Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Alternativa Zdravilstvo ŠČITNICA IN PREHRANA

ŠČITNICA IN PREHRANA

Stara sem 36 let. Pred petimi meseci so ugotovili , da imam kronični limfocitni tiroiditis (hashimoto) oz. premajhno delovanje ščitnice. Dobila sem zdravila Euthyrox 50 qg , 1 tableto dnevno . S to boleznijo se srečujem prvič , v bistvu je sploh ne poznam. Vprašala bi vas , glede na to , da bom morala ta zdravila jesti do smrti , ali lahko s prehrano stabilizeram stanje ščitnice , da mi bolezen ne bi napredovala.
Zahvaljujem se vam za odgovor !
vaša bralka

Glavna vzroka za premajhno delovanje ščitnice so:

-stres
-strupi

Mogoče bi naredili kakšen dodaten test za težke kovine. Pri prehrani pa morate paziti predvsem na kakovost, saj potrebujete veliko selena, cinka, magnezija, mangana, bakra. Teh mikroelementov je še največ v bio prehrani.

Odsvetujem jemanje kontracepcijskih tablet (spirale itd), ker motijo delovanje hormonskega sistema in postanebo bolj dojemljivi za stres. V ordinaciji se je pri uravnavanju hormona DHEA, ki je močno povezan s prenašanjem stresa, izkazal gomolj (krompir) yam. Dobi se v prahu, jemljite ga čajno žlico ali dve na dan (zmešajte z vodo).

Še to sem našel:
http://www.rtvslo.si/oi2008/modload.php?&c_mod=rnews&op=sections&func=read&c_menu=1&c_id=234

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

Hvala vam za odgovor.
Sprašujem vas , če jaz vključim v prehrano vse bio izdelke predvsem kakovostne tako kot pravite, ali imam možnost , da se mi ščitnica pozdravi.
Glede kontracepcijskih tablet vam moram povedati, da sem jih jemala približno 10 let. Ko sem jih prenehala, so se mi začele pojavljati težave , ki se je izkazalo v roku 3 mesecev , da imam probleme s ščitnico. Se pravi , da so se mi težave pojavile zaradi kontracepcijskih tablet ali zaradi malganskih zaliv. Zalivke sem že skoraj vse zamenala , samo še 2 imam za zamenati. Moram povedati ,da sem imela tudi na treh zobeh granulome. Prav zdaj sem opravila poseg apikotomije.
Kaj pravite na vse to ali je možno , da ščitnico pozdravim ali ,da jo saj obdržim v tem stanju.
Že vnaprej se vam iskreno zahvaljujem za odgovor.
vaša bralka

nova
Uredništvo priporoča

Samo prehrana ne bo dovolj, preveriti morate tudi hormone in težke kovine. Glede na to, da se pri odstranjevanju amalgamskih zalivk izloči največ živega srebra (je namreč hlapljivo) in vi niste poskrbeli za vezanje živega srebra (z algami klorela), ga imate zanesljivo preveč.

Deset let kontracepcijskih tablet pa je tudi naredilo svoje.

Preberite si še:
http://med.over.net/forum5/read.php?177,5775164

LP

Dominik Golenhofen zdravilec, dipl. hol. ener. med. (I.M.U.) in Ksenija Lakota zdravilka Golenhofen d.o.o. Obrije 10, Ljubljana Telefon: 059 059 090 www.golenhofen.si [email protected]

New Report

Close