Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kapitalizem ali socializem

Kapitalizem ali socializem

No drage moje,kdaj vam je bilo lepše,boljše,udobneje?Med socializmom ali današnjim lopovskim,izkoriščevalnim divjim kapitalizmom v katerem je lopovov še veliko več kot v socializmu.Pa danes ni služb,revščina je vse večja,vse večje tovarne so propadle…Seveda saj smo v Evropski uniji.Vaša mnenja?Hvala

Se podšišem.

Pa ne 1 x, 100 x.

Mi, ki smo rasli v socializmu, bomo podpisali socializem. Seveda. Jasno. 1000 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.

Vprašanje pa je, kako na to gledajo mlade generacije.

Ja mladim je bil socializem prikazan v napačni luči.Če hočejo mladi imeti slab življenski standard naj kar podpirajo ta bedni režim izkoriščevalskega kapitalizma.In potem se naj ne pritožujejo,da nimajo stanovanj,služb pa štipendij…

Ma jasno, da socializem.

Še moj glas za socializem.

Tovariš

No potem pa le glejmo,da drugo leto,ko bodo volitve, podpremo stranke,ki so naklonjene socializmu.

ja, socializem je bil super…
samo, kaj mi lahko pokaže kdo državo, v kateri ga še imajo?
ker, če bi bil tak super, bi ga še zdaj imeli. garantirano

Le v katerem sistemu se je razvila svatovna gospodarska kriza?Kapitalizmu v katrega padamo v pogubo in vse večjo revščino.

eni imate pa hudo slab spomin. gospodarske krize iz 80 in začetka 90 se nihče ne spomni več? je bila hujša, kot tale, ki jo imamo zdaj

Ker mi veliko pomenijo dobri odnosi med ljudmi in solidarnost, sem bila zelo nesrečna, ko se je spet začel kapitalizem, izkoriščanje in komolčarstvo. In res so se začeli odnosi v službah slabšati, delavci, ki se čutijo izkoriščane, se pri svojem delu niti nočejo potruditi, vse več ljudi je na antidepresivih, na bolniškah, kjer si to upajo. Vsak samo razmišlja, kako bi drugega izkoristil. Zanimivo je, da prav moja generacija – okoli 1965 – zelo podpira kapitalizem, vsaj na začetku ga je. Ne vem pa, zakaj bi mladi imeli o socializmu slabo mnenje? Saj zdaj ne morejo biti zadovoljni.

Današnji čas, ker sam odločam in imam izbiro!
Ja marsikdo pa ni znal narediti peklopa iz socializma na kapitalizem, pa je pogorel! V socializmu so drugi razmišljali namesto tebe v kapitalizmu, pa če hočeš kaj imet, moraš vklopit možgane!
Sistem je krut do ljudi, ki so vse življenje bili navajeni, da bo za njih poskrbela država in sedaj samo čakajo in jamrajo!
Ja sem mnenja, da je socializem naredil veliko revežev, ki so bili programirani tako, da so lahko preživeli le v socializmu, vsak drug režim je za njih poguben, saj se ne znajo “obrniti”!
Za možganske lenuhe je torej socializem zakon!

Se strinjam z zgornjim letnikom 196!
Sem sicer letnik 197. a se še dobro spomnim praznih polic v trgovinah, vrst za pralni prašek in slavenga člena 133 in mojih staršev, ki so mi stalno zabičevali, da ne smem nikomur povedati / ponoviti, kaj se doma pogovarjamo. Kapitalizem ima pač darvinistične lastnosti, tisti, ki so zamudili razvoj se morajo pač umakniti bolje prilagojenim…

Kapitalizem je za močne, mlade, zdrave ljudi! Vsak človek pa lahko v nekem obdobju življenja postane nemočen in odvisen od drugih. Tudi ti! Lahko doživiš prometno nesrečo, pa postaneš invalid. Lahko boš moral na težke operacije, ko boš star, pa ne boš imel denarja, tudi, če ga zdaj kam vlagaš, ker tisto lahko propade. Kapitalizem je zelo krut do vseh, ki niso popolni. Moje mnenje je, da ljudje potrebujemo drug drugega in le skupaj smo močni! Mnogo bolj, kot en popoln, uspešen posameznik, sploh, ker ne bo večno tak!

Zate,ki si se okoristila s kapitalizmom je ta sistem najboljši.

Danes pa imaš toliko trgovin,da ne veš v katero bi stopila,samo denarja je vse manj…za nekatere.Bogataši bodo zmeraj zagovarjali kapitalizem,da si nepošteno še več prigrabijo.Recimo da je tako.

Evropejci so popolne budale, ker že tako dolgo terajo kapitalizem, ko pa so se vendarle imeli možnost odločiti za socializem, tako popoln sistem. Naredili bi še en par revolucij in to je to!

Saj bi se ti tudi lahko! Vsi imamo enake možnosti!

Rada bi socializem
Morda spadaš med tisto generacijo, ki ji je ravno socializem naredil največjo škodo, naučeni smo ste bili, da bo za vse poskrbljeno in razen socializma večina ni poznala druge politične ureditve! Ampak socializem je sam sebe izničil torej le ni bil tako dober! Saj se spomniš markovičevega dinarja, Jugoslovanski ekonomski sistem je bil na trhlih nogah in ni imel šans za preživetje!
Kriza po socializmom bi nas udaril a še huje verjemite!

Meta bo kar držala tvoja trditev.

V socializmu smo imeli raj na zemlji. In tisti, ki so hodili v tujino in tam delali, so že takrat znali ceniti.

Ko je naš sosed obiskal sorodnike v Ameriki in se po enem mesecu vrnil, je do konca svojega življenja govoril, Amerika je tukaj. Mi imamo Ameriko. /takrat je bila Amerika sinonim za nekaj odličnega, raj./

Današnji kapitalizem razpada na drugih koncih in se izraža v katastrofalnih posledicah.Ste ene zaslepljene.

Samo primer za zagovornike socializma
Tovarna, metalurgija 1500 delavcev izgubi službo med 1991 in 1994, med njimi moj oče in mama. Kaj zda, oče je 5 mesecev na APN4 dirjal okrog in iskal rešitev za družino ter na koncu odpr s.p. v kov. stroki! Nekako je moral preživeti družino. Delali smo vsi, včasih ko ni bilo dela smo iskali rešitve in dodatne in prspektivne programe. Ja nekaj let smo vsi 24 ur/dan 365 dni/leto delali tako in drugače!
Preživeli smo in razvili manjšo podjetej ki zaposluje cc 50 ljudi.
Očetov šef v propadli firmi, njegov letnik, pa ni s prstom mignil samo na kavču jamral in čakal da mu borza nakaže tisto nadomestilo! Ja saj nekajkrt so ga poskusli zapoliti pa ni šlo, saj kaj drugega kot biti šef in podpisovati delovne naloge ni znal!
In kje je danes, na minimalni pokojnini v težkih pogojih životari in ob vsaki priložnosti pove, da je za njegove probleme kriv Janez Janša!
Ja večino očetovih sodelavcev je končalo tako, veliko jih je že pokojnih, saj jetra niso zmoga predelati vsega alkohola! So si krivi sami, ne kriv je bil sistem, ki jih ni naučil samopreživetja!
Le moje skromno mnenje!

Ja, definitivno kaj drugega kot kapitalizem.

Širše gledano nas bo pokopal. Nisem za kapitalizem, ker bi raje socializem, čeprav ne deluje in ni deloval, ampak zato, ker nas bo kapitalizem uničil. Tisti za kapitalizem vidijo prednosti v prostem trgu, plačilu po sposobnostih, znanju, vendar pozabljajo na slabosti, ki jih prinaša takšen sistem. Gledajo iz svojega stališča, ki stremi k uspešnosti, karieri, dobremu plačilu, dostopnost vseh dobrin itd, ampak za ceno kapitalizma in zato, da ima 3{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} najbogatejših zemljanov v rokah pretežni del svetovnega bogastva:
– je nekdo izkoriščan, da preživi za pest riža na dan,
– do nerazpoznavnosti se uničuje okolje, porablja pitna voda, goriva (turbokapitalizem Kitajske, Indije..v vodo in zrak izpuščajo strupe, ni čudno, da na tisoče otrok ima povečane količine svinca v krvi), izsekavanje gostov, nasadi gensko spremenjenih rastlin, intenzivno kmetijstvo,
– popolno izničenje vseh vrednot (medsebojna pomoč, družina, prosti čas..)
– pod pretvezo poplačevanja kreditov, države odstopajo svoja ozemlja bogatejšim, da nasadijo gor plantaže, lastno prebivalstvo pa porinejo na rob plantaž, lahko sicer tam delajo kot sužnji,
– zadolženim državam se vsiljuje nakup zgolj dobrin iz držav, ki jim znižajo dolg,
– veliki si delijo ozemlja držav, namerno povzročajo konflikte, oborožujejo ljudi z odsluženim orožjem. Ve morda kdo, da so na Afriko planili Kitajci, in še in še.

Razlike med prebivalstvom povzročajo zrušitev družbenih sistemov, na eni strani bogat sloj, ki si privošči vse (zasebno zdravstvo, zasebno šolstvo..), na drugi revne, ki prodajajo sebe, ker dela ne dobijo, se ukvarjajo s kriminalom, organizirajo tolpe, prostitucijo, prodajajo mamila. Je to družba, v kateri bi radi živeli? Zdi se mi, da vpliva na vse nas, čeprav se nam zdi, da je kapitalizem prava pot. Za nas že mogoče. Pa bo tudi za otroke? Ne samo to, ste morda pomislila, da nas je preveč. Ja kapitalisti razmišljajo, da nas je preveč. Zakaj? Ker se manj sposobni zažiramo v njihove prihodke. Plačati morajo (od svojih plač) tudi za bolne, invalidne, stare, otroke.. Potem nismo daleč od tega, da se kdo spomni in nas preprosto izbriše. Itak je premalo dela za tako velik obsega prebivalstva. Tukaj ni izgovorov, da so ljudje neizobraženi, naj se znajdejo..vsak se lahko znajde le na način, ki mu je dopstopen. Zakaj toliko trgovine z belim blagom, suženjstvo, prodaja organov? Vse to je v velikem porastu. Pa nas to kaj gane? Prav nič, dokler se nas kapitalizem ne dotakne. Sedaj se začenja. Počasi izginja tudi srednji sloj in morda nam bo kaj kapnilo. Ne, da bi si želela socializem, a kapitalizma ne morem podpreti. To ni nekaj, kar je zelo daleč. Prihaja k nam s prostim pretokom blaga, ljudi in ko bo kritična masa dovolj velika tudi za razvite države, bo prišlo do spremembe, morda tudi darwinizma, ki uči, da egocentrična bitja propadejo in da vzdržijo le tista, ki se na kakršenkoli način prilagodijo. Kam bomo torej spadali?

http://community.freespeech.org/how_capitalism_creates_poverty_in_the_world

kapitalizem propada že 300 let, pa še ni propadel, socializem pa je vrag vzel v 50 letih.
(tisto, kar pa so se šli rusi, pa ni bil s od socializma)

New Report

Close