiranh nohtov!!! Halo, pa kje živite – punce imajo pircinge vsepovsod, kar je res vprašljivo iz zdravstvenih razlogov, vi boste pa zapenjali okrog nohotv in mascare???? So what???? Na drugih področji je treba treba garat…

V sinovem (14) razredu se menda občasno ličijo le tri sošolke, medtem, ko je v paralelki, kamor hodi njegova sestrična, naličenih 3/4 deklet.
Zanimiv je podatek, da je sinov razred menda učno precej uspešnejši.

Krivično bi bilo potegniti zaključek tipa: tista, ki se šminka, ima slamo v glavi, a spomnim se, da je bilo tudi v času mojega šolanja podobno: en razred učno boljši, drug razred slabši, a bolj “vpadljiv”.
😉

Se strinjam, Jesenska sonata. Moja hči (14) uporablja puder, maskaro, lip gloss ter prozoren oz. svetel lak pika. Vse v stilu manj je več. S tem sva naredile kompromis, ker poznam nekaj punc, ki se ne ličijo (doma), potem pa v šoli na WCjih, da so pri telovadbi cele črne pod očmi itd. Jaz sem jo peljala v drogerijo, kjer sva kupile kvalitetna ličila in vsako jutro vidim kakšna gre v šolo ter pride domov.
Samo še nekaj o pudru….dokler ga nisem uporabljala sem imela velike probleme s kožo, različne lise, rdeče madeže, večino zaradi vremenskih vplivov (veter, sonce, mraz). Sprobala sem ogromno krem, bila pri dermatologu. Sedaj uporabljam puder, koža je čez dan zaščitena in nimam več težav.

Tudi jaz sem se ličila pri 14ih na skrivaj, ker mi doma niso dovolili.

jaz zahtevam da je čista, torej čista v celoti in čao. lakiramo si nohte na morju, počitnicah, tam smo sporščeni, plaža, uzitek…doma pa sploh ne kaze potrebe, nikakor pa ji ne bom dovolila da bi se pudrala, mazala, maskare, sminke, povedala ji bom, sem ji, da to ne potrebuje, da je vse kar rabi ta hip dobra otroska krema, ker ima super kozo in vazelina za usta in ker ima dolge lasje, lepe špangice, elastike in prijetna oblačila…ne potrebuje pa kile pudra, smink da bi izgledala ko mala zafnana opica in moja hci se tega zaveda, imam sreco, večkrat ji piokazem v mestu kako malo afno, afne na kupu, ki so vse našmirane in nemogoče in še ona mi pravi, da so koze in res so, no prej njihovi straši, ki to dovolijo! Vse ob svojem času in če otroku na lep primeren način to poveš, te razume in upošteva, itak pa je to del vzgoje, ki se ne zaćčne šele v najstništvu.

Nussdorferjeva ima za moje pojme nemogoč make-up, da o Heleni Meden-Vrtovec sploh ne govorim, pa še kakšna bi se našla. Pa so zato koze in afne?

Make-up je nekaj, kar lahko v minutki izbrišeš, indokrinirano pamet pa težko. Meni se zdi to čisto premalo pomembno, da bi se sploh poglabljala v to. Najstniška leta so namenjena tudi temu, da izgledajo ko pisane papige, mladim to čisto pristoji. My guess: tvoja hči ti uradno pritrjuje, sama v sebi jim pa mogoče zavida.

…….pa razmišlja o tem kako starokopitno mamo ima, ki ji nič ne pusti. In potihem občuduje ‘afne’…..itak

Glos je čisto dovolj, no mogoče bi ji dovolila še kak zelo svetel lak za nohte-se skoraj ne opazi.
Ena prej je zapisala, da dovoli 14 letnici uporabljat puder- me prav zanima kakšno kožo bo to dekle imelo pri 40!

Jaz uporabljam puder od 13tega leta, pa imam pri svojih letih lepšo kožo kot marsikatera mlajša.
Tako , da se ne strinjam, da dobiš od pudra grdo kožo. Sploh pa so dandanes pudri precej kvalitetnejši kot v moji mladosti.

ne zagovarjam ličenja otrok, pač pa dogovor … to, da hčere in starši najdejo nek kompromis, če se hči želi ličiti … ampak tvoj način vzgoje je pa … nimam niti besede no =))

hči se ne liči in je večvredna od tistih, ki se ličijo in ki jim pravi koze? Zakaj že? Ker se ličijo?
Občutek imam, da si bila ob tem njenem komentarju celo ponosna nanjo =)

najstnici enako kot mama skoraj ne uporabljajo dekorativne kozmetike, polt si s pudrom poslabšamo, pa naj bo še tako dober in kvaliteten, od vse dekorative mama porabi kako senčilo za veke pa glos za ustnice! Vse tri uporabljamo negovalno kozmetiko Artristry!
Aja stari sta 16 in 14 let mama pa 40+.
Nobena še do sedaj ni pokazala kake želje po ličenju, pa čeprav sta mnogo časa preživele v sestrinem kozm. salonu!
Zanimivo ne?


maš prav

in marsikatera od teh ‘koz’ je najbrž zelo pridna deklica, učenka, prijazna in verjetno ne bi rekla za njeno hči da je koza.

Moja hči je ravno nekje pri teh letih prišla iz šole čisto zgrožena, da v šoli ne dovolijo ličenja.

“Ja, in, saj ti tudi jaz tega ne dovolim,” je bil moj odgovor.

Potem pa je prišla razlaga. Tudi ona se ne bi ličila, saj ji ni všeč, ampak učiteljica je pa tako zelo naličena. Preveč po njenem mnenju. Končali sva z razlago, da je ona pač odrasla ženska in da se liči tako, kot se njej zdi primeno in lepo. In da se ona v osnovni šoli res ne bo ličila in konec (razen za Pusta). V srednji je potem malo uporabljala maskaro in kakšen “nor” lak za nohte, pa ne dolgo. Zdaj se naliči le za posebne priložnosti. Enako starejša. Tudi jaz vsakodnevno uporabim le malo maskare, pa se mi ne zdi nič narobe. Kožo pa imamo vse tri lepo, kar je verjetno stvar dobrih genov.

Predidevam pa, da se na silo ni pametno “udariti” z najstnikom. Mnogo bolje je razložiti, pustiti, da pove svoje argumente in nekako priti do obojestranskega kompromisa.

To, da puder kvari kožo, je razmišljanje iz časov naših babic… Pa takrat je najbrž (zaradi slabe kvalitete pudrov) bilo to res. Danes, če seveda uporabljaš kvalitetnega, se ne napacaš za prst debelo, zvečer kožo očistiš, puder bolj koristi kot škodi.

Moja uporablja korektor za mozoljčke, glos in rahlo senčko na zunanjih kotičkih oči (ko pride domov je ni nikjer več :-)) za raznovanje kakšnega rojstnega dne si lahko privošči malo bolj poudarjene oči in maskaro. Ima pa dve sošolki, ki se močno ličita že od 6. razreda.

To, da puder škodi, je približno iz istega štosa, kot da si ne smeš med menstruacijo in po porodu glave umivat:). Kaj pa naj bi puder bil, da tako zelo škodi? Preberite enkrat sestavine, pa boste videle, da je to čisto navadna (lahko celo zelo kvalitetna) krema, ki ji je dodano malo barve.
Kar se pa ličenje tiče, je pa že moja babica (ki bi bila danes stara 112 let, če bi še živela) vedno znala povedat, da je važno kaj imaš V in ne NA glavi.
Vsaka ženska (pa naj bo najstnica ali ne) ga najbrž “malo sračka”, ko se začne ličit. Tega se je treba naučit, če se hočeš naučit, moraš pa probat.. Poleg tega ima vsak človek drugačen okus. Da pa ne bi pustila najstnicam nohtov lakirat, mi pa na misel ni prišlo. Edino kar do 18. leta nisem pustila, so bili pircingi in permanentne tetovaže, pa še za to mi je žal, ker nisem nič dosegla. Prva se je šla na 18. rojstni dan malo potetovirat, ta druga pa pircing v popek.

mater babe zmešane, v postu ni nikjer zapisano, da se tista najstnica, ki s en eliči večvredna od tistih šem, ki se, tako mislijo sigurno le matere, ki dovolijo svojim hčeram hoditi na šolo na pol gole, vse pomalane in zafnane in itak so take tudi matere same…

bonto je tak, da se mora človek znati obnašati, oblačiti svojim letom primerno, tisti, ki tega ne zna, se takoj že na zunaj vidi, da je en…škoda besed…drage afne, naj boste stare ali mlade, bodite najprej same sebi vzor in nato ne bo hčera, ki bi rade bile afne že pri 10 letih, res ne…roko na srce, ni gršega kot videti maldenke vse napacane in neokusno oblečene in seveda žargon pika materna, odfukat in v eni roki še čik in flaša in žur, fej od fuja!

Si ti čist ziher? Evo citat iz enega od odgovorov, pa presodi, je pa res, da tvojega besednjaka niti od daleč ne dosega:

ne potrebuje pa kile pudra, smink da bi izgledala ko mala zafnana opica in moja hci se tega zaveda, imam sreco, večkrat ji piokazem v mestu kako malo afno, afne na kupu, ki so vse našmirane in nemogoče in še ona mi pravi, da so koze in res so, no prej njihovi straši, ki to dovolijo!

ti imaš pa očitno probleme sama s seboj. Oprosti, ampak nihče ni omenjal te skrajnosti.
Ni nujno, da so otroci podobni staršem, včasih so celo pametnejši.

Lep pozdrav vsem!

Imam 16 let in v šolo grem naličena. Moj make up je naraven, ker sama nočem, da bi naredila slab vtis na profesorje. Preden grem v šolo si nanesem puder, da prikrije nepravilnosti. Puder si ga skoraj vsaka ženska nanese, ker ima večina razne nepravilnosti. Nato si nanesem rahel blush, da ustrarim lepo obliko obraza. Na oči si na rahlo nanesem senčilo (največ krat si s črnim senčilom in posebnim čopičem nanesem na veko pri trepalnicah in rahlo na spodnjih trepalnicah), včasih si pa z rjavim in kožnim senčilom rahlo pobarvam oči. Vedno se ličim nežno in naravno. Nikoli ne grem v šolo z živo rozim senčilom. Včasih si tudi nanesem šminko. Vendar zelo na rahlo (mogoče odtenek brdo, ki rahlo poudari ustnice). Na konci si še nanesem maskaro, ki da obliko očem in jih optično odpre. Sem ženska, ki rada skrbi za svoj videz, zato v šolo grem naličena, vedar uporabljam vedno natural barve. In tudi če sem naličena, imam spoštovanje pri profesorjih in imam dobre ocene. Nekateri profesorji me pa imajo zelo radi. Je že res, da če greš ti v šolo s velikoo črno črto okoli oči, črni nohti in pretirane obleke, te profesorji gledajo postrani, vendar to ne vpliva na tvojo oceno, ker če ti znaš nevem kaj videz upliva na to.
Mame, popustite malo… Punca želi biti urejena in ima tudi pravico do tega. Podpiram vas pa, če ne pretrano naličena. Poglejte si malo po internetu, kakšen je dnevni make up.

Lep pozdrav

tudi jaz sem stara 16 in se popolnoma strinjam z nevo, dajte svojim puncam priožnost, da pokažejo kako bi se one ličile, mogoče vam bo pa všeč, moja mama je bila grozno proti pa mi je na koncu sedmega razreda rekla, da če bom odličnjakinja kot sem se lahko ličim in ta dogovor drži in do zdaj sem imela vsa let vse zaključeno najmanj 4, tako ko nekdo reče da tiste ki se ličijo v šoli nimajo pojma lahko nekatere kot mene osebno malo prizadane……..

LP

Hojla!

Sem stara 14 let in hodim v deveti razred. Vsako leto sem odličnjakinja in mislim iti tudi na gimnazijo Bežigrad. Od petega razreda dalje si lakiram nohte, ne redno in za v šolo nimam vpadljivih barv (razen, če se s sošolkami zmenimo, da bomo enako na-lakirane). Od osmega razreda dalje pa se tudi ličim, spet ne redno vendar pogosto. Moja mami ve zato, vendar ni pristaš tega, ker se ona nemara ličiti. Jaz se ličim tako, da nepravilnosti pokrijem z malo pudra, nanesem maskaro in včasih dodam rahlo zlato ali pa rožnato senčilo za oči. Vse je zelo nežne barve in mladostnega videza.
Sem pa proti temu, da mame ne pustite svoji hčerki imeti nalakiranih nohtov ali pa imeti make up-a. Zato, ker tudi če ne pustite bo hčerka šla v šolo brez ličil, se v šoli namazala, prišla domov sprala vsa ličila dol in to bo delala dokler vi ne boste tega ugotovile!
Same ne morete nič proti temu, tako je, vsako dekle se hoče počutiti lepo, ker tako postane tudi bolj samozavestna!
lep pozdrav

Puncam je treba pustiti se ličiti nesmeš jih kregat to je normalno da se liči. Tudi jaz sm stara 14 let in ko sem bila stara 11.let sm se že ličila. Mami mi je postila da se ličim kolikor hočem. V šoli so vse punce namazane tista ko ni jo večinoma izivajo. Tako da pustite punce da se mažejo, ker to ni nič narobe.

New Report

Close